Orijinal oyun vs korsan oyun

Sanırım buna bin defa cevap verip hala aynı şeyi dediğiniz için az önce kahkaha attım :D.
Sanıyorum ki senin cevap vermeni isteseydim seni etiketlerdim?

Bir vicdanlı korsan kullanıcısı olarak oyunu iki kere hatta bir sürü kere bitirerek eğleniyorum benim de fantezim bu bu kimseyi ilgilendirmez.
Bu bir fetiş mi, ritüel mi?

@iGY 6 "sana sormadım!" diye haykıracağınıza bir tartışmayı doğruyu bulmak için yapmayı öğrenin lütfen. Size bunun hakkında cevap vermeme rağmen bir başkasını bu argümanla yenebileceğinizi düşündüğünüz için hala aynı argümanı sunuyorsunuz.

@KeyN_N Param yok diye McLaren çalmamı niye yadırgıyorsunuz? Birinde fiziksel olarak parça üretimi olduğu için mi? Aynı emeği, saatlerini oyun yapımcıları da veriyor. Emek dijital olduğu için mi değersiz gözünüzde? Paran yoksa alma basit yani. Daha doğrusu paran yoksa çalma.

@Hd6850 Peki sayın vicdanlı korsan kullanıcısı. Sana bir sorum var. Eline para geçene kadar beklesen kaybın ne olurdu? Madem işin sonunda satın alıyorsun, o halde kaybın ne olurdu?
Senin verdiğin örnekte üreticiden fiziksel bir şey ama korsan kullanım sanaldır. Yani üreticiden bir şey eksilmiyor hatta oyunun bilinirliğini arttırdığı için bazı yapımcılar koruma bile koymuyor.

Abi ben sözlüğü açıp size bunu idrak ettirebilmek adına yeni kelimeler mi bakınmalıyım? Bakın, siz korsan kullandığınızda (oyunun fiyatını 20 dolar varsayalım) üretici kazanması gereken 20 doları kazanamıyor. Bu ürün kopya da olsa, kendisinden eksilen bir para var. Bu adam zaten bunu piyasaya sunarken satışı üzerinden gelir elde etmek üzere sunuyor, asıl projeye başlangıç amacı da bu.

TL;DR: Oyunu/yazılımı satın almayıp korsan kullanan kişi başına üretici 20 dolar kayıp yaşıyor. Muhtemel olarak kazanması gereken para. Hani vakit ve kaynak harcayıp karşılığında kazanmayı beklediği para.

Abi ben sözlüğü açıp size bunu idrak ettirebilmek adına yeni kelimeler mi bakınmalıyım? Bakın, siz korsan kullandığınızda (oyunun fiyatını 20 dolar varsayalım) üretici kazanması gereken 20 doları kazanamıyor. Bu ürün kopya da olsa, kendisinden eksilen bir para var. Bu adam zaten bunu piyasaya sunarken satışı üzerinden gelir elde etmek üzere sunuyor, asıl projeye başlangıç amacı da bu.

TL; dr: Oyunu/yazılımı satın almayıp korsan kullanan kişi başına üretici 20 dolar kayıp yaşıyor. Muhtemel olarak kazanması gereken para. Hani vakit ve kaynak harcayıp karşılığında kazanmayı beklediği para.

Hırsızları crack indirmeyin diye engelliyebileceğinimi sanıyorsun gerçekten komik :D.

@iGY 6 bu dediğin sadece parası olup korsan kullanan kişiler için geçerli ve buna aklı başında her insanın zaten karşı çıkacağını düşünüyorum.

"Korsan oyunu indiren kişinin önünde iki seçenek varsa ve bu iki seçenek ya korsan olarak oyunu oynamak ya da hiç oynamamaksa kişinin korsan kullanmasında bir sakınca yoktur çünkü hiçbir türlü yapımcının cebine para girmeyecektir."

Geri
Yukarı