Neden ASUS tercih edilmemeli?

ASUS Armoury Crate yükledim uygulama çok dandik driver yükleme yerine gelene kadar 3 dk geçiyor. Düsmanınız varsa ASUS aldırın.

Hocam gerçekten Armoury leş bir uygulama.
Garip garip şeyler yüklüyor.
Edge kullanmadığım halde Edge beta indirmişti ve W Defender devre dışı kalıyordu.

Selamlar İbrahim , Her ürünün belli bir fiyatı vardır 14 bin tl gibi bir rakama 3060 alırmıydınız ? suanda 8k 'ya satılıyor ve bizim esnafımızı düşünerek + mining yapan kişilerden dolayı 13-14k gibi rakamlara satıldı RTX 3060'lar. 8 - 9k verip aldım ben cihazımı. Burası önemli değil ve tekrar ediyorum ürünüm bozulursa Asus bana fiyat olarak ne söylerse söylesin tamir ettiririm servis diye. Ama en fazla 9k edecek ürüne 13k vermem. Ürün değeri 13k olmadığı için. Şimdi siz bana diyeceksiniz ki " vermezsen bunları yaşarsın işte" benim sorunum bu değil az once de söyledim. JP ürünü diye biz bakmıyoruz demesine şaşırdım. Sonuç olarak ürünün markası ASUSJP değil.
Vermezsen bunları yaşarsın demem tabi ki. Bende çoğu ürünümü yurt dışı kullanıyorum. Aksine amazon sorun olduğu zaman ilgileniyorda. Kendileri servise gönderiyorlar. Siz konuda bir kaç bin tl demişsiniz. 8K ile 14K arasında bir kaç bin değil 6K fark var. Kimse kolay kazanmıyor o parayı. Ben olsam tabi ki gider japonyadan alırdım. Ama benim bir huyum vardır. Bir ürün alacaksam internette araştırmadık site bırakmam. Fan sorunu olduğunu duysam almaz riske atmazdım.

ASUS aynı ürünü TR'de satıyorsa -ki satıyordur- yedek parçasını bulundurmak zorunda diye biliyorum.

Bazı ürün gruplarında 5, bazılarında 10 yıl olmak üzere satılan bir ürünün yedek parçasını bulundurmak zorundalar. Yani o ürünü 4 yıl önce satmış olsa bile 5 yıl dolana kadar yedek parçasını bulundurmak zorunda. Fakat gel gelelim ülkemizde her şey şikayet-mahkeme vs. şeklinde ilerlediği için insanlar hakkını aramaya korkuyor.

Bu arada eğer aynı model ürün Türkiye'de yok ise parçasını bulundurmaları saçma olur. Aynı ürünün burada 5 yıl içinde satıldığını ispatlarsa istediği parçayı bir şekilde alır.

ASUS aynı ürünü TR'de satıyorsa -ki satıyordur- yedek parçasını bulundurmak zorunda diye biliyorum.

Recep bey merhaba :) Evet ürünü TR'de satıyor aynı ürün şu anda TR'de 8700TL'ye satılıyor. ASUS servis olarak getirin tamir edip faturalandıralım demiyor veya bozuk olan Fan'ı size XXX TL'ye satalım demiyor. Garanti karşılasın gibi bir derdim yok. Sadece isterlerse alsınlar ürünümü sadece fanı değişecek yalpalama sorunundan dolayı ücreti örnekle 2000 ise tamam ödeyelim ASUS'a veya Fan' satışını bana yapsınlar örnek 1000TL'ye. Ürünümün fanı bozuldu diye çöpe atacak olmak çok tuhaf.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep bey merhaba :) Evet ürünü TR'de satıyor aynı ürün şu anda TR'de 8700TL'ye satılıyor. ASUS servis olarak getirin tamir edip faturalandıralım demiyor veya bozuk olan Fan'ı size XXX TL'ye satalım demiyor. Garanti karşılasın gibi bir derdim yok. Sadece isterlerse alsınlar ürünümü sadece fanı değişecek yalpalama sorunundan dolayı ücreti örnekle 2000 ise tamam ödeyelim ASUS'a veya Fan' satışını bana yapsınlar örnek 1000TL'ye. Ürünümün fanı bozuldu diye çöpe atacak olmak çok tuhaf.
Çöpe atmayın tabii ki. Konuya gelecek olursak, servisin destek vermemesi normal ama en azından parça satışı yapabilmeliler yada size başka bir çıkar yol sunmaları onlarında itibari olarak faydalarına olurdu.
Bence hiç uğraşmayın, kaliteli bir fan alıp, devam edin. Zaten aldığınız ürün tek fanlı model. Diğer eşlerine göre biraz fazla ısınması normal. Evet oyunda 83 görmesi biraz yüksek ama o civarı geçmiyorsa, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz bence.

Herkese selam,
Arkadaşlar ekran kartı fiyatlarının tavan yaptığı dönemde ekran kartı almak istedim. TR'de 13K olan RTX 3060 modellerini arkadaşımın önermesi üzerine Amazon Japonya'ya bakmamı istedi ve bende o siteden birkaç bin TL daha uyguna ASUS Phoenix RTX 3060 modelini satın aldım. Buraya kadar her şey normal. Garantisi olmadığını bilerek zaten ekran kartları kolay kolay bozulmaz bozulsa da kaç para ise ASUS'a veririm diye düşünüyordum. Ürünü aldıktan 2-3 ay sonra fanında bir sorun fark ettim yalpalama sorunu sonradan öğrendim ki ASUS'da bu problem çok fazla oluyormuş ve benim ürünüm tek fanlı oldugu icin kartımı sogutmamaya basladı.

ASUS'u aradım durumu izah ettim. Geçen sene fan ellerinde olmadığını yedek parca olmadıgı icin yardımcı olamadıklarını ilettiler. Ben de yurt dışı kaynaklı bazı sitelerden fake olan Fan'ı bulup satın aldım ve sorunum çözüldü ancak sıcaklıklar yüksek 83 derecelere çıkabiliyor. İçim rahat etmedi. Her neyse bugün tekrar ASUS'un servisini aradım ve fanı satın almak istedigimi ilettim. Kendileri Japonya cihazı oldugunu ve o cihaza sadece Japonya'daki ASUS'un baktıgını öne sürdü :)

Böyle saçma bir şey olabilir mi? Ben ASUS'u neden tercih ettim servis hizmeti ürünün arkadasında durma gibi seçeneklerinin ASUS'un daha iyi oldugunu düsünerek tercih ettim fakat hayal kırıklığı. Benim istediğim tek şey şu: Ürünün fanı kaç para kardeşim 2000 TL mi? Tamam gelip hemen satın alayım. Ben fanı takarım. ASUS bana bu hizmeti bile vermiyor.

Ben de telefondaki arkadaşa dedim ki, o zaman ben bu ürünü fanı bozuldu diye ve haliyle Japonya'ya gidemeyeceğim için direk çöpe atayım? Dedim. Telefondaki insanımsı ona ben bir şey diyemem diyor. Arkadaşlar bu olay sizce normal mi? ASUS gibi bir firma ürünü Japonya'dan aldım diye çakma ürün muammelesi yapması daha da kötüsü ürünün arkadasında hiç durmaması normal mi?

Burada siz acele etmişsiniz biraz, keşke forum da konu açsaydınız önceden.

Yeni konular

Geri
Yukarı