PS5 mi alayım Xbox series X mi?

Abi yapma

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba 2'si arasında kaldım. Xbox teknik açıdan daha üstün ama exclusive oyunlar yok denecek kadar az PS5 tarafında ise exclusive oyunlar daha çeşitli sizce hangisini almalıyım?

Dostlar merhaba 2'si arasında kaldım. Xbox teknik açıdan daha üstün ama exclusive oyunlar yok denecek kadar az PS5 tarafında ise exclusive oyunlar daha çeşitli sizce hangisini almalıyım?

Allah bereket versin hocam öncelikle bence PlayStation 5 alın bence de performans açısından Xbox daha iyi ama oyun içinse PS 5 alın bence.

Konsolların çıkar çıkmaz alınmasına karşıyım, mümkünse 1 seneye yakın beklenmeli. İlk partilerde çıkan teknik sorunlar giderilip yeni seriler çıkartılıyor.
Katılıyorum. Fakat yine tercih PS5 olmalı bana göre. Exclusive oyunlar PS tarafında kesinlikle daha önde. 1 sene kadar bekledikten sonra sorunlardan arınmış yeni seri PS5 almak en mantıklısı.

Multiplatform oyunlar arasında fark olmuyor pek o şekilde düşünürseniz Xbox'ın daha güçlü işlemcisi her platforma çıkan oyunlarda pek bir fark oluşturamayacaktır.

PS5'in de Unreal Engine 5 sunumunda canlı gördüğümüz gibi SSD ve Chip arasındaki iletişim Xbox'a göre daha hızlı olduğundan geliştiriciler için daha esnek bir platform, yani kimi geliştiricilerin açıklaması bu yöndeydi. Konsolların gücü Excsluve oyunlarda öne çıkıyor zaten ve PS platformu bu konuya her nesil ağırlık veriyor.

Benim görüşüm şöyle yapın: PC donanımınızı güncelleyin, yanına da bir PS5 çekin. Bu şekilde Xbox'ın yokluğunu hissetmezsiniz. Microsoft bütün oyunları PC - Xbox şeklinde getirdiğinden eğer iyi bir PC donanımınız olursa konsol almanıza gerek bile kalmıyor. Özel oyunlar için PS5 tercih edersiniz sadece.

Geri
Yukarı