Neden Linux kullanıyorsunuz?

Şu anda ben de Dual boot olarak Windows + Linux kullanıcısıyım ancak sizlerin hangi dağıtımı kullandığını, niçin o dağıtımı kullandığını ve neden Linux çekirdekli işletim sistemi seçtiğinizi merak ettim.

Bu arada kullandığım dağıtım: Ubuntu 22.04.

Dual-Boot kullanıyorum. Debian 11 hoşuma gidiyor.

Şu anda ben de Dual boot olarak Windows + Linux kullanıcısıyım ancak sizlerin hangi dağıtımı kullandığını, niçin o dağıtımı kullandığını ve neden Linux çekirdekli işletim sistemi seçtiğinizi merak ettim.

Bu arada kullandığım dağıtım: Ubuntu 22.04.
Linux Mint. Ubuntu çok hantal geliyor ve Cinnamon hoşuma gidiyor. Ayrıca Microsoft un kasıtlı olarak sistemimi çürütmesi de iyi değil @202

Bilgisayari kullanma amaci oyun oynamak olan insanin Linux kullanma cabasi mazosizme ornek gosterilebilir bence.
Valla her oyun çalışıyor: Bkz: Steam Play ve Proton.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif olarak Ubuntu kullanıyorum hem Windows'tan çok daha hafif hem artık yazılımcılardan Linux bilmesi de istenebiliyor hem de yazılımcı dostu. Windows'ta çalıştırdığım programları burada da çalıştırıyorum virüslerden de daha az korkmaya başladım. Windows'un "tek" artısı ".MSI" ve ".exe"dosyaları.

Aktif olarak Ubuntu kullanıyorum hem Windows'tan çok daha hafif hem artık yazılımcılardan Linux bilmesi de istenebiliyor hem de yazılımcı dostu. Windows'ta çalıştırdığım programları burada da çalıştırıyorum virüslerden de daha az korkmaya başladım. Windows'un "tek" artısı ".MSI" ve ".exe"dosyaları.
Ubuntu biraz ağır ve hantal ama yine de Ubuntu candır :D. Ancak Pardus 😳😳😳

Ubuntu biraz ağır ve hantal ama yine de Ubuntu candır :D. Ancak Pardus 😳😳😳

Hocam Ubuntu'yu indirme sebebim internet kaynağının açık ara en fazla olması. Hem biraz da cahillik tek Ubuntu biliyordum şimdi alıştım değiştiremiyorum da 😂.

Yeni konular

Geri
Yukarı