Okumak vs çalışmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç gider olmadan 12 yıl nasıl yaşanacak? Hele okuyup fazla maaş ile hem de 40 yıl çalışmak neden mantıksız ona hiç anlam veremedim. Okuyup yüksek maaş alıp onu biriktiremiyor musunuz? Faiz işi de öyle dümdüz çalışmıyor bankalar oranlarla sürekli oynar. Yüksek maaş = yüksek birikim? Yazdıklarınız pek anlamlı gelmedi. 😅
Ailesinin evinde yaşayacak. 14 yaşından 25 yaşına kadar çalışsa asgari maaşla yeterli olacak.
Çoğumuz zaten 30 yaşımıza kadar ailemizin evinde yaşıyoruz.
11 yıl çalışmak varken neden 40 yıl çalışalım ki?
Okuyarak Türkiye'de alabileceğiniz en yüksek maaş ne kadar ki?
Günde 12 saat haftada 6 gün 40 yıl çalışmak yerine, 11 yıl çalışıp hayatının geri kalanı boyunca bedavadan aylık 6.000 TL para kazanıp tatil yapmak bana daha mantıklı geldi.

Ya okuyup pilot olursa ? Ama okumadığı için bu kadar az para alcak. Pilotlar 12 bin lira civarında alıyorlar. Bu potansiyel varken harcamak kötü olur.

Kazandığın paranın hepsini mi biriktireceksin? Odun falan mı kemireceksin evde :D ?
Dostum sen 14 yaşındayken kendi evine mi taşındın?
Lise, üniversite bitirmek yerine çalışacak işte.
Üni bitirmek 5-6 yıl, lise 4 yıl.
Neredeyse bitti zaten 11 yıl. :)

Ailesinin evinde yaşayacak. 14 yaşından 25 yaşına kadar çalışsa asgari maaşla yeterli olacak.
Çoğumuz zaten 30 yaşımıza kadar ailemizin evinde yaşıyoruz.
11 yıl çalışmak varken neden 40 yıl çalışalım ki?
Okuyarak Türkiye'de alabileceğiniz en yüksek maaş ne kadar ki?
Günde 12 saat haftada 6 gün 40 yıl çalışmak yerine, 11 yıl çalışıp hayatının geri kalanı boyunca bedavadan aylık 6.000 TL para kazanıp tatil yapmak bana daha mantıklı geldi.
Hocam asgarî maaşla çalışan kişiler günde 6 saat ile mi çalışıyor ? Tamam dediğinizin farkındayım da iyi bir işi olan insan 12 saat çalışmaz ki günde.

Ya okuyup pilot olursa? Ama okumadığı için bu kadar az para alacak. Pilotlar 12 bin Lira civarında alıyorlar. Bu potansiyel varken harcamak kötü olur.
Herkes pilot olacak diye bir şey yok ki ama. Pilotlar çalışarak 12 bin Lira civarında alıyorlar.
Bu dediğim şeyi gerçekleştirecek kişi ise çalışmadan aylık 6.000 TL alacak.

Hocam deme öyle şurada 40 çalışırım ama cehennemde 80yıl yanmak istemem.

Herkes pilot olacak diye bir şey yok ki ama. Pilotlar çalışarak 12 bin Lira civarında alıyorlar.
Bu dediğim şeyi gerçekleştirecek kişi ise çalışmadan aylık 6.000 TL alacak.
Hocam ben anladım siz çalışmadan diyorsunuz :D o zaman haklı olabilirsiniz. De 14 yaşında hangi ülke ya da ülkeyi geçtim hangi iş yeri çalışmasına izin verir ?

Hocam ben anladım siz çalışmadan diyorsunuz :D O zaman haklı olabilirsiniz. Ama 14 yaşında hangi ülke ya da ülkeyi geçtim hangi iş yeri çalışmasına izin verir ?
Ağır olmayan işlerde çalışılabiliyor. Ailesinin izniyle birlikte. 18 yaş şart değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı