Pendik'de Yaşanan Maganda Saldırısı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu tip magandalar iş güç sahibi olmuşlar ama 'İNSAN' olamamışlar. Seydioğlu baklavacılarından hiç bir şekilde alışveriş yapılmaz. Belindeki silaha güvenip trafikte terör estirmek böyle bir şey olsa gerek.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Yahu bir de utanmadan hiç bir suçum yok diye açıklama yapıp klasik mağdur edebiyatı oynanmış. Kafayı yememek elde değil. Kimi örnek alıyorlar acaba??

D-4zNAzXUAAhLTC.jpg

Bu organizmaların problemi eğitimsizlik. İstediğiniz kadar tepki gösterin. Yine de bu tarz bir açıklama yapabiliyorlar. Çünkü paraları olunca kendilerini değerli ve üstün görüyorlar. Bu tarz organizmaları eğitmenenin tek yolu paralarını kesmek. Bu yüzden Seydioğlu'nu boykot etmenizi tavsiye ederim. (Seyidoğlu diye de bir firma var bununla karıştırmayalım.)

Sağa çekip bu tiplerle uğraşmak gereksiz bas gaza git.

Güzel diyorsunuz da, herkes bu mantıkla hareket ettikçe bu magandalar kendilerini daha fazla bir b.k sanmaya devam ediyorlar. Nasılsa karışanımız yok, kimsenin sesi çıkmıyor mantığıyla iyice gaza gelip, daha beter hale geliyorlar.

Tabii ki kimseye böyle tipler görünce münakaşaya girin, fiziksel temasa girin demiyorum. Ancak herkes üşenmeyip, üzerine düşeni yapsa ve yasal hakkını arasa fazlasıyla yeter.

Not: Yasal hakkını arasa ne fayda, hukuk sistemi ortada diyenler olacaktır. Katılıyorum, ancak bu konu da yukarıda belirttiğime benzer bir örnek.

Ne de güzel söylemiş Nazım Hikmet: "sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?"

Elbette bu magandalık bir durum ama sol şeridi gereksiz yere işgal edip trafiği kitleyenlere de birlieri sol şeridi işgal etmemeleri gerektiğini hatırlatmalı. Bu da bir eğitimsizliktir. Sonuçta hızla akan bir hayat ve herkesin kendine has koşuşturmacası var dünya kimsenin etrafında dönmüyor. Sol şeridi işgal edip trafiği kitleyenlerden, sinyal vermeden şerit değiştiren ya da dönüş yapanlardan bıktım. Bir gün maganda olmaktan ya da böyle anılmaktan korkuyorum.

Bazı durumlarda dakikalar saniyeler insanların işleri ya da hayatları için hayat memat meselesi olabiliyor, hatta yeri geliyor ambulansa bile yol vermeyen çıkıyor selektör yapmak korna çalmak boşa çaba inatla ve ısrarla yol verilmiyor.

Bana göre sol şeridi gereksiz yere işgal etmek ya da kendi şeridini takip etmemek yani yolu ortalayıp şerit ihlali yapanların(bu da aslında sol şerit ihalili gibi yol vermemektedir) ve sinyalizasyonları kullanmayanların ve keyfi yol vermeyenlerin yaptıkları da trafiği ve canları tehlikeye atan başka bir tür magandalıktır.

Videoyu izledim, olayın sonu kayda alınmış ve asıl olay kayıt ta yok anlatıtığı hikayede kopukluklar ve bazı mantıki tutarsızlıklar, hayatın olağan akışına aykırı durumlar olduğunu düşünüyorum. Gösterilen tavrı elbette tasvip etmiyorum ama burdaki olayın yol vermemek için trafiği gereksiz yere tehlikeye atmaktan kaynaklandığını düşünüyorum. Muhtemlen biri yol istemiş öteki vermemiş ve yol isteyenin nasıl olsa yol verecek düşüncesi olduğu içinde araçlar birbiriyle temas etmiş, (çünkü karşı tarafın da dikiz aynası kırılmış muhtemelen adam zaten kendi dikiz aynasına karşılık o dikiz aynasını kırıyor ve aldığı hasara karşılık olarak arabanın ömn kaputunu yamultuyor.) Sonrasında tarfik akmış muhtemelen de bir inatlaşma yaşanmış sonrasında da asıl olay yaşanmış. Yani olayda aşırı tahrik olduğunu düşünüyorum.

Eğer karşı tarafın(Yani baklava üreticisinin) iddia ettiği gibi bir durum varsa bu da başka tür bir magandalık. Açıkçası yol verme durumu nedeniyle yanlış anlaşılmadan kaynaklanan şekilde biri benim arabama hasar verse yani dikiz aynasını kırıp atıyorum sağ kapıyı hasarlasa sonrasında hiç istifini bozmadan 'birde üzerine artislik yapıp' bir şey olmamış gibi trafiğe devam etse, plakayı alır trafiği ve polisi arardım. Bu durumda çok rahat bu eleman karşı tarafın yerinde olabilirdi. Muhetmelen Hastanede yatan bir yakınları olduğu için o aceleyle akıllarına gelmemiştir. Gösterdikleri tepki gereksiz ve yersiz olmuş tasvip te etmiyorum. Ama akıllıca davranabilirlerdi.

Tek taraflı anlatımın doğruluk payı genel de düşüktür, çünkü tek taraflı anlatımlarda ya olay çarpıtılır ya da kritik noktalar anlatılmaz, sağlıklı bir değerlendirme yapmak için karşı tarafa da söz hakkı verilmeli. Kim ne derse desin tahrik olmadığı sürece insanlar kolay kolay çığrından çıkmaz. Özellikle belli bir itibarı olanlar...

Mesala bir örnek vereyim. Biri size bir tokat atsa sizde o sinirle aynen karşılık vermeye kalkmasanız bile ani bir reaksiyon verseniz ya da vermeye teşebbüs etseniz o anda karşı taraf kamara kaydı yapıp kendini rahatlıkla mağdur gösterebilir.

Yani peşin hükümlü olmamak gerekir, Olay adli mercilere intikal ettiyse zaten hakim sadece bu videoya bakıp karar vermeyecek her iki tarafın da anlatımlarına bakarak ve deliller ve tanıklar üzerinden karar verecek.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı