Okulda yaşadığınız tuhaf olaylar

İngilizce hocam (kendisini hiç sevmem) dersin başlarında "birileri benim arkamdan konuşmuş, ama isim vermeyeceğim" demişti. Yaklaşık iki veya üç saniye sonra benim adımı defalarca söyledi, sınıfın ortasında aşağıladı. 6. sınıfta yaşandı bu. Sonraki yıllar hocanın yüzüne bile bakmadim, böyle öğretmenleri görmezden gelmek çok iyi hissettiriyor.

İngilizce hocam (kendisini hiç sevmem) dersin başlarında "birileri benim arkamdan konuşmuş, ama isim vermeyeceğim" demişti. Yaklaşık iki veya üç saniye sonra benim adımı defalarca söyledi, sınıfın ortasında aşağıladı. 6. sınıfta yaşandı bu. Sonraki yıllar hocanın yüzüne bile bakmadim, böyle öğretmenleri görmezden gelmek çok iyi hissettiriyor.
Peki arkasından ne konuştun?

Farkında olmadan kızlar tuvaletine girip işimi yaptım sonra çıkarken kız grubu ile göz göze geldim selam verdim sonrasında kafama dank etti kızlar tuvaletinden çıkmışım kızlarda hiç yadırgamadı.

Ortaokulda bir akıllılık yapmıştım. Sınavlar kelebek sisteminde oluyordu. Sosyal dersiydi ben de çalışmamıştım ve aşırı zor gelmişti. Farklı isim farklı sınıf farklı numara yazdım. Sınıfta notlar açıklanırken benim ismim okunmamıştı. Hocaya demiştim hocam benim notumu okumadınız dedim. Hoca sınıf kağıtları karışmış olabilir diğer Sosyal hocalarıyla konuşacağım demişti. Sonra ilerleyen günlerde hoca kağıdını bulamadık dedi. Önceki girdiğim sınav testti. Hoca dedi seni tekrar sınav yapacağım. Busefer çalışıp gelip 90 almıştım. Sınav da klasikti daha kolaydı. :D Olayın bazı yerlerine hatırlamıyorum 7.sınıftık galiba. 4-5 sene geçmiş. Ulan nerden aklıma geldi bunu yapmak. :D

Dersin ismini tam hatırlamıyorum bile ya Sosyal bilimlerdi ama Sosyal ile başlıyordu.
Güzel taktikmiş. Kaydettim.

Geri
Yukarı