Neden Linux kullanıyorsunuz?

Windows gibi destekçi ve güncel, kolay, kod yazmadan istediğini yapabildiğin bir sistem varken neden uğraşayım?
Linux bana tam bir vakit kaybı gibi geliyor.

Windows'tan da 10 kat daha stabil çalışıyor, saçma sapan sizi uğraştıracak sorunlar teşkil etmiyor.
Ayrıca Linux'ta uygulamaların sadece kodla kurulduğu yanlış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik, mahremiyet, hız, hafiflik, kişiselleştirme, tekelleşme olmaması, basitlik.
Güzel bir açıklama hakaret falan da içermiyor. Tek hata internetin olduğu yerde ne güvenlik ne de mahremiyet olur.

Windows'tan da 10 kat daha stabil çalışıyor, saçma sapan sizi uğraştıracak sorunlar teşkil etmiyor.
Ayrıca Linux'ta uygulamaların sadece kodla kurulduğu yanlış.
Stabil olmayan cihazlar var her cihaz için stabil diyemezsiniz. Benim eski laptopta ne yaptıysak bluetooth, ses ve interneti açamadık.

Güzel bir açıklama hakaret falan da içermiyor. Tek hata internetin olduğu yerde ne güvenlik ne de mahremiyet olur.

Stabil olmayan cihazlar var her cihaz için stabil diyemezsiniz. Benim eski laptopta ne yaptıysak Bluetooth, ses ve interneti açamadık.

Genel olaylardan bahsettim çoğu bilgisayarda çok rahat çalışabilmesi anlamından bahsettim Windows 4 GB RAM'de internet açınca çuvallayan bilgisayar Linux'da aşırı rahat yağ gibi çalışıyor bir örnek mesela.

Genel olaylardan bahsettim çoğu bilgisayarda çok rahat çalışabilmesi anlamından bahsettim Windows 4 GB RAM'de internet açınca çuvallayan bilgisayar Linux'da aşırı rahat yağ gibi çalışıyor bir örnek mesela.
Bu hafiflik olur ama stabillik her zaman düzgün bir performansta çalışmasıdır.

Kararlı, değişmez.

Kaynak:Türk Dil Kurumu | Sözlük

Yeni konular

Geri
Yukarı