Orijinal oyun mu korsan mı?

Hiçbir virüs bilgisayara zarar veremez nereden uyduruyorsunuz böyle şeyleri? 15 senedir korsan oyun oynuyorum, doğru yerden indirirsen virüs girme ihtimali yok gibi bir şey.

Tamam virüsler bilgisayarın performansını arttırır ne zarar vermesi.
Korsanda virüs yok bu arada kullanmayı bilmeyen cahillerin uydurduğu bir şey yemyeşil download yazısına tıklayıp torrent virüslü moruq diyorlar.

Kesinlikle haklı yorum katılıyorum indirip kurmayı bilenler için korsan candır.

1610808888138.jpeg

Daha dosya indirmeyi bilmeyen, koskoca download yazısına tıklayıp, bilgisayarıma virüs bulaştı diye Ağlayan insanların uydurduğu bir şehir efsanesidir bu.

Oynadığım oyunları korsan oynayabilme imkanım yok. (Division 1-2 vs.) Eskiden korsan oyun oynadım mı? tabii ki oynadım. Türkiye'de korsan oyun oynamamış kişi sayısı yüzde olarak çok azdır. İş hayatına atıldığımdan beri ise korsan oyun oynamıyorum. Hatta eskiden torrentten indirip oynadığım bazı oyunları bile steamde para verip aldım. Sonuçta oyunlarda da bir emek var, karşılığını almak herkes ister. Oyunu yapan kişi siz olsaydınız insanların oyununuzu bedavaya oynamasını siz de istemezdiniz bence.

Bir ürün sonuçta, ailenin durumu çok kötü değilse bir şekilde oyunlara para ayırabiliyorsan orijinal almanı tavsiye ederim. Ama durumun çok kötüyse, tek eğlencen oyunsa, ne denilenebilir ki... (Korsanı desteklemiyorum, ileride korsan oynadığın oyunu satın alıp borcunu ödemiş olursun.)

Doğru ve bilinen bir yerden indirilirse bir sorun çıkmaz. Bazıları crackleyenler bunu babasının hayrına mı yapıyor yorumluyor bunu. Hayır hiç bir ekip dur şunu kırayımda millet oynasın diye kırmaz. Bu tersine mühendisliktir. kıran kişiler bunu ün ve şöhret için yapar. Eğer imkanınız varsa size tavsiyem her zaman orijinal kullanmanız. Eğer verecek paranız yoksa Game pass gibi servislerden yararlanın. Ama ben yine de korsan oynayacağım derseniz bilindik yerlerden indiriniz. Benimde bazı oyunları korsan oynayıp daha sonra orijinal satın almışlığım var. Bunun için indirimleri beklemiştim.

Geri
Yukarı