Oyun Oynamanın Derslere Etkisi

Diyorum ama emin değilim. 350 puan veya 100 bin başarı sıralaması yeterli. Ayrıca dershanenin yeterli olacağını düşünüyorum, derslerden sonra soru çözümü olacağı için.

Benim temelim yok gibi ve Cumartesi günü dershanede sınav olacakmış, büyük ihtimalle seviye belirleyip sınıfa yerleştirmek için.
Seviye belirleme sinavi sonrasinda seviyeni görüp ona göre karar vermeni tavsiye ederim. Tamamen seninle alakalı ilk mesajda yazdığım gibi.

Ben bu yıl girdim üniversiteye ve hiç oyun oynamadım yaklaşık 1.5 yıl. Çevrem de bağımlı olduğumu falan söylüyordu ama her şey insanin kendi farkındalığı sonucu oluşuyor. Zaten amacın için oyun oynamaman gerekiyorsa kısa bir sürede hissedersin ve bırakırsın.

Kendine bir program yap. Belli bir zaman derslere belli bir zaman oyunlara ayır zamanını. Bana kalırsa dersler gereksiz birbirinden saçma hepside sadece anı yaşa ve oyunları oynana dilediğini yap. Hayatım boyunca hep böyleydim ben. Bir kez bile çalışmadım hiç umursamadım. Gerçi ben hayatı ciddiye almayan asla bir geleceği olmayacak ve sonu kötü bir şekilde olacak insanlardan bir tanesi olduğum için hep karamsarım.

Kendine bir program yap. Belli bir zaman derslere belli bir zaman oyunlara ayır zamanını. Bana kalırsa dersler gereksiz birbirinden saçma hepside sadece anı yaşa ve oyunları oynana dilediğini yap. Hayatım boyunca hep böyleydim ben. Bir kez bile çalışmadım hiç umursamadım. Gerçi ben hayatı ciddiye almayan asla bir geleceği olmayacak ve sonu kötü bir şekilde olacak insanlardan bir tanesi olduğum için hep karamsarım.
Şimdi oldu mu bu...

3 Günü boşa harcama 1 gün boyunca 12 saat civarı oyna tabi hiç başından kalkmadan değil yemeğini ye, suyunu iç, tuvaletini yap, banyo yap, dışarı çık bu şekilde otur başında, oyun yüklenirken Anne, Baba'nın yanına gidip nasılsın diye sorular sorup oyna yoksa gözün bozulur ve zararları olur. Diğer günleri gez toz kalan vakitlerde gene test çöz.

Oyunları ve gündelik hayatta kullandığın bir çok uygulamayı ingilizce olarak kullanmanı öneririm, ingilizceni geliştirmeye oldukça yardımcı oluyor, tabii ki etkisini hemen beklemek hata olur ama bir süre sonra etkisini gözlemleyebiliyoruz, tarafımca denendi, onaylandı :) :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı