Neden ASUS tercih edilmemeli?

mavigezegen

Decapat
Herkese selam,
Arkadaşlar ekran kartı fiyatlarının tavan yaptığı dönemde ekran kartı almak istedim. TR'de 13K olan RTX 3060 modellerini arkadaşımın önermesi üzerine Amazon Japonya'ya bakmamı istedi ve bende o siteden birkaç bin TL daha uyguna ASUS Phoenix RTX 3060 modelini satın aldım. Buraya kadar her şey normal. Garantisi olmadığını bilerek zaten ekran kartları kolay kolay bozulmaz bozulsa da kaç para ise ASUS'a veririm diye düşünüyordum. Ürünü aldıktan 2-3 ay sonra fanında bir sorun fark ettim yalpalama sorunu sonradan öğrendim ki ASUS'da bu problem çok fazla oluyormuş ve benim ürünüm tek fanlı oldugu icin kartımı sogutmamaya basladı.

ASUS'u aradım durumu izah ettim. Geçen sene fan ellerinde olmadığını yedek parca olmadıgı icin yardımcı olamadıklarını ilettiler. Ben de yurt dışı kaynaklı bazı sitelerden fake olan Fan'ı bulup satın aldım ve sorunum çözüldü ancak sıcaklıklar yüksek 83 derecelere çıkabiliyor. İçim rahat etmedi. Her neyse bugün tekrar ASUS'un servisini aradım ve fanı satın almak istedigimi ilettim. Kendileri Japonya cihazı oldugunu ve o cihaza sadece Japonya'da ki ASUS'un baktıgını öne sürdü :)

Böyle saçma bir şey olabilir mi? Ben ASUS'u neden tercih ettim servis hizmeti ürünün arkadasında durma gibi seçeneklerinin ASUS'un daha iyi oldugunu düsünerek tercih ettim fakat hayal kırıklığı. Benim istediğim tek şey şu: Ürünün fanı kaç para kardeşim 2000 TL mi? Tamam gelip hemen satın alayım. Ben fanı takarım. ASUS bana bu hizmeti bile vermiyor.

Ben de telefondaki arkadaşa dedim ki, o zaman ben bu ürünü fanı bozuldu diye ve haliyle Japonya'ya gidemeyeceğim için direk çöpe atayım? Dedim. Telefondaki insanımsı ona ben bir şey diyemem diyor. Arkadaşlar bu olay sizce normal mi? ASUS gibi bir firma ürünü Japonya'dan aldım diye çakma ürün muammelesi yapması daha da kötüsü ürünün arkadasında hiç durmaması normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple da oyle. Turkiye'den almadiginiz bir urunu Apple TR servisinde parasiyla bile isleme sokamazsiniz. Bazi firmalarin politikasi bu. Ek olarak Turkiye sartlarinda Apple harici herhangi bir firmanin servisine guvenerek is yapmayin mumkunse, oldukca sansa bagli diger firmalardaki servis deneyimi. Keske almadan once Asus TR servisini arayip sorsaydiniz urunde ariza meydana gelirse serviste islem yapabilir miyim diye.

Benim bildiğim ürünü Japonya'ya göndermen gerekiyor ama bu süreç çok uzun sürecektir. Amazon'dan yardım almayı denedin mi?

Benim bildiğim ürünü Japonya'ya göndermen gerekiyor ama bu süreç çok uzun sürecektir. Amazon'dan yardım almayı denedin mi?

Kartımda sorun yok sadece orijinal fanı istiyorum. Şu anda yurt dışından satın aldıgım bir fan kullanıyorum hatta hemen şu an bakıyorum sıcaklıgına şu an boşta %30 fan hızı ile en düsük %30 oluyor 0 RPM teknolojisi bu ürün de yok sıcaklık değeri: 28 derece, oyunda ise bu değerler 83'ü görüyor. Bu değer beni rahatsız ediyor. Orijinal üründe bu kadar ısınmıyordu. Amazon'da bana orijinal fan alımı konusunda yardımcı olamayacaktır.

Normal, teknik servisler yedek parça satmaz. Farklı ülkelerin de farklı distribütörlükleri olabilir.

Yedek parça satması önemli değil. Yedek parça satmadığı gibi ürünüme destek vermiyor. Getirin tamir edelim demiyor. Biz o ürüne bakmıyoruz diyorlar.

Yedek parça satması önemli değil. Yedek parça satmadığı gibi ürünüme destek vermiyor. Getirin tamir edelim demiyor. Biz o ürüne bakmıyoruz diyorlar.

Hocam bu saçma politikalar müşteri hizmeti gibi bütün iğrenç çıkar ilişkileri emin olun Türkiye'den dolayıdır. Hiç zorlamayın kasanın hava akışını arttırın servise vereceğiniz parayla ya da ekran kartına doğrudan müdahale edebilecek bir fan takın geçin derim.

ASUS marka birçok ürün kullandım ve bugüne kadar ürünlerinden çok memnun kaldım çok sağlam ve dayanıklı ürünler üretiyor. Bu sadece burada değil alınan ülkeye yolluyorsunuz. Yapacak bir şey yok. Üstte arkadaşın dediği gibi Apple dada aynı durum söz konusu başka markalarda var.

Geri
Yukarı