Ornitofobiden nasıl kurtulurum?

436077

Hectopat
Makaleler
4
Kelimenin anlamını bilmeyenler için ornitofobi, kanatlı hayvanlardan korkma, tiksinme durumudur. Bende maalesef bu fobiye sahibim. Örneğin sürprizbozan içindeki videonun kapağına bakınca içim bir garip oluyor ve korkmaya başlıyorum. Bir güvercin yanıma geldiğinde mesela yine aynı şey oluyor, kafa hareketleri daha çok korkmama sebep oluyor ve bana baktığı an stres basıyor. Daha önceden kartal tutmuşluğum var ama o zaman keyif almıştım. Ve ayrıca diğer bazı hayvanların göz yapıları ve kafa şekilleri de çok garip geliyor bana. Akşam akşam sıkıldığımdan sizlerle konuşmak istedim umarım beni anlamışsınızdır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende vardı bu fobi, sonra yenmek için gittim komşunun deli kuşuyla aynı odada kaldım 1 saat.

Gözümü ve kulağımı kanattıktan sonra fobiyi yendim biraz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Fazla şiddetli olmayan fobiler, yavaş yavaş üstüne giderek çözülüyor genelde. Bu konuda YouTube'da vs terapi yöntemleri vardır diye düşünüyorum.

Kendi halinizde aşamazsanız da çözümü psikolog veya psikiyatrist.

Geri
Yukarı