Oyun Görüşlerim #3: Bir Başyapıt Witcher 3!

Teşekkürler Mr.Acar.
Biraz daha oynayalım bakalım.
Puan kazandıkça açılacak inşallah.
:)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Mr.Acar Oyunu bugün satın aldım. Daha önce Witcher 1 ve 2'yi hiç oynamamıştım. Oyun görsel olarak mükemmel geldi gözüme. Bu başlangıçta bardan çıkınca 3 kişi ile kavga bölümüne kadar oynadım. İnsanlar ile konuşarak bilgi toplamak şart ama biraz daha kısa tutsalarmış konuşmaları daha iyi olurdu. Onun dışında mükemmel.

Yazı için ellerinize sağlık. Bu kadar yıldır oyun oynuyorum, ne hikmetse, geçen hafta başlayayım dedim. Bir buçuk haftada bitirdim ana hikayeyi. İşten/okuldan dönmek için can attığım tek oyundu.

Bendeki sonda;
Ciri Efsunger oldu, Geralt Yennefer ile kaldı.
Kesinlikle tekrar tekrar oynanması gereken, harika bir başyapıt dediğiniz gibi. DLC'leri oynayacağım şimdi. :)

Edit: Kaer Morhen tema müziği (ayrıca credits kısmında çalan tema) eşliğinde okuyunca daha da etkileniyor insan. Tüm macera göz önüne geliyor bir anda.

Hocam PS4 icin almayi dusunuyordum bu oyunu. Simdi almaya karar verdim. GOTY indirimde 84 TL oluyor PS Store'da. Birde oyunda cok fazla +18 sahne var mi? Ciplaklik, kan ve siddet vb. 12 yasinda bir kardesim varda. Acip oynamasini istemem ben yokken.

Bu oyuna kendini adamış ve beğenmiş arkadaşlara tavsiyem Witcher serisinin 5 kitabı şu an 100₺ gibi bir fiyata satılıyor. Oyunu kolay ve orta modlarda bitirdim 20FPS alarak yeni bir bilgisayar aldığımda en zor modda bitireceğim o yüzden yüklü değil şu an. Bende o zamana kadar kitaplarla vakit geçireceğim, Spotify’da Soundtrack açıp kulaklık takıp 5 kitabı birden okumak inanılmaz zevkli olacaktır. Herkese tavsiye ederim.

Bu oyunu çok seven var fakat ana görev,

Ciri'yi bulana kadar oradan oraya koşuşturup duruyorsun oldukça sıkılmıştım. Nefret etmiştim hatta oyundan silmeden önce dedim o kadar indirdik bari biraz daha oynayalım belki oyun açılır. Ciri'yi kurtardıktan sonra Kaer Morhende'ki ilk Vahşi Av saldırısı ile oyun güzelleşmeye başladı. O noktaya kadar sıkılarak oynuyordum böyle başım ağrıyordu. Ana görev yapmaktansa köyde kontrat alıp yaratık kesmek, açık dünyada dolaşmak daha iyiydi. Belki de ilk oyununu ve 2. Oyununu oynamadığımdan o kadar sevmemiş olabilirim dediğim gibi Ciri'yi bulana kadar oyun pek güzel değil.

Sonu farklı bitiyor bu yüzden benzer oyun çok olmadığından türleri arasında en iyi oyunlardan olabilir. SKYRIM ile karşılaştıran var, bu oyunun The Elder Scrolls SKYRIM'den tek güzel yönü grafik kalitesi ve oynanış bence. İkisi açık dünya olsa da farklı oyunlar. Skyrim'de yüz hatlarına kadar karakteri ayarlayabiliyorsun ama sonu aynı bitiyor. Karşılaştırma yapılması pek mantıklı değil bence. İkisi de güzel oyunlar sonuçta emek var, yılın en güzel oyunu seçilmiş bir yapım var.

Bu oyunu çok seven var fakat ana görev,

Ciri'yi bulana kadar oradan oraya koşuşturup duruyorsun oldukça sıkılmıştım. Nefret etmiştim hatta oyundan silmeden önce dedim o kadar indirdik bari biraz daha oynayalım belki oyun açılır. Ciri'yi kurtardıktan sonra Kaer Morhende'ki ilk Vahşi Av saldırısı ile oyun güzelleşmeye başladı. O noktaya kadar sıkılarak oynuyordum böyle başım ağrıyordu. Ana görev yapmaktansa köyde kontrat alıp yaratık kesmek, açık dünyada dolaşmak daha iyiydi. Belki de ilk oyununu ve 2. Oyununu oynamadığımdan o kadar sevmemiş olabilirim dediğim gibi Ciri'yi bulana kadar oyun pek güzel değil.

Sonu farklı bitiyor bu yüzden benzer oyun çok olmadığından türleri arasında en iyi oyunlardan olabilir. SKYRIM ile karşılaştıran var, bu oyunun The Elder Scrolls SKYRIM'den tek güzel yönü grafik kalitesi ve oynanış bence. İkisi açık dünya olsa da farklı oyunlar. Skyrim'de yüz hatlarına kadar karakteri ayarlayabiliyorsun ama sonu aynı bitiyor. Karşılaştırma yapılması pek mantıklı değil bence. İkisi de güzel oyunlar sonuçta emek var, yılın en güzel oyunu seçilmiş bir yapım var.
Ciri'yi bulana kadar yolda size katılıyorum. Kardeşim ne Ciri'miş diyor insan tam buluyorsun uçuyor bir yere gidiyorsun oradan da uçuyor bir yerinde dur dur.

Sıkıldığımı hissedince ve oyunları çok sevmeyen biri olarak örnek verirsek BF5'i satın alıp indirip ilk görevi bitirmeden direk silmişliğim var ve birçok oyun. Neyse dedim bari yan görevleri yapayım ana görev kadar bağlayıcı olmaz dedim ki karşıma ana hikaye kadar kaliteli bir yan görev şekli çıktı o kadar kaptırdım ki sanki dedim ana görev bunlar. Blood and Wine DLC'sini oynadım ve bitirdim. Ve dedim ki işte DLC dediğin budur be ne DLC arkadaş. İsmin hak ediyor yani DLC. Şu anda hala oynamaktayım yan görevler hazineler vs derken baya uğraşıyorum ara sıra girmeme rağmen.

Oynayacak arkadaşlar varsa direk tereddüt etmeden alsınlar ve oynasınlar. Pişman olmayacaksınız.

@Kastamonolu Zaten iş yan görevlerde bu oyun sadece ana görev yapıp bitirilecek oyun değil. Bu arada o DLC'leri oynayamadım ama tekrar oyunu kurup DLC'leri yüklemeye üşeniyorum bir yandan da o vampirli DLC'yi oynamayı istiyorum. Bakalım Mafia 2 bitsin belki indiririm.

@Kastamonolu Zaten iş yan görevlerde bu oyun sadece ana görev yapıp bitirilecek oyun değil. Bu arada o DLC'leri oynayamadım ama tekrar oyunu kurup DLC'leri yüklemeye üşeniyorum bir yandan da o vampirli DLC'yi oynamayı istiyorum. Bakalım Mafia 2 bitsin belki indiririm.
Çok fazla vampir yok en sonda sadece vampir Boss'la vs atıyorsun olay bundan ibaret. Bir de vampir bir arkadaşın var büyü müyü yapıyorsun yanında duruyor falan.

Ama hikaye olarak sürükleyici.

Yeni konular

Geri
Yukarı