Ölümden sonra hayat ve sonsuzluk

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mikropları mikroskop ile gördüğümüz için kabul ediyoruz. Bir kanıtı var en azından. Kendim gitsem baksam görürüm. Allah'ı göremiyoruz ancak. Nereden ve nasıl geldiği belli olmayan bir kitabın doğru olduğunu bilmiyoruz. İnerken gördük mü? Hayır. Yazılırken gördük mü? Hayır. Bu kitabın değiştirilmediğini veya uydurulmadığını nereden bilebiliriz ki?
Yahu sinirlendim yine, Allah’ı görebilsek herkes inanır zaten.😂
Aynayla bakarsam görebilirim veya telefonumun kamerası ile bakabilirim. Ama Tanrı'yı hiçbir nesne kullanarak kanıtlayamam.
Cidden saçma ve çürütülebilir bahaneler...

Ne yaparsanız yapın, bildiklerinizin yanlış olabileceği ihtimali aklınızın bir köşesinde dursun. Yoksa gerçekten vahim şeyler çıkıyor ortaya. Mantıklı bulunmadığınız zaman karşı tarafı yokuşa sürmekle suçlamaya başlıyorsunuz. Yaratıcı o, kuralları o koyar gibi argümanlarla dinin yanlış olamayacağını savunuyorsunuz. Böyle olmayın.

1 delille 40 alimi yendim, 40 delille 1 cahili yenemedim diyen arkadaşlar, aynısı sizin için de geçerli anlamıyorsunuz. Doğuşunuzdan beri size dayatılmış bir din var. Daha dünyadan haberiniz yokken müslümandınız.

Sonra büyüdünüz. Aileniz yıllardan beri süregelen saçmalıkları size dayattı. Suç ailenizde mi, hayır. Onların ailesinde mi, hayır. Suç zamanının ötesinde bir zekaya sahip olup da çevresindekileri kendi menfaatleri doğrultusunda kandıranlarda. Siz onlara peygamber de diyorsunuz.

Biraz daha büyüyünce de sizden bir nesil geriden gelmesi dışında aranızda bir fark bulunmayan din kültürü öğretmenleriyle tanışıyorsunuz. Onlar da size sorgulamayı değil, Arapça cümleler öğretiyor. Aynı cümleyi Türkçe duysan tekrar etmeye tenezzül etmezsin, Arapça olunca kutsal oluyor.

Hastalanıyorsun, seni okuyorlar. Başına bir şey gelmesin diye içinde Arapça yazılar olan muskalar veriyorlar. Sorgulamıyorsun.

Kolun kırıldığı zaman bilimin geliştirdiği alçıyla sarıyorlar kolunu, iyileşince "Allah'a çok şükür iyileştim." diyorsun. Halbuki bilime şükretmen lazım.

Okuduğun duaları amin diye bitiriyorsun, Mısır tanrısı Amon Ra'dan geldiğinden haberin yok.

Demin de aranızda Einstein göremiyorum demişsin. Doğduğundan beri dinin yanında öğrendiğin tek şey olan Türkçe'de bile yazım yanlışları yapıyorsun.

Acınacak kişi biz değiliz sizsiniz.

Daha önce bir arkadaşa sordum bunu kim yarattı evren doğa filan dedi bunu dedim gene aynı cevabı verdi sonra bu doğa anayı kim dedim sustu sonra aynı soruları Müslüman iken kendime sordum bende sustum.
Deney tüpüne koymamıza gerek olarak bir şey yok ki. Kusursuz olduğu iddaa edilen evrenin ve içindekilerin kusurlarını kapatabilmek için nesillerdir uğraşıyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı