Ögretmen nasıl şikayet edilir?

Bimer ve cimer kanallarına başvurabilirsiniz. Ancak yaptığınız şikayet devlet memurları kanunu 125. maddesinde yer alan tutumları kapsamıyor veyahut ispat edemiyorsanız, devlet memuruna iftiradan indirimli haliyle 4 yıl 8 aylık bir hapsiniz veya manevi tazminat ve harçlar hariç tahmini 8700 lira para cezanız var.

Anlattıkların tatmin edici değil.
Öğretmeni de dinlemeden yargısız infaz yapılamaz.
Boş bilgiler anlattığı senin fikrin. Müfredata göre dersini yapıyor olması lazım, vereceği bilgileri kendisi seçemez, plana göre işler.
5 dakika geç kalıyorum yok yazıyor, 5 dakika erken çıkarmıyor diyorsun,
neden erken çıkarsın ki? Gayet normal erken çıkarmaması.
5 dakika geç kalma konusunda da 5 dakika öylesine yazılmış bir süre gibi geldi, belki ders biterken geliyorsun, belki bunu alışkanlık haline getirdin.
Staj yerinin seni ne zaman gönderdiği de öğretmeni bağlamaz.
Haksızsın demiyorum, ama anlattıklarından sende de kusur olduğunu izlenimi çıkıyor.
Babana rahmet, annene de acil şifalar dilerim.
Maoldeyom kardeşim, sınıfta tekim. Siyaset yapan bir adam. Ders olarak anlattığı tek şey her dönem format atmak, bilgisayar programı yüklemek ve silmek. Ben salak değilim, 23 yaşında adamım. Insan insaflı olur degil mi? Diğer hocalarımla hiç sıkıntı yaşamıyorum nedense.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maoldeyom kardeşim, sınıfta tekim. Siyaset yapan bir adam. Ders olarak anlattığı tek şey her dönem format atmak, bilgisayar programı yüklemek ve silmek. Ben salak değilim, 23 yaşında adamım. Insan insaflı olur degil mi? Diğer hocalarımla hiç sıkıntı yaşamıyorum nedense.
Bence senin öğretmeninle kişisel sorunların var dostum. Seni arkadaşlarının yanında haklı veyahut haksız azarlamasını hazmedememişsin. Öfkeyle kalkan zararla oturur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şikayetini bildiren bir dilekçe bırakırsan yardımcı olabilirler. Cimer'e, il veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne elden de dilekçe verebilirsin. 3071 sayılı dilekçe hakkının kullanılması kanununa göre sana maksimum bir ay içerisinde sorunun ile ilgili cevap vermek zorundalar. Yalnız dilekçende ikametgah adresini veya çalıştığın yerin adresini belirtmelisin yoksa vermiş olduğun şikayet dilekçenin cevabi yazısını alamazsın.​

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı