Oyun Oynamanın 'ihtiyaç' değil 'lüks' olması

• Konuyu başlatan Pwieh
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 120
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alakası var?
O zamanlar ben oyunları istediğimiz gibi indirebildiğimizi düşünüyordum şahsen.
Bence ihtiyaç çünkü siz oyunsuz bir hayat düşünebildizin mi? Hayır.
Abimin zamanında bilgisayarımız yokmuş dışarıda arkadaşlarıyla oynayarak, top oynayarak geçiriyormuş, ihtiyaç değil, eski zamanlarda nasıl yaşanılıyordu peki?

Eğlencede aslında temel bir ihtiyaç kapsamında değerlendirebilir. Benim yaşam felsefem her anı en iyi şekilde değerlendirmek, eğlence olmasa sadece çalışsak hepimiz depresif, intihar düşünceleri ile dolu bir hayat yaşarız. Her gün 8-12 saat çalışmamızın sebebide bu zaten, kendimizi boş vaktimizde tatmin etmek.

Bir taraftan hak vermemek olmaz. Oyun fiyatları bu kadar pahalı iken insanlar elbette korsana yöneleceklerdir. 500 600 TL lik Windows 10 yerine internetten 10 TL lik Windows Key'i alanlar dolu. Korsan kullanan dolu. Ne yapsın adam oyun olmuş 600 700 tl PS4 oyunu. İyi kötü bilgisayar toplamış adam zor bela o adam nereden para bulsun alsın. Şayet bu kadar yüksek olmasaydı ben de sevdiğim oyunları almak isterdim ama alamadığımdan çıkarsa korsan oynuyorum. Ne yapayım? Çözümü var mı? Herkes ayda 5000+ TL almıyor. Ne yapsın millet 600 700 TL verip oyun mu alsın. Tabi korsana karşıyım fakat çözüm yok çözüm. Pahalı oyunlar pahalı. Her şey pahalı!

O zamanlar ben oyunları istediğimiz gibi indirebildiğimizi düşünüyordum şahsen.

Abimin zamanında bilgisayarımız yokmuş dışarıda arkadaşlarıyla oynayarak, top oynayarak geçiriyormuş, ihtiyaç değil, eski zamanlarda nasıl yaşanılıyordu peki?
Yaşantı değiştikçe, ihtiyaçlar değişir. Ayrıca 13 yaşında ne düşündüğün zeka seviyesine bağlıdır. Sen öyle düşünüyorsun diye herkes öyle düşünmez.

Ben eğer bir oyunu korsan indirirsem (300 TL ve 300TL'den fazlaysa indiriyorum) yapımcıya dua ediyorum , oyunu beğendiysem başarılarının devamını diliyorum . Bu da bir şey.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı