Otobüste yolda yaşlılarla konuşup yer veriyor musunuz?

tunahan4321

Picopat
Burada sormali miyim bilmiyorum ben 17 yaşındayım kendim eski tarihi ve Osmanlı tarihini seven bir insanım. Eskiden de ahlaksız bir kesim vardı. Ancak şimdi baktığımda bu kesim Z kusaginda daha da artmış. Özellikle benim yaşımda ve 25 yaşına doğru olan yaşlarda insanlarda. Eskiden ne güzel günler herkes dost yaşlılara terbiye vardı şimdi otobüste yolda sokakta herkes bağırıyor, çağırıyor. Neden böyle oluyor? Kendi yas grubumda insanlara asla çok değer vermem her zaman yaslilari dinlerim. Onların savaş hikayelerini kimisi gitmediyse geçmiş yaşantılarını dedem. Vefat ettiği zaman aklıma onun ölümünün üzüntüsü ve 80 yıllık bir eserin yıkılması ve onun yaşadığı hatıralar. Anılar aklıma geldi hayat ne kadar kısa. Elimizden geldiğince namaza dine bağlanarak keşke. Kendim bu dünyadaki hayattan bıktım. Çünkü insanlar çok terbiyesiz ve ahlaksız. Sizce neden boyle?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an otobüs kullanmıyorum fakat kullansam kesinlikle %95 yaşlıya yer vermezdim, sebebini tahmin ediyorsunuzdur.

Burada sormali miyim bilmiyorum ben 17 yaşındayım kendim eski tarihi ve Osmanlı tarihini seven bir insanım. Eskiden de ahlaksız bir kesim vardı. Ancak şimdi baktığımda bu kesim Z kusaginda daha da artmış. Özellikle benim yaşımda ve 25 yaşına doğru olan yaşlarda insanlarda. Eskiden ne güzel günler herkes dost yaşlılara terbiye vardı şimdi otobüste yolda sokakta herkes bağırıyor, çağırıyor. Neden böyle oluyor? Kendi yas grubumda insanlara asla çok değer vermem her zaman yaslilari dinlerim. Onların savaş hikayelerini kimisi gitmediyse geçmiş yaşantılarını dedem. Vefat ettiği zaman aklıma onun ölümünün üzüntüsü ve 80 yıllık bir eserin yıkılması ve onun yaşadığı hatıralar. Anılar aklıma geldi hayat ne kadar kısa. Elimizden geldiğince namaza dine bağlanarak keşke. Kendim bu dünyadaki hayattan bıktım. Çünkü insanlar çok terbiyesiz ve ahlaksız. Sizce neden boyle?
Küçükken bir yaşlıya yer vermedim diye bana bağırmıştı. 7 yaşında falandım. O günden beri kimseye vermedim.

Yaşlılarla konuşmamak için elimden geleni yapıyorum. Onlara temas etmekten kaçınıyorum eğer yanıma otururlarsa onlara rencide edici bir şekilde bakarak yerimden kalkıp ayakta yolculuk yapıyorum. Bende bir insanım onların oturmaya hakları varsa benim de var, istedikleri kadar yer istesinler vermeyeceğim. Zaten birkaç yıla ölecekler 😆. Ha bir de dinden ahlaktan bahsedenler var onlar ayrı bir varlık onlarla göz göze bile gelmiyorum.

Yer vermiyorum ama isterse veririm sıkıntı yok, konuşma olarak ta sohbet amaçlı değil bir şey sormak amaçlı konuşuyorum o gün yanımda 60-65 yaşında bir dayı vardı uzun süredir otobüse binmediğim için nasıl ineceğimi sordum yardımcı oldu baya.

Yeni konular

Geri
Yukarı