Polisler neden ihbara gelmiyor?

Polislerimizin hepsi başımızın tacıdır ama bazıları var ki görevini hor kullanıp artistlik, zorbalık yapıyor. Polis değilde sanki mahalle abisi. Benim polis ve askere saygım sonsuzdur ama burada bir insan hayatı söz konusu.
Tabii, görüşünüzde haklısınız ama üstte arkadaşımız ''Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın kafası.'' gibi genel bir kelime kullandığı için bu olmadı. Bu yüzden eleştirdim.

Peki nasıl bildireceğim? Sonuçta belirli bir polisi şikayet etmiyoruz. "Arıyoruz, ihbarlara gelmiyorlar." diye şikayet etsek, kim ilgilenecek ki? Koskoca emniyet.
Durumu anlatacaksın. Gerekirse ceza versinler. Her ne kadar ülkemin polisini sevsem bile bu kadar önemli olaylarda gelmemesi hata.

Peki nasıl bildireceğim? Sonuçta belirli bir polisi şikayet etmiyoruz. "Arıyoruz, ihbarlara gelmiyorlar." diye şikayet etsek, kim ilgilenecek ki? Koskoca emniyet.

Buraya şikayet edebilirsiniz. E-devlet şifresi ile de kimlik bilgisi ile de başvuru yapılıyor ve emin olun ciddiye alınıyor. Benim başvuruma hızlı cevap vermişlerdi fakat bir şey yapmamışlardı, (ben bir kamu kurumuna yeni personel alın, bu herifler dinazor çağından kalma ve çalışmıyorlar diye şikayet ettim.) Bakarsınız o polisler fetöcü çıkar da görevden alınırlar.

BİMER - T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi

Bir polisin ihbara gitmeme gibi bir durumu yoktur, aradığınız 155 ihbarı aksatıyor olabilir. Şikâyet edeceğiniz yer merkez :)

Ben yanlış hatırlıyormuşum, bu eşek herifler şikayetime tam 8 gün sonra yazıma cevap vermişler ve resmi yazışmalarda cevap verme süresi 15 gündür. Ekler aşağıdadır:

Şikayet

Şikayet.png

Aşamalar

aşamalar.png

Cevap

cevap.png

@AsjasFıdas1000 sizin durumunuz benimkinden farklı can güvenliği söz konusu. Önce merkeze giderek amir midir, müdür müdür her kim yetkili ise o karakolda gidip bir dilekçe verin ve durumu izah edin. 5 dakikada yazarsınız dilekçeyi. Karakol cevap vermedi, BİMER'e hatta bulunduğunuz ilin İl Emniyet Müdürlüğü'ne kadar işi götürün.

Memurların bazıları benden çok küfür yemiştir, hatta şimdi yine aklıma geldi içimden sövüyorum o telefona bakmayan memurlara. Memurların zihniyeti tam olarak şu: Şef ile aram iyi zaten, arada bir yalandan çalışayım da ayıp olmasın, nasılsa kimse denetlemiyor, her ay maaşım yatıyor çalışsam da çalışmasam da.

Sizin için o polislere de içimden sövebilirim şu an.

İlginiz için çok teşekkür ederim. Ailemin fikirlerini aldıktan sonra şikayette bulunmayı düşünüyorum. BİMER'e şikayet edeceğim. Otomatik mesaj gibi bir cevapla gelirlerse, gider emniyete şikayet ederim.

Dediğim gibi, bu son 3 ihbarı 5 yıl içinde verdim. Yeni bir ihbarlık durum yaşanmadan şikayette bulunmam anlamsız olmaz mı? Muhtemelen alacağım yanıt, 1-2 yıl önceki bi' olaydan dolayı şikayet ediyorsunuz, maalesef hiç bir şey yapamayız, demezler mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı