NVIDIA vs AMD

Bütçe
10 15k
images.jpeg

NVIDIA daha stabil AMD daha performanslı karar sizin.

AMD: Ucuz performans güçlü.
NVIDIA: Pahalı stabil yazılımı daha kuvvetli.

Şimdi bu konu üstünden millet çok sallıyor birbirine. O yüzden böyle konu açmanızı çok tavsiye etmem zaten belli başlı şeyler var bunları söyleyip durucaz:

Nvidia fanboy ve AMD fanboylarını dışlayalım ilk önce. AMD Fiyat/Performans açısından önde Nvidia'ya göre. Nvidia'da bu konuda hareketlenmeye başlayacak gibi. Nvidia'nın avantajı oyunlar ve Driver stabilizesi. AMD'de driver sorunları şu an eskisi kadar olmasa da her insan sıfır kart almadığın için özellikle RX 500 serisi kullanıcıları AMD Driverları tarafından şikayetçi. Yeni kartlarda o kadar sıkıntı yok. Ama AMD driverları şahsi fikrime göre hassas.

Ben R5 M430 (laptop) grafik kartından Geforce 210'a geçtim (masaüstü). Geçtiğim kart daha kötü daha performansız olsa bile ben rahatladım. AMD Driverları gerçekten eskiden sorunluydu.

Hocam hem AMD kullandım hem de NVIDIA kullandım, 2 sistemi de kullanıyorum NVIDIA driver konusunda söylendiği kadar stabil değil fakat AMD de değil, bence fiyat farkı fazlaysa AMD alınır fakat Sapphire'den uzak durun.

Yeni konular

Geri
Yukarı