Polise tekme atan kadın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kadın diye savunmuyorum, 10 saniyelik videodan hemen bütün olayı nasıl anladın şaşırdım. Sırf kadın diye neden savunayım onu bile anlamadım. Polis her zaman haklıdır tabii sizin kafaya göre, eğer karşımdakinin düşüncesi bana uymuyorsa ölsün, asılsın, hapse girsin. Burada circlejerk'e devam edin belki madalya takarlar.
Polis her zaman haklıdır diye bir şey mi dedim? Etmediğim lafı ağzımdan çıkmış gibi gösterme. Polisle sıkıntısı varsa işi bittikten sonra gitsin karakola şikayette bulunsun.

Vatandaşın kimlik vermediğini söylediler. Ceza kesmek için kimlik gerekli. Kimlik verilmeyince ne yapması gerekiyor?
Kulaktan dolma bilgiler ile kimseyi yargılamak istemiyorum, eğer öyle bir durum varsa polis göz altına almakta haklıdır.

Burada devlet adına iş yapıyor. Kendi adına değil. Devlet gidip bula bula bu mala tecavüz et demiş herhalde :D. Komiksiniz gerçekten.
İşte bu da en mantıksız cevaptı. 😎
Devleti temsil ediyorsan biraz efendi olacaksın!
İnsanlara dış görünüşüyle tavır takınmayacaksın!
İnsanların müsaadesi olmadan elini başkasına dokundurmayacaksın!
Ortada ciddi bir suç yok. Olayı çığrından çıkartan polisi de savunmayacaksın!

Polis her zaman haklıdır diye bir şey mi dedim? Etmediğim lafı ağzımdan çıkmış gibi gösterme. Polisle sıkıntısı varsa işi bittikten sonra gitsin karakola şikayette bulunsun.

Önce polis şiddet uygulasın, mağdur sonra şikayet etmeye gitsin öyle mi? Polis bir yakınına şiddet uyguladığında ne yapacağını çok merak ediyorum.

Kadınların diri diri gömüldüğü veya cadı diye yakıldığı zamanlara dönsek keşke.
Dostum sen kendi kafanda ne yaşıyorsun? Onlarda bizim gibi insan. Yani terbiye edilmesi felan gerekmiyor. Sadece cinsiyetlerimiz farklı onlarda insan. Kötüsü de var iyisi de.

Fikirler uyuşmayınca hemen kavga, dayak, küfür. Konya'da yaşıyormuşsun, şaşırmadım.
Adamın yazdıklarını görmüyor musun ey cahil arkadaş? Ayrıca her Konyalı insan sağ çomar değildir. Bırakın şu ön yargıyı.

Umarım ironi yapıyorsundur. Seninle önceden tartıştık. Tekrar tartışırım gerekirse.

1. Genelleme yapamazsın. “Tecavüzcüleri savunan kişiler polisi savunuyor.” diyorsun. At gözlüklerini bir kenara bırak da kızın yaptıklarına bak. Kadınları putlaştırmaktan vazgeçin artık. Tecavüzcüleri savunuyor olsaydım kızın bacaklarına laf atardım. Sol gerici seni.

2. Kız, cezaya direniyor. Tekme atıyor. Adam öldüren varmış gibi ciyak ciyak bağırıyor. Bunları görmeden yorum yapıyorsan seni objektif olmaya davet ediyorum. Bunları gördüğün halde kızı sırf cinsiyetinden dolayı savunuyorsan sana tek diyeceğim şu: Umarım soyunuz kurur da medeniyet daha hızlı ilerler.
Umarım sizin gibi devlet seviciler de yok olur da insanlığın hür ve huzurlu bir yaşama hakkı olur! Sizin gibi halk düşmanları yüzünden ülke bu halde zaten.
Ben halkım, halktan yanayım!
Devletin uşaklığına soyunmam hiçbir yerde!
Polis karşısındaki insan ne yaparsa yapsın insan gibi davranmak zorunda! Burada gelip de barbarlığı savunarak kendini medenî mi sanıyorsun sağ gerici faşo!
Kadının ne yaptığı önemli değil polisin tavrı yanlış! Sen yanlışa yanlışla karşılık verip medeni olduğunu sanan bir zavallısın bence.

İşte bu da en mantıksız cevaptı. 😎
Devleti temsil ediyorsan biraz efendi olacaksın!
İnsanlara dış görünüşüyle tavır takınmayacaksın!
İnsanların müsaadesi olmadan elini başkasına dokundurmayacaksın!
Ortada ciddi bir suç yok. Olayı çığrından çıkartan polisi de savunmayacaksın!
Emojiye bakın ve konuşmayın. Nasıl biri olduğu emojiden belli zaten. Bu arada tabii ya. Polis nasıl temassız tutuklama yapamıyor. (!) Hangi ülkede polis temassız tutukluyor? İnanılmaz merak ettim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı