PS5 vs Xbox series X

Diğer arkdaşlar gibi ben de konsola vereceğiniz parayı şu şartlarda yeni bir sistem için kullanmanızı öneririm.Ps5 alsanız bile oyunları uçuk fiyatlarda olacaktır.Tamamen Sony'nin insafına kalıyorsunuz.PC'de ise oyun alacağınız faklı mecralar var birin de pahalı oyunu diğer yerden ucuza alabiliyorsunuz.
Yararın 10 katı kadar da uğraşması var bu işin. Ben 2 ay önce yeni sistem topladım, HDD'sinin sorunu da bitmedi, virüsü de bitmedi. Daha oturup adam gibi oyun oynamadım.

Orta düzey bir PC 4-5 yılda yükseltme ihtiyacı hissederken, 10 yıllık bir konsola neden para vermesin?

Xbox mı ps'mi dersen, net bir şey söyleyemem. Çünkü bir taraf hizmet derken, diğer taraf oyun diyor. Bu da kullanıcı olarak senin tercihin olacak.

Bende bu kafadayım.Oyun oynamak için alıyoruz.O yüzden PlayStation daha makul geliyor.

Orta düzey bir PC 4-5 yılda yükseltme ihtiyacı hissederken, 10 yıllık bir konsola neden para vermesin?

Ya hocam PS5'e ve oyunlara vereceği parayla nasıl orta düzey bir sistem alacak bana biri açıklayabilir mi? O parayla üst düzey bir sistem dizilir ve çok uzun yıllar kullanılır. Zaten PS5 şu an için bütün oyunları Ultra 60FPS+ oynatacağı söylesende bile bu kaç yıl boyunca böyle kalır bilemezsiniz. 8-9 bin liralara çok sağlam sistem toplanır ve konsoldan çok daha uzun ömürlü olur. Konsoldaki maliyet hepsinden daha fazla. Oyun parası+ multiplayer oynamak için ödeyeceğiniz para ve niceleri.

Yararın 10 katı kadar da uğraşması var bu işin. Ben 2 ay önce yeni sistem topladım, HDD'sinin sorunu da bitmedi, virüs ü de bitmedi. Daha oturup adam gibi oyun oynamadım.

Benim bilgisayarıma neden virüs girmiyor ben anlamıyorum. Her siteden her şeyi indirirseniz tabii ki sisteminize virüs girer. Biraz siber farkındalığınız olsun.

Ya hocam PS5'e ve oyunlara vereceği parayla nasıl orta düzey bir sistem alacak bana biri açıklayabilir mi? O parayla üst düzey bir sistem dizilir ve çok uzun yıllar kullanılır. Zaten PS5 şu an için bütün oyunları Ultra 60FPS+ oynatacağı söylesende bile bu kaç yıl boyunca böyle kalır bilemezsiniz. 8-9 bin liralara çok sağlam sistem toplanır ve konsoldan çok daha uzun ömürlü olur. Konsoldaki maliyet hepsinden daha fazla. Oyun parası+ multiplayer oynamak için ödeyeceğiniz para ve niceleri.
Doğru. Şu anda PS4 sahipleri RDR2 bile oynayamıyor.

Bilgisayarın nazı derken anlamadım? Oyunu korsan indirirseniz zaten uğraşırsınız. Benim bahsettiğim Steam, Origin ve Uplay gibi platformlardan oyun satın almanız. Yinede siz bilirsiniz para sizin paranız. Şuana kadar bahsettiğiniz şeyleri yaşamadım.

Haklısnız yani nazı dediğim konu aslında 4-5 yıl sonra destek istemesi veya dediğim gibi grafik ayarıyla uğraşmak istemesi ben şu anda 2006 yılında üst veya orta düzey bir bilgisayarın FIFA 19 açabileceğine inanmıyorum.
Benim bilgisayarıma neden virüs girmiyor ben anlamıyorum. Her siteden her şeyi indirirseniz tabii ki sisteminize virüs girer. Biraz siber farkındalığınız olsun.

Tabii ki haklısınız düşündüğümüz zaman konsolların da bir sürü negatifliği var.

Haklısnız yani nazı dediğim konu aslında 4-5 yıl sonra destek istemesi veya dediğim gibi grafik ayarıyla uğraşmak istemesi ben şu anda 2006 yılında üst veya orta düzey bir bilgisayarın FIFA 19 açabileceğine inanmıyorum.

Tabii ki haklısınız düşündüğümüz zaman konsolların da bir sürü negatifliği var.

Bu konuda haklısınız. Oyun yapımcıları konsollara optimizasyon gibi şeylere daha çok önem veriyor. Yinede PS3'ün Fifa 19'u kalite olarak ve akıcılık olarak çok yerlerde açacaktır. 4-5 sene sonra PS5'e neler olur bilemem ama PC oyunculuğu her zaman daha keyiflidir bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı