encopanco

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: MSI Gaming X RX 580 8 GB OC'suz
  • CPU: Ryzen 5 1600
  • Driver: 17.6.2 Crimson(En günceli)
  • Ekran: ASUS VG248QE 144Hz 1080P Dual Link DVI
  • MOBO: MSI B350 Tomahawk
  • PSU: FSP HD600 Hydro 600W 80+
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB DDR4-2400MHz
Evet başlıkta da bahsettiğim gibi oynadığım her oyunda(GTA 5, CS:GO, Witcher3, Doom, Dishonored2, Metro Redux, BioShock Infinite, Fallout4, Prey, KF2, RotTR) en yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8XMSAA, SSAA2X, 8XTXAA, TAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen nalet meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080P oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler)
GTA 5'te aynen bu videodaki sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te ve geriye kalan bütün oyunlarda bu sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Pencerenin altına dikkat edin.)

Deneyip sonuca varamadığım;

ReShade, SMAA injector kullandım.
HDMI, Display Port ile monitörü kullandım.(Aynı zamanda fraps gibi programlarla kayıt aldığımda sorun videolarda da vardı yani monitörün bir sıkıntısı olmadığına eminim desktopta falan böyle sorunlar yok.)
BIOS güncelledim.
VSR kullanıp çözünürlüğü 4K yaptım yine aynı sorunlar devam etti çok şaşırtıcı.
AMD Softwareden MSAA 8X yaptım.
Bütün driverları DDU ile silip güvenli modda yeniden kurdum.

Biraz yardım çok iyi olur sağ olun.

Sıkıntı ekran kartında değil hiç canını sıkma o konuda. Bende de aynı kart var. Sorunu anlattım incehesaba sonra yeni ekran kartı verdiler. Ama sorun gene var. Sıkıntı elektriksel bir sıkıntı eve elektrikçi çağırıcam bir sıkıntı var mı yok mu bilgilendireceğim sizi. Recep Baltaş da ilgilenmemeye başladı yapacak çok bir şey de yok sinir oluyorum.

Zannetmiyorum elektrik kaynaklı olduğunu ya. Rafttaki sorun normalmiş sanırım 2080s, 1660s, 1050 Ti kullanan tüm arkadaşlarımda bu sorun mevcutmuş.
Sıkıntı ekran kartında değil hiç canını sıkma o konuda. Bende de aynı kart var. Sorunu anlattım incehesaba sonra yeni ekran kartı verdiler. Ama sorun gene var. Sıkıntı elektriksel bir sıkıntı eve elektrikçi çağırıcam bir sıkıntı var mı yok mu bilgilendireceğim sizi. Recep Baltaş da ilgilenmemeye başladı yapacak çok bir şey de yok sinir oluyorum.

Bu arada sendeki ASUS Dual mi? XFX mi?

Bakın 2080s de olan görüntü;

1610748932900.png

Zannetmiyorum elektrik kaynaklı olduğunu ya. Rafttaki sorun normalmiş sanırım 2080s, 1660S, 1050 Ti kullanan tüm arkadaşlarımda bu sorun mevcutmuş.

Bu arada sendeki ASUS Dual mi? XFX mi?

Bakın 2080s de olan görüntü;

Eki Görüntüle 837990

XFX ve sorun elektriksel. Evdeki tüm teknolojik aletlere yayıldı, televizyon dahil. Bunun başka bir açıklaması varsa biri çıksın söylesin bende kabul edeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
XFX ve sorun elektriksel. Evdeki tüm teknolojik aletlere yayıldı, televizyon dahil. Bunun başka bir açıklaması varsa biri çıksın söylesin bende kabul edeyim.

Hmm o zaman olabilir ancak tam olarak sorununuz nedir? TV'de nasıl bir anti aliasing sorunu olabilir ki? Anlayamadım.

TV'de nasıl bilmiyorum ama bilgisayarda videoları da etkiliyor. Kenarlar titriyor.

Oha gerçekten mi? Bu nasıl olabilir ki? Videoda GPU işlemiyor ki görüntüyü? Hazır olan bir görüntüyü sadece yansıtıyor. Yine olabilir mi?
Dün bir Twitch yayınında dikkatimi çekmişti SS almıştım sizce bu bir aa sorunu mu? (720p/60fps bir yayındı ve Webcam tam ekran değildi kenarda küçük durumdaydı.) Görüntü;

1610798135838.png

twitch.tv/HYPE
Ben sorunun oyun kaynaklı olup olmadığını görmek için başkalarının gameplay videolarını izliyordum. O zaman hata mı ediyorum?

Bu arada sizde de mi oluyor bu sorun? :(
Aslında benim GTA 5'te falan çok dikkatimi çekmedi belki de yoktu ama dün raftta aşırı bir şekilde dikkatimi çekti o yüzden geldim konuya. Ancak 2080S'te bile bu görüntüyü görünce içim rahatladı bir nebze de olsa.
@Victoria cevap bekliyorum sizden :(

Oha gerçekten mi? Bu nasıl olabilir ki? Videoda GPU işlemiyor ki görüntüyü? Hazır olan bir görüntüyü sadece yansıtıyor. Yine olabilir mi?
Dün bir Twitch yayınında dikkatimi çekmişti SS almıştım sizce bu bir aa sorunu mu? (720p/60fps bir yayındı ve Webcam tam ekran değildi kenarda küçük durumdaydı.) Görüntü;

Eki Görüntüle 838543

twitch.tv/HYPE
Ben sorunun oyun kaynaklı olup olmadığını görmek için başkalarının gameplay videolarını izliyordum. O zaman hata mı ediyorum?

Bu arada sizde de mi oluyor bu sorun? :(
aslında benim GTA 5'te falan çok dikkatimi çekmedi belki de yoktu ama dün raftta aşırı bir şekilde dikkatimi çekti o yüzden geldim konuya. Ancak 2080S'te bile bu görüntüyü görünce içim rahatladı bir nebze de olsa.
@Victoria cevap bekliyorum sizden :(

Git televizyonda gözlüklü bir adama bak. Gözlüğünün kenarlarını detaylı bir şekilde incele. Bu sorunun aynısı var ve normal değil.Ve TV de kenarlar titreşiyor,bir kere farkettiniz mi kafaya oturmaya başlıyor.Ama farketmediğin sürece bir sıkıntı yokmuş gibi gözüküyor.Telefonda da aynı şey geçerli.Playstationun varsa ona da bak sinir olacaksın :D

Git televizyonda gözlüklü bir adama bak. Gözlüğünün kenarlarını detaylı bir şekilde incele. Bu sorunun aynısı var ve normal değil. Ve TV de kenarlar titreşiyor, bir kere fark ettiniz mi kafaya oturmaya başlıyor. Ama fark etmediğin sürece bir sıkıntı yokmuş gibi gözüküyor. Telefonda da aynı şey geçerli. PlayStation'un varsa ona da bak sinir olacaksın :D.

Ben bu sorunun yayın çözünürlüğü kaynaklı olduğunu düşünmüştüm aynı videoya telefondan bakayım bir de. Bu arada gözlüğün tekinde oluyor diğerinde olmuyordu çözemedim bende :( gerçi bu anda ikisinde de oluyormuş.
İnşallah benden kaynaklı bir sorun değildir :(
@tugberk09 bu arada diğerlerinde hadi elektrik akımı ile alakalı telefonda neden oluyor ki? Bence telefonda bile görüyorsanız sorunu kendinizde aramamalısınız.
Bu arada bu da Webcam'in düne göre daha büyük hali bir de dün 3.5k bitrate veriyordu bugün 6K bitrate.
Azalmış/bitmiş olması beni sevindirdi.

1610836818441.png

Bunun sebebi farklı da olabilir. Bazen video çekim tekniğine bağlı olarakta sorunlar oluşabiliyor. Videoyu farklı bir cihazda izleyerek test etmek gerekiyor. Koray Birand'ın bu videosunu izleyerek ne dediğimi daha iyi anlayabilirsin.
Ben bu sorunun yayın çözünürlüğü kaynaklı olduğunu düşünmüştüm aynı videoya telefondan bakayım bir de. Bu arada gözlüğün tekinde oluyor diğerinde olmuyordu çözemedim bende :( gerçi bu anda ikisinde de oluyormuş.
İnşallah benden kaynaklı bir sorun değildir :(
@tugberk09 bu arada diğerlerinde hadi elektrik akımı ile alakalı telefonda neden oluyor ki? Bence telefonda bile görüyorsanız sorunu kendinizde aramamalısınız.
Bu arada bu da Webcam'in düne göre daha büyük hali bir de dün 3.5k bitrate veriyordu bugün 6K bitrate.
Azalmış/bitmiş olması beni sevindirdi.

Eki Görüntüle 839598

@Tugberktn @Victoria bu yayındaki sorunun kaynağını çözdüm bitrate kaynaklıymış şu anda 3500 bitrate ile kendinemuzisyen izliyorum aynı sorun onda da var.
Ancak bu gün daha büyük bir sorunum var bu gün 2 aydır ilk defa WattMan hatası aldım çok korkuyorum inşallah ilk ve son olur. En çok korktuğum şey başıma geldi çok üzgünüm. :(
Arkadaşlar kaç gündür buna takılıyorum şu anda yayın 3500 bitrate ve 1080p 60FPS ve şapkada bunu gördüm. Kartın bozuk olmasından dolayı korkuyorum normal dense umrumda değil ama sadece bende ise çok üzülürüm.
Ne yapacağım ben ya?

1611257144800.png

Geri
Yukarı