Otobüste bir kız yaşlı bireye yer vermediği için küfür yedi

Bir de şöyle düşünelim genç oturan arkadaşlar hep öyle genç kalmayacak. Bir gün Allah izin verirse onlar da yaşlanıp toplu taşımaya bindiğinde gözü oturacak yer arayacak. Ben yer verilmesi taraftarıyım. Ama vermedi diye de küfür etmek hiç olacak şey değil. Verirse iyi bir davranış olur. Vermezse kötülük yapmış olmaz. Karakter, saygı, empati meselesi.
Biz zaten zorunlu olmamasını savunuyoruz. Kimse kimseye ne olursa olsun yerini vermek zorunda değil.
Vermesi sadece saygılı bir davranış olur, zorunluluk olmaz.

Kızı savunmanızı takdir ettim, iyiki sesinizi çıkarmışsınız. Toplum sesini çıkaramayanları ezmeyi çok seviyor. Dediğiniz gibi bugün başkasının başına gelen yarın bizim başımıza da gelebilir. Çok biliyorlarsa kendileri kalkıp yer verselerdi, hiçbir şekilde bağıramazlar. Kendileri de bu işe karışamazlar, eğer durumu zorsa yaşlı kişi kızdan düzgün bir dille rica edebilir. Verir, vermez ona kalmış bir şey, kimseyi de ilgilendirmez. Zaten hakikaten zor durumda olan birisi varsa yer verilmeyeceğini düşünmüyorum. Yanınızda olup da küfür edenlere sert bir şekilde tepki göstermeyi çok isterdim. Yazık kıza ya, çok üzüldüm. Neler düşünmüştür kim bilir.

@Silinen üye birey kadın diye belirtmedim ama. Kadın olduğunu nereden çıkarttınız? Küfür yiyen kişi kız.
Ben yaşlı bir kadının, bir kıza yer vermediğini anladım ve sonra yaşlı kadının kıza küfür ettiğini anladım. Yaşlı kadının da terbiyesizlik yaptığını söyledim.

Bir de şöyle düşünelim genç oturan arkadaşlar hep öyle genç kalmayacak. Bir gün Allah izin verirse onlar da yaşlanıp toplu taşımaya bindiğinde gözü oturacak yer arayacak. Ben yer verilmesi taraftarıyım. Ama vermedi diye de küfür etmek hiç olacak şey değil. Verirse iyi bir davranış olur. Vermezse kötülük yapmış olmaz. Karakter, saygı, empati meselesi.
Yer vermek yerinde olan bir şeydir, ben okuldan gelirken veya o gün çok yorgunsam gerek duymayabilirim yer vermeye, madem oraya oturmak herkesin hakkı, orada benim de hakkım var. Zaten yer vermek istersem veririm, ki karşımdaki insandan bunu anlıyorum, iyi niyetli olacağını ya da gerçekten ihtiyacı olduğunu.

@Alpha Frozen bu arada karakola falan gideriz diye bekliyordum da çok uzatmadılar.
@Silinen üye yanlış anlamışsınız. Küfür eden kişinin cinsiyetini belirtmedim, küfür yiyen küçük bir kız çocuğu.

Ben yaşlı bir kadının, bir kıza yer vermediğini anladım ve sonra yaşlı kadının kıza küfür ettiğini anladım. Yaşlı kadının da terbiyesizlik yaptığını söyledim.
Sizin dediğiniz de genel olarak bizim düşündüğümüze çıkıyor.
Siz sadece hakkınızı aramaktan muafsınız.

Geri
Yukarı