PS5 vs Xbox series X

@KİNGSEMİH Doğruluğunu kontrol etmesemde bazı haberlede PS5'in 4K tarafında yetmediğini gördüm, doğruluk hakkında bir şey söyleyemiyorum. Yinede beklemekte fayda olabilir fakat gelen sistem özelikler iyi kötü olayı zaten şekillendirmeye başladı.

Not: Xbox fanı değilim, sadece görünen köy kılavuz istemez.

@Kingsemih doğruluğunu kontrol etmesemde bazı haberlede PS5'in 4K tarafında yetmediğini gördüm, doğruluk hakkında bir şey söyleyemiyorum. Yinede beklemekte fayda olabilir fakat gelen sistem özelikler iyi kötü olayı zaten şekillendirmeye başladı.

Haklısınız bende o haberleri okudum ama daha geliştirme aşaması oyunlar olduğu için normal dendi. Xbox'ında 4KDE 30 FPS'de kaldığını okumuştum. Ben şunu anlamıyorum bu cihazlar bir de 8K çıkışı destekliyor. Nasıl verecekler 8K'yi falan ya daha 4K'yi oturtamadılar.

Haklısınız bende o haberleri okudum ama daha geliştirme aşaması oyunlar olduğu için normal dendi. Xbox'ında 4KDE 30 FPS'de kaldığını okumuştum. Ben şunu anlamıyorum bu cihazlar bir de 8K çıkışı destekliyor. Nasıl verecekler 8K'yi falan ya daha 4K'yi oturtamadılar.
8K sahte çözünürlük olarak geçiyor. Tahminlerimce belki Xbox'ta 60FPS veremeyebilir fakat 30 FPS'de gerçek 4K vermesini bekliyorum. Yinede görmeden bir şey demek çokta mümkün değil.

8K sahte çözünürlük olarak geçiyor. Tahminlerimce belki Xbox'ta 60FPS veremeyebilir fakat 30 FPS'de gerçek 4K vermesini bekliyorum. Yinede görmeden bir şey demek çok da mümkün değil.

Evet haklısınız.
Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler bu forumda ilgili olduğunuz için. Ben şu anlık PS5'ten yanayım ama Xbox series X'in de Gamepass servisi beni benden alıyor tüm Xbox One oyunları+360 oyunları. PS5 için sadece 100 denmişti ama sistem tüm 4 oyunlarına izin verecekmiş diye haber okudum doğruluğu net değil tahminimce böyle bir şey olursa kendi açıkladıkları 100 oyun dışında oyun oynarsak ve konsola bir şey olursa garanti dışı falan kalır. Daha test etmeden oynamışsınız derler diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı