PS5 vs 4

PS4 pro al ps5ten iyi
Ps5şe vereceğin para ile PS4 pro+kol+oyun alırsın
Arkadaşlar burada donanım olarak değil maddi olarak dedim
PS5 alırsan neredeyse tüm oyunları 1080p en yüksek ayarlarda 120FPS, 4K en yüksek ayarlarda 60FPS oynayabilirsin. PS4 Pro alırsan tüm oyunları 1080p medium-high 30-60FPS oynayabilirsin. Seçim senin.
PS4 pro 4k yalnız

Bir şey dicem biz hiç 4k televizyonu varmı diye sormadık 4k televizyonunda yoksa PS4 slim al
Bulabildiğim en ucuz ps5 kol belki ucuzunu bulursun ama 800ün altına düşmez+ortalama bir ps5 oyunu 1000 TL ise hadi diyelim PS4 oyunu aldım geriye uyumluluk var diye ortalama bir PS4 oyun hadi 500tl olsun tamam ortalama 13500 TL oldun bu fiyata
PS4+PS4kol(2tane)+oyun 5,6 tane oyun aynı fiyata bile çıkmadın bence PS4 pro al ps5 çok pahalı ve ps4ten donanım olarak üstün.
Screenshot_20220214_224220.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220214_224220.jpg
    Screenshot_20220214_224220.jpg
    76,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
PS4'ün PS5'ten iyi olduğunu savunanlar gitsin baksınlar Fallout 76'nın PS4 ve muadil konsollardaki rezilliğini..

Bu tarz işlerinden hiç anlamam. İlk defa alacağım. Sizce 2 model arasında ne gibi farklar var ve hangi cihazı almalıyım? PS5 o kadar parayı hak eder mi?

En güncel olan en iyisidir hocam. Donanım ve yazılım olarak da elbette PS5 önde lakin oyunlara ayıracak sağlam bir bütçenizin olması şart.

Ya da Series S alınıp yanına Game Pass de olabilir.
Ps5 alınabilecek paraya Series x alınmalı bir kere . Ne kadar mantıksız bir yorum yapmışsınız .
PS4'ü savunanlar gidin bir Marvel Avengers oyununda ki performans testine bakın, PS4 Pro'da bile oyun kasım Kasım kasarken PS5 ve Series X'te oyun çatur çutur 60 FPS sabit deneyim yaşatıyor size, onları geçtim Series S bile Far Cry 6'yı 60 FPS sabit takır takır oynatıyor.

PS4'ün PS5'ten iyi olduğunu savunanlar gitsin baksınlar Fallout 76'nın PS4 ve muadil konsollardaki rezilliğini..

En güncel olan en iyisidir hocam. Donanım ve yazılım olarak da elbette PS5 önde lakin oyunlara ayıracak sağlam bir bütçenizin olması şart.
Ben ps4dün ps5den iyi olduğunu savunmuyorum ben Türkiye şartlarında ps5+kolfiyatına PS4 pro+kol+5tane oyun alabileceğini savunuyorum bende biliyorum ps5in PS4den iyi olduğunu gerek donanım olsun gerek kalitesi fakat Türkiyede bu fiyat verilmez ben dünden beri bunu anlatmaya çalışıyorum ve ayriyeten Fallout 76 oynicam diye bir şey demedi konu sahibi evet artık biraz geri kalmaya başladı PS4 fakat ps3 te bile oyun oynayanları göz önüne alırsak eğer hiç konsola oyun oynamamışsa ps3te bile oyun oynayabilir ama illa ps3te oyun oynasın demiyorum ps4de de oynar ben burada bütçeye göre değerlendiriyorum donanıma göre değil.

Bu tarz işlerinden hiç anlamam. İlk defa alacağım. Sizce 2 model arasında ne gibi farklar var ve hangi cihazı almalıyım? PS5 o kadar parayı hak eder mi?

PS4 2013 yılında çıkan bir konsol. O günlerin teknolojisi ile donatıldı. Oyunları ise 30 FPS de oynayabiliyorsun.

PS5 ise 30-40 Bin TL'lik bilgisayar gücünde. Hatta donanımsal açıdan en iyisi. 8K'ya kadar destekler. Ancak 30 FPS de oynanabilir. 4K da ise 60 FPS, 1080p de 120 FPS'ye kadar yolu var.

Yani bu devirde bir konsol alınacaksa ölü yatırıma değil, direkt olarak PS5 alınmalı. Ha oyunları pahalı orası ayrı. Ancak indirim günlerinde birçok oyun Steam da ki gibi bir fiyattan giriyor veya 20-30 TL daha fazla.

Xbox konusuna gelince, benim kişisel görüşüm; hiçbir zaman almam. Sebebi de GamePass'e gelen oyunlar sonsuza kadar durmuyor. 5-6 ay sonra gidiyor. Ve bunun için aylık 30 TL ödemen gerek. Devamlı 30 TL vermektense, tek celsede bir oyun almak daha mantıklı. 30 TL vererek aslında daha fazla para veriyorsun. Hem zamlanmayacağının garantisi yok.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı