Neden iPhone yüceltiliyor?

Snapdragon 845 ve 6 GB RAM tabanlı ASUS ZenFone 5Z telefondan iPhone 12'ye geçiş yaptım. Snapdragon 845 çok güçlü bir işlemci olmasına rağmen telefonun yazılımı bunu kullanamıyor maalesef. iPhone telefonlarda böyle değil. Telefonun arayüzünde bile daha fazla akıcılık hissediyorum. Kullandığım uygulamaların bu telefona özel optimize edilmesinden dolayı uygulamaları kullanırken bile fark oluşuyor.

Bazı kişiler IPhone'u gerçekten performanslı olduğundan alıyor fakat bazıları da tam tersi "havalı" olduğu için alıyor.

IPhone'u özelliklerinden dolayı alıyorum. Diğer telefonlardan daha fazla özelliği var örneğin arkasına 2 kere parmak değdirerek fotoğraf çekme gibi bu özelliği başka hangi telefonda gördüm hatırlamıyorum veya görmedim bilmiyorum. Bizim ülkenin yarısı bunu yanlış anlıyor ve böyle konu oluşturarak milletin kafasını dağıtıp tanrılaştırmak, tapmak anlamına getiriyor.

Bu yazıdaki özetim özellikli veya özelliksiz olsun benim için konuşma veya zamanımı geçirecek bir şey olsun yeterli. İster Nokia kullanırım ister vivo ister Samsung bu insanın kendi düşüncesi ve bunu diğer insanların yorumlaması çok saçma ve hatalı. Konunun kilitlenmesini talep ediyorum.

Ekonomimiz sağ olsun. Yurt dışında asgari ücretle birden fazla alınabilen telefonlar, ülkemizde 5 asgari maaşla alınıyor(hatta daha da fazla). Fiyatı pahalı olduğu için insanlar erişemedikleri cihazları görmeyi seviyorlar. Bu durum çoğu Apple ürününde geçerli. Dışarda Acer notebook kullanan birisi ilginizi çekmez ama Macbook kullanan birisi dikkatinizi çeker. Marka algısını geçmiş durumda artık.

Tabii ki markalarında belli bir adları vs. şeyleri var ama ülkemizde genel olarak sorun fiyatlarından ötürü diye düşünüyorum. Kendimden örnek vereyim: Yurt dışında asgari maaşla 2 tane Macbook Pro alınabilirken ülkemizde 4 asgari maaşla Macbook Air alınabiliyor. Aradaki farkı görüyorsunuz, bu durum böyleyken insanların bu cihazlara ilgi göstermemesini bekleyemezsiniz.

Bu durum telefonlarda da öyle. Benim Macbook'tan örnek verme sebebim; o alana yatkın olmamdan kaynaklı. Telefonlarda da farklı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Amerika fiyatlarından haberi olan kişiler iPhone'u yüceltme ihtiyacı duymaz. Hadi Apple ABD şirketi, Avrupa fiyatları falan buna dahil. Alım gücümüz çok düşük. 36 ay krediyle iPhone alıyoruz. Ne için? Gösteriş için. Sonrasında böyle sorularla birbirimizi yiyoruz.

Samsung S21 alanlara böyle bakamıyoruz. Halbuki eşdeğer fiyatlarda oldukça açık bir şekilde görülüyor. Bunun sebebi de Samsung'un oldukça modeli olmasıdır. Alt-orta-üst segment telefonlar Samsung'un ve başka markaların bu kadar gösteriş ve moda sebebi olmasını engelliyor.

iPhone'un yüceltilmesi tamamen en basit şekilde gösteriş amaçlı bir eşyayı alabilmektir.
Bazıları kamerası için yüceltir, bazısı işlemcisi ve işletim sistemi için. İşte ben işlemci ve işletim sistemi için kullanıyorum.
Elması için alıyorlar gibi bir yorum yaparsanız, gösteriş yapanların eline çok rahat bir ego tatmini vermiş olursunuz.

IPhone'u özelliklerinden dolayı alıyorum. Diğer telefonlardan daha fazla özelliği var örneğin arkasına 2 kere parmak değdirerek fotoğraf çekme gibi bu özelliği başka hangi telefonda gördüm hatırlamıyorum veya görmedim bilmiyorum. Bizim ülkenin yarısı bunu yanlış anlıyor ve böyle konu oluşturarak milletin kafasını dağıtıp tanrılaştırmak, tapmak anlamına getiriyor.

Bu yazıdaki özetim özellikli veya özelliksiz olsun benim için konuşma veya zamanımı geçirecek bir şey olsun yeterli. İster Nokia kullanırım ister vivo ister Samsung bu insanın kendi düşüncesi ve bunu diğer insanların yorumlaması çok saçma ve hatalı. Konunun kilitlenmesini talep ediyorum.
Hangi kamera uygulamasıydı hatırlayamıyorum ama o uygulama ile ekranın herhangi bir yerine tek dokunuşla foto çekebiliyordum (Android) ama o özelliği hiç bir zaman kullanmadım.
Okuyan Moderatör abim/ablam varsa konuyu kilitleyebilir mi?

Hangi kamera uygulamasıydı hatırlayamıyorum ama o uygulama ile ekranın herhangi bir yerine tek dokunuşla fotoğraf çekebiliyordum (Android) ama o özelliği hiçbir zaman kullanmadım.
Okuyan Moderatör abim/ablam varsa konuyu kilitleyebilir mi?

Ben ekrandan bahsetmiyorum telefon arkasından bahsediyorum uygulama kullanmaktansa sadece ayarlardan tek tık ile depolamayı süründürmeden yapabilmenin daha doğru olacağını belirtmek isterim.

Tosuncuk:
"İnsanlar varken neden inekleri sağalım?"

Yalnız iPhone telefon markası; Android işletim sistemi :D

Ne güldüm yoruma - iyi manada -.
Ofis ortamın'da çalışıyorum, iPhone mail için bana çok hızlı ve uygun belgelerimi kolaylık ile açabiliyorum edit yapabiliyorum. Kasması donması olmuyor gayet hızlı telefon, benim isteklerimi karşılayan tek telefon iPhone yoksa bende 13 14 bin TL vermeyi sevmiyorum.

Mail atmak için IPhone'a ne ihtiyacın var 2000TL'lik telefonlar da hızlı mail atıyor, yolla diyorsun gidiyor zaten bunun telefondan çok internet hızına alakalı olduğunu çocuk bilebilir, yıl 2021 hala mail muhabbeti yapıyor olman acayip komik.

Yeni konular

Geri
Yukarı