Polise tekme atan kadın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olayın tüm görüntüleri ve polis ifadelerini görmeden bir şey diyemem. Babam polis, bu görüntüleri izlettiğim zaman polisin kendini haksız duruma soktuğunu öyle müdahale yapmasının gerek olmadığını, uyarıdan sonra sadece ceza kesmesinin yeterli olduğunu söyledi.
En mantıklı yanıtlardan biri bu.

Girme zaten mümkünse. Hatta görmek istemiyorsan beni gözardı et. Apaçık ortada her şey. Hala sırf kadın diye savunun. Kadın olunca ilah oluyor sanki. Umarım düşünce tarzın değişir ne diyeyim.

Kadın diye savunmuyorum, 10 saniyelik videodan hemen bütün olayı nasıl anladın şaşırdım. Sırf kadın diye neden savunayım onu bile anlamadım. Polis her zaman haklıdır tabii sizin kafaya göre, eğer karşımdakinin düşüncesi bana uymuyorsa ölsün, asılsın, hapse girsin. Burada circlejerk'e devam edin belki madalya takarlar.

Size demek istediğim o kadar çok şey varki. Ama ban diye bir kavram var...
Gerçekler acıtır biraz. Ben gerçekleri yazıyorum, hayal kurmuyorum.
Barbarlığın ve cahil insanların sonu elbet gelecek bu ülkede!
Hollanda'da bir eylemde göstericiler polise yangın söndürme köpüğü sıktığı halde adamlar tepki vermiyor. Bu kızın elinde zarar verecek hiçbir cisim de yok?

Arkadaşlar bu kadın 2-3 beğeni için saçma saçma şeyler yapan biri zaten sokakta görseniz yüzüne bile bakmayacağınız bir insan, siz neden şu an bunu savunuyorsunuz anlamış değilim?
Polisin canı ceza yazmak istemiş diyelim o cezadan arkasını dönüp giderek kaçamaz bu neyin kafası?
Görgü tanıklarına göre "Benden sana ekmek çıkmaz." Tarzında laflar etmiş ne kadar doğru bilinmez fakat ortada bazı şeyler var bunları görmezden gelemezsiniz.
Attığı Tweet'te polis bana sürtündü demiş bir de "(kötü amaçlı)" diye eklemiş, videoda her şey ortada zaten kendiyle çelişen, camdan tüküren birinden ne beklersiniz?

@gregor cemsa "Polis maskesi takılı olmayan beyin yoksununu taciz ediyor oynat bakalım." Falan mı diyeceğiz kardeşim. Taciz, tecavüz, darp olayını yanlış anladığınız çok belli. Sokakta dekolte giyinerek yüzüne bakınca adınızı sapığa çıkaran insan çok gerçekten. Hiçbir kadının devlet memuruna ben kadınım bana dokunamazsın muamelesi yapma hakkı da yoktur.

Kadınlara tecavüz eden uzman çavuşları unutan şahıslar kalkmış polisi mi savunuyor? Çok komiksiniz!
Siz önce pisliklerinizi ortaya dökün!
Sonuna kadar kadından yanayım!
Hiçbir güvenlik görevlisinin insanlara zor kullanma hakkı yoktur! Polisin işi zanlıyı yakalayıp adli kuruma teslim etmektir! Barbarlık yapmak değil!
Burada devlet adına iş yapıyor. Kendi adına değil. Devlet gidip bula bula bu mala tecavüz et demiş herhalde :D. Komiksiniz gerçekten.

Olayın tüm görüntüleri ve polis ifadelerini görmeden bir şey diyemem. Babam polis, bu görüntüleri izlettiğim zaman polisin kendini haksız duruma soktuğunu öyle müdahale yapmasının gerek olmadığını, uyarıdan sonra sadece ceza kesmesinin yeterli olduğunu söyledi.

Vatandaşın kimlik vermediğini söylediler. Ceza kesmek için kimlik gerekli. Kimlik verilmeyince ne yapması gerekiyor?

Kadınların diri diri gömüldüğü veya cadı diye yakıldığı zamanlara dönsek keşke.

Kadınlara tecavüz eden uzman çavuşları unutan şahıslar kalkmış polisi mi savunuyor? Çok komiksiniz!
Siz önce pisliklerinizi ortaya dökün!
Sonuna kadar kadından yanayım!
Hiçbir güvenlik görevlisinin insanlara zor kullanma hakkı yoktur! Polisin işi zanlıyı yakalayıp adli kuruma teslim etmektir! Barbarlık yapmak değil!
Umarım ironi yapıyorsundur. Seninle önceden tartıştık. Tekrar tartışırım gerekirse.

1. Genelleme yapamazsın. “Tecavüzcüleri savunan kişiler polisi savunuyor.” diyorsun. At gözlüklerini bir kenara bırak da kızın yaptıklarına bak. Kadınları putlaştırmaktan vazgeçin artık. Tecavüzcüleri savunuyor olsaydım kızın bacaklarına laf atardım. Sol gerici seni.

2. Kız, cezaya direniyor. Tekme atıyor. Adam öldüren varmış gibi ciyak ciyak bağırıyor. Bunları görmeden yorum yapıyorsan seni objektif olmaya davet ediyorum. Bunları gördüğün halde kızı sırf cinsiyetinden dolayı savunuyorsan sana tek diyeceğim şu: Umarım soyunuz kurur da medeniyet daha hızlı ilerler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı