PlayStation 5 2 yıl sonra almaya değer mi?

Sonradan PS4 gibi fiyatı artmazsa bence alınabilir.

Yanlış yorumlamıyorum. Dikkat ettiyseniz orta veya iyi bilgisayarı olan biri Xbox almaz diyorum. PC yoksa eğer kesinlikle düşünmeden tercihim Xbox olur şahsen. Bu yüzden yorumunuza katılıyorum. Sadece demek istediğimi anlamamışsınız. Aslında aynı şeyi söylüyoruz bir bakıma. Kısaca PC yoksa Xbox kesinlikle alınır ama sağlam veya orta bir sisteme sahipseniz Xbox almaya gerek yok. Bu yüzden tercihinizin PS olması gerekir veya PC upgrade yapılabilir.

Herhalde anlamama konusunda ısrarcısın. Xbox'a özel değil çıkardıkları oyunlar. Bunu söylemeye çalışıyorum. Bütün Xbox oyunları PC'de oynanabildiğine göre Xbox konsolunun bir esprisi yok diyorum. Dokuz veya kırk doğurtsun, o tercih meselesi. Bilgisayarınız yoksa tercih tabii ki Xbox olması gerekir, PS değil. Exclusive oyunlara tapmak tabiri yanlış. Kalite oyunlar sadece Sony tarafından çıkıyor maalesef ve başka hiçbir platform üzerinden erişilemiyor. Bunu göz önünde bulundurarak bilgisayar yanına PS almak mantıklı. Bilgisayarı olmayanın ise Xbox alması mantıklı. Şimdi daha anlaşılır oldu herhalde :)

Bir de belirtmekte fayda var, PS oyunları yavaş yavaş PC'ye gelmeye başlarsa o zaman PS almanın da pek bir mantığı olmayacak. Horizon Zero ve Days Gone geldiğine göre Sony tarafı PC'ye daha çok ağırlık verecek gibi gözüküyor. Kar etmek istiyorlarsa zaten doğrusu da bu.

Kusura bakmayın anlamamışım. Çok sert savunuyorlar burada Xbox'ı. PC yükseltmek şu an pek mümkün değil ama katıldığımız ortak noktalardan biri zaten Xbox Series S gibi bir konsolu PS5 kullanlar bile yan konsol olarak alıyor. Bu olayı Amazon.de'de gördüm fotoğraflı olarak yorumlarda mevcut ve çeviri ile ne dediklerini de görebiliyoruz. Buradaki çoğu Xbox savunan arkadaşa katılamıyorum maalesef, mantıksızca savunuyorlar ve her yerde nedense bu şekilde konuşuyor Xbox savunan arkadaşlar. Özel oyunları seviyorum ama konsol beni çok çekmiyor en azından ana cihaz olarak uzun süre kullanamam. Ryzen 2600, Sapphire RX 570 4 GB ve 16 GB RAM'li PC sahibiyim ama kardeşime verip bu yıl sonuna doğru Xbox Series S alacağım büyük ihtimalle. Artık ne zaman ekran kartları düzgün fiyatlara gelirse yeni sistem toparlarız. Bu arada AMD'nin yeni duyurduğu DLSS alternatifi çözümü Xbox'a da eklenecekmiş. Tabi PS5 tarafına gelir mi bilmem ama bu olay Series S'e çok yarayacağını düşündüğümden daha da mantıklı bir konsol oldu gözümde.

Kırdırsam sizi özür dilerim, iyi forumlar 👍🏻.

Asıl 2 yıl sonra alınır, Slim ise gelir ama kaç yıl sonra onu bilemem. Şöyle örneklendireyim, PS5 ilk çıktığında 2060-2070 ayarında bir GPU ile geliyordu bu nesilde 3050ti karşılığı olur sonraki nesilde ise 4050 olur böyle böyle düştükçe hem enerji harcanımı hem de üretim maliyeti düşeceğinden yenilenmiş olarak gelir. Bu nesilde de PRO bekliyorum halihazırda PS5 vaadedileni karşılayamıyor.

Gerçekten 2 yıl sonra ne olacağı meçhul. Siz bütçeniz el veriyorsa alın, zaten 2 yıla bu konsol eskimez. Aynı muhabbetler PS4'te de oldu diye hatırlıyorum. Yeni konsol çıkıyor, bu uzun gitmez deniliyor ama PS4 hala iyi bir konsol bence. Konsol yetmez diye düşünmeyin yani, daha oyun falan çıkmadı bile doğru düzgün. Yok gücü şu, ekran kartı bu kıyaslaması bence mantıksız. Oyun yapan adam sadece bu konsollara optimize ediyor ve görüntü kalitesi zaten tatmin ediyor.

İki yıl sonra altın yıllarını yaşayacağını düşünüyorum konsolun. Yani elbette alınır.

Ayrıca konuyu Xbox vs. PS olayına döndüren arkadaşlara çok kızdım. Plastik parçalarına aşırı anlam yükleyip karşınızdakini boşuna kırıp sinirlendiriyorsunuz.

Bu arada Xbox, PS'yi tokatlayıp geçer.

İki yıl sonra altın yıllarını yaşayacağını düşünüyorum konsolun. Yani elbette alınır.

Ayrıca konuyu Xbox vs. PS olayına döndüren arkadaşlara çok kızdım. Plastik parçalarına aşırı anlam yükleyip karşınızdakini boşuna kırıp sinirlendiriyorsunuz.

Bu arada Xbox, PS'yi tokatlayıp geçer.
Çok hak veriyorum size.

DualSense tüm XBOX ailesini tokatlar asıl.

PS5 almak istiyorum ama normal versiyon falan ucuzlayabilir artabilir de. Fiyat sorun değil sizce 2 yil sonra normal PS5 alınır mı? Ya da 1 yıl şahsen ben bu nesilde PS5 Slim'ya da Pro çıkacağını düşünmüyorum oyun fiyatında sorun yok. Sorumu yanitlarsaniz iyi olur.

Ucuzlamaz. Ben kendimi bildim bileli konsol fiyatları 1-2 senede 2-3 katına çıkıyor. Şimdi belki o kadar artmaz ama yine artar. Bir de PS3 de olduğu gibi yeni model gelince PS4 geri uyumluluğu gidebilir. Bence alıyorsanız şimdiden alın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı