Okullar açılır mı?

Vallahi hocam ben de her yere yazmaktan bıktım. Ailesinde gerçekten hasta olanlara bir şey demiyorum zaten. Derste arkada LoL oynayıp, çalışmayıp, sokağa çıkma saatlerinde istedikleri yeri gezenler eve gelince tag açıyorlar ona sinirleniyorum. Hayır, uzaktan eğitimden şikayet ede ede bitiremediler, ama okul da açılınca ağlamaya başlıyorlar. Garip bir durum. Yahu insan 2-3 konuya çalışamaz mı? Zaten 1 Kasım'a kadar. Daha ne istiyorlar aklım almıyor.

Önemli olan 2 3 konuya çalışmak değil. Konu benim açımdan sıkıntı değil ben çalışıyorum şu anda zaten. Fakat konu sağlık bu virüsü anneme veya babama bulaştırsam büyük ihtimal ölecekler.
Bu durumu bütün öğrencilere vurduğun zaman kaç kişinin yetim kalacağını düşünebilirsin diye tahmin ediyorum. Değer mi bir sınav kağıdı için ?

Açılacağını pek zannetmiyorum. Sınavlar yapılacak gibi ama yine son anda ertelenirse benim için çok sinir bozucu bir durum olur. Şu tarihte sınav olacaksınız diye tarih veriliyor ama erteleniyor. Düşünsene çalışıyorsun çalışıyorsun o kadar sinir stres yapıyorsun ama verilen tarih erteleniyor. Bence sınavlar için kesin bir tarih verilmemesi lazım. Ya iptal edecekler ya da tarih verip vaka sayıları artınca ileri atmayacaklar.

Peki sorsam sınavlar yani yazılılar hangi hafta çünkü bir yerde 1. dönem sınav olanlar olmayacak diye duydum.
Önemli olan 2 3 konuya çalışmak değil. Konu benim açımdan sıkıntı değil ben çalışıyorum şu anda zaten. Fakat konu sağlık bu virüsü anneme veya babama bulaştırsam büyük ihtimal ölecekler.
Bu durumu bütün öğrencilere vurduğun zaman kaç kişinin yetim kalacağını düşünebilirsin diye tahmin ediyorum. Değer mi bir sınav kağıdı için?

Benim babamda kronik rahatsızlık var 5 ay önce korona geçirdik ve adam ölüme yakındı yataktan kalkamadı oturup TV izlemeye bile gidemedi.

Tamam ben bir şey demiyorum daha. Aptal mıyım laf anlamayan insanlara laf anlatmaya çalışmaktan yoruldum artık. Size evde iyi çalışmalar, ailenize falan da iyi bakın, sakın dışarıya adımınızı falan da atmayın. Ailenize bulaştırırsınız.

Laf anlamayan? Düzgünce konuşmaya çalışıyordum. Evden 5 6 aydır çıkmıyorum. Dışarıyla bir işim yok. Dediğiniz tembel kitleden de değilim sadece endişemi dile getirdim.

Laf anlamayan? Düzgünce konuşmaya çalışıyordum. Evden 5 6 aydır çıkmıyorum. Dışarıyla bir işim yok. Dediğiniz tembel kitleden de değilim sadece endişemi dile getirdim.
Tamam hocam, ben de evden çıkmayın sakın diyorum. Evde bekleyin, ailenize de iyi bakın. İyi günler, iyi sosyaller.

Bu gün veya yarın bilim kurulu toplantısı var diyorlar. Eğer oradan da kara çıkmaz ise, geçmiş olsun. Ya virüs kaparız ve eve geliriz, ya da sınıfta kalıp büyük bir kesim söver.

Vallahi hocam ben de her yere yazmaktan bıktım. Ailesinde gerçekten hasta olanlara bir şey demiyorum zaten. Derste arkada LoL oynayıp, çalışmayıp, sokağa çıkma saatlerinde istedikleri yeri gezenler eve gelince tag açıyorlar ona sinirleniyorum. Hayır, uzaktan eğitimden şikayet ede ede bitiremediler, ama okul da açılınca ağlamaya başlıyorlar. Garip bir durum. Yahu insan 2-3 konuya çalışamaz mı? Zaten 1 Kasım'a kadar. Daha ne istiyorlar aklım almıyor.

Uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyorum. Dikkatim zamanla dağılıyor, ya uyuyorum ya da dersi salıyorum. Geçende bir gün hoca (Fizik hocası) ders fasiküllerinin çıktısını almış, şu saatte okula gelip alabilirsiniz dedi. Gittik okula aldık fasikülleri sınıftan. Hoca 10 kişi olduğumuzu görünce gelin biraz yüz yüze ders işleyelim, isteyen evine gidebilir dedi. Kimse gitmedi tabii. Hoca fasikülleri açın başlıyorum dedi, bir başladı ama ne başlamak... Uzun zamandır ilk kez dersi anladığımı fark ettim. Hatta bir an keşke okullar açılsa falan diye de içimden geçirdim. Kısaca burada sorun şu ki, her hoca uzaktan ders anlatamadığı gibi her öğrenci de uzaktan dersi anlayamıyor. Derse çalışsam da anlayamıyorum, dinlesem de anlamıyorum. Dikkatim dağılıyor, falan falan vs.
Uzaktan eğitimin, yüz yüze sınavı olmamalı!
(sağlık faktörlerini önemsemesek dahi bu bile iptal olması için bir sebep bence)

Uzaktan eğitimden hiçbir şey anlamıyorum. Dikkatim zamanla dağılıyor, ya uyuyorum ya da dersi salıyorum. Geçende bir gün hoca (fizik hocası) ders fasiküllerinin çıktısını almış, şu saatte okula gelip alabilirsiniz dedi. Gittik okula aldık fasikülleri sınıftan. Hoca 10 kişi olduğumuzu görünce gelin biraz yüz yüze ders işleyelim, isteyen evine gidebilir dedi. Kimse gitmedi tabii. Hoca fasikülleri açın başlıyorum dedi, bir başladı ama ne başlamak... Uzun zamandır ilk kez dersi anladığımı fark ettim. Hatta bir an keşke okullar açılsa falan diye de içimden geçirdim. Kısaca burada sorun şu ki, her hoca uzaktan ders anlatamadığı gibi her öğrenci de uzaktan dersi anlayamıyor. Derse çalışsam da anlayamıyorum, dinlesem de anlamıyorum. Dikkatim dağılıyor, falan falan vs.
uzaktan eğitimin, yüz yüze sınavı olmamalı!
(Sağlık faktörlerini önemsemesek dahi bu bile iptal olması için bir sebep bence)

Bu bir bahane değil her türlü çalışarak halledilir zaten konular 1 Kasıma kadar. Ayrıca ders çalışıp anlamıyorsan yüz yüze de anlamayacaksın. Uzaktan eğitimle alakası ne? Önemli olan sağlık konular değil.

Geri
Yukarı