Okulların açılması hakkında objektif düşüncelerim

@467597, pozitif vakalar her yerde çıkabiliyor. Normal değil mi?
Bir sınıf karantinaya girerse muhtemelen okuldaki çoğu kişiye de bulaşmış demektir. Ben ve çoğu kişi toplu taşımayla gidiyor, bulaştırdığım insanlar başkalarına onlar da başkalarına bulaştıracak. Sizin bu zihniyetinizi anlamıyorum. Allah korusun bir yakınınızı kaybetmezsiniz ama eğer kaybederseniz tekrar buraya yazın. Pozitif vakalar her yerde çıkıyor normal değil mi diyor ya. Normal değil işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
@467597, virüsten 4 yakınımı kaybettim. Ölenle de ölünmüyor, virüsün biteceğinin garantisi de yok. Garantisi varsa okullar 3-4 sene kapalı kalabilir ancak garantisi var mı, yok. Bence önce kendi düşünce şeklinize bakmalısınız.

@467597, virüsten 4 yakınımı kaybettim. Ölenle de ölünmüyor, virüsün biteceğinin garantisi de yok. Garantisi varsa okullar 3-4 sene kapalı kalabilir ancak garantisi var mı, yok. Bence önce kendi düşünce şeklinize bakmalısınız.
Bu zaman geçiyor, artık virüsü kabullenelim kafasıyla ilerlersen bu virüs bitmez zaten, sen okula gideceksin diye kimse ölmek zorunda değil. Gerekirse tüm cafeler, barlar, sokaklar kapatılır vakalar sıfıra inene kadar. Ama bizimkiler üstüne üstüne gidiyor, sen üniversiteni ya da 12. sınıfını okumak istiyorsun o yüzden birilerinin sağlığı umrunda değil.

@467597, öğretmenim. Okul bitti, üniversiteyi bitireli de 3 sene oluyor. Ben sadece ölenle ölünmüyor diyorum, ölenle biz de mi ölelim?

@467597, öğretmenim. Okul bitti, üniversiteyi bitireli de 3 sene oluyor. Ben sadece ölenle ölünmüyor diyorum, ölenle biz de mi ölelim?
Kesinlikle mesleğinize saygı duyuyorum, ölenle ölünmez haklısınız. Ama neden birileri ölmek zorunda demek istediğim şey bu. 30 bin vaka varken tüm okulları açıyorlar, üzerine üstlük 200 sınıf kapatılıyor. Eğitim bir şekil de sağlanır, gerekirse sistem değiştirilir. Maaş konusunu dert ediyorsunuz muhtemelen okullar kapanırsa paranızı alamazsınız, özel okullarda öğretmenlik yapın. Orada böyle bir problem yok mesela, bu kadar vaka varken tüm sınıfların aynı anda açılmasını mantıklı bulmuyorum.

@467597, zaten atanamadım. Atanamadığıma da seviniyorum, özelde o parayı kat kat kazanıyorum çünkü. Devletimiz önlemleri almakta yetersiz kalıyor, ona bir şey demiyorum. Ancak eğitimde giden seneleri telafi etmek zor.

@467597, zaten atanamadım. Atanamadığıma da seviniyorum, özelde o parayı kat kat kazanıyorum çünkü. Devletimiz önlemleri almakta yetersiz kalıyor, ona bir şey demiyorum. Ancak eğitimde giden seneleri telafi etmek zor.
Zor ama bir şekilde de olsa verilebilir, ölümü geri getiremeyiz ama. Şu an tartışmamızın sebebi bile sistemi yönetenler aslında.

Neden böyle bir yazıyı burada paylaşmak istedim bilmiyorum ama sanırım başkalarının da görüp yorumlaması hoşuma giderdi. Her neyse arkadaşlar bu konumda sizlere 20.000 küsur vaka varken aşıya güvenerek okulların açılması saçmalığından bahsedeceğim. Böyle bir şeyi nasıl yapabiliyorlar aklınız alıyor mu? Şimdi bazı arkadaşlar şu kafayla olaya bakacak "Ya kardeşim yıllardır okula gitmiyoruz, eğitim almıyoruz ne diyorsun sen?" özellikle üniversiteye gidenler. E arkadaş belki sen okula gidiyorsun diye birçok insan ölüyor. Aşı ne kadar etkili olursa olsun bulaşıcılık devam ediyor, benim gittiğim okulda kantinde kayboluyorsunuz kalabalıktan. Okuldan çıkarken sıra bekliyorsunuz o derece bir kalabalık var inanamazsınız. Üzerine ben okula toplu taşıma ile gidiyorum bindiğim otobüste ayakta duracak yer bulamıyorum, Allah korusun bana bir virüs bulaşsa hadi gençler bağışıklılar diyorlar ben bu toplu taşımadaki bir kişiye bulaştırsam, bir yaşlı, bir hastalığa sahip birine. Onlar kim bilir başkalarına bulaştıracak, farkında mısınız bilmiyorum ama aşı virüse karşı ölümsüz yapmıyor sizi. Aşı olan çoğu insanında ölüm haberleri var. Yani demek istediğim böyle bir risk ile savaşırken okulların açılması o kadar saçma ki anlatılmaz, e hadi illa bir yerleri açacaksan üniversiteleri açabilirsin, liseler, ilkokullar, anaokulları ne demek? Anadolu'ları kapatıp meslekleri açıyorlar ya arkadaş anlıyoruz meslek öğrensinler ama bu okul da okuyan insanlar ölümsüz mü? Eğitim kesinlikle zorunlu katılıyorum fakat yeter ki bir insan ölmesin biz bu eğitimi vakalar öldürücü sayının altına inene kadar durduralım, uzaktan devam edelim. Kesinlikle düşüncelerime katılmak zorunda değilsiniz tamamen tartışmaya açık bir konu, yeter ki gerekli uslüpla düşüncelerinizi belirtin ki seviyeli tartışalım. Teşekkürler, saygılar.
Vakaların %90 nı aşısız peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı