Ölüm bir kurtuluş değil

Ölüm aslında bu dünyadaki acıların, ızdırapların kurtuluşudur. Nasıl ve niye öldüğü insanın inancına bağlıdır.

Tamam da o kurtuluş geçici bir süreliğine olabilir işte. Üstelik ölüyken zaman algısı yok. Bugün saat 2:15 gibi uyandım, biraz dolaşıp geri yattım uyandığımda saat 5:34 idi. Ne kadar zaman geçti dersen 2 dakika bile olmadı derim. Trilyar katrilyar yıllar bilinçli olduğumuz için bize ürkütücü geliyor. Bilinçsiz adam için bunlar 1 saniye bile sürmez. Ben doğmadan önce dünya gezegeninde 5 milyar yıl geçmiş. Bir ölürsün trilyar yıl geçer bir açarsın gözünü işte öyle mokoko devam. Yani huzur olmayabilir.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer Evren ve "madde(miktarı)" sonsuz ise aynı Evren içerisinde bizden sonsuz tane olmak zorunda. Çünkü bizi oluşturan atom dizilimi sonludur.

Türk halkına dayatılan şey
@Züber hocam bu sadece bir fikir. Bir bilgisayar oyunu da olabilir. İçimizden birisi tanrı olabilir ve her şey aslında eğlence amaçlı olabilir. Simülasyonda olabilir...
O zaman onun varlığını açıklamak gerekiyor, onun varlığı = bizim varlığımız.
Bu sizin düşünceniz, saygı duyuyorum. Fakat bir yaratıcının olmaması imkânsız.
Din tabanlı düşünceniz sonucunda mı imkansız olduğuna karar verdiniz? Yoka deist düşünce sonucu mu?
O kadar boş şey yazmışsın ki...
Konunun devamındaki açıklamalarını okudunuz mu?

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer Evren ve "madde(miktarı)" sonsuz ise aynı Evren içerisinde bizden sonsuz tane olmak zorunda. Çünkü bizi oluşturan atom dizilimi sonludur.

O zaman onun varlığını açıklamak gerekiyor, onun varlığı = bizim varlığımız.

Din tabanlı düşünceniz sonucunda mı imkansız olduğuna karar verdiniz? Yoka deist düşünce sonucu mu?

Konunun devamındaki açıklamalarını okudunuz mu?
Boş olan bir yazıdan sonra öbür yazıda da boş bir konu varsa öbür boş yazıları okumama gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı