PS5 vs Xbox series X

Dostum senin amacın ne? İnsanların fikirlerini mi merak ediyorsun yoksa kendi fikrini mi benimsetmeye çalışıyorsun? Pil dışında her türlü daha iyi One Controller. Pes, FIFA oynasan çok daha iyi anlayacaksın.

Yok yanlış anlaşılmasın kendi fikrimi benimsetmeye çalışmıyordum ama herhalde öyle bir imaj verdim gerçekten kusura bakmayın. Pil ile kullanıldığı için mi yoksa şarj süresi olarak mı dediniz ben şu an ikisini de kullandım yani Dualshock 4 ve Xbox Controller için evet Xbox daha iyi ama şunu demek istedim şimdi dualsense de büyüdü ve haptic teknolojisi kullandığı için ben onu iyi gördüğümü söyledim.

PS5 tercihim. Oyunları bir kere daha güzel, Dualsense gerçekten çok güzel görünüyor kullanışlı ve özellikli baya. Xbox'ın kontrolcüsüne göre 1-0 daha önde. PS5'in şuan tek eksiği PS Now. O da Türkiye'de kullanılmaya başlansa birçok kişi PS'a geçer diye düşünüyorum.

Arkadaşlar biliyorsunuzdur Xbox series X fiyatı 7500TL idi. Konsollara getirilen vergi eylül'de düşmeyecekmiş ta ki 2021 yılında düşecekmiş(%20). Şimdi aklımda şöyle bir soru var: Xbox sonuçta 2-3 hafta önce açıklamıştı fiyatı ve vergi hala %50 idi. Yani PS5'te 7500 civarı mı olur diskli versiyonu? İnternette 8000-9000 deniyor korkutucu fiyatlar.
PS5 tercihim. Oyunları bir kere daha güzel, dualsense gerçekten çok güzel görünüyor kullanışlı ve özellikli bayağı. Xbox'ın kontrolcüsüne göre 1-0 daha önde. PS5'in şu an tek eksiği PS Now. O da Türkiye'de kullanılmaya başlansa birçok kişi Ps'a geçer diye düşünüyorum.

Tabii haklısınız ama Xbox'da Gamepass ile kapatıyor kontrolcü açığını.

Gelir diye umuyorum ayrıca PS Plus Collection'da var. Sizce fiyatlar ne kadar olur?

PS Plus Collection PS Plus üyelerine özel. Onun da fiyatı zamlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam 70 TL olmuştu. Açıkçası ayda PS Plus için 70 TL verilir mi biraz düşündürücü. PS5'ten bahsediyorsanız fiyatı 8500-9500 TL olacak diye yayılıyordu internette (diskli versiyonu). Disksiz olanı biraz daha uygun olur bir de 1 Ocak'tan sonra vergiler %20'ye inerse -inşallah iner- daha da ucuzlar fiyatı 1000 TL kadar diye düşünüyorum.

PS Plus Collection PS Plus üyelerine özel. Onun da fiyatı zamlanmıştı yanlış hatırlamıyorsam 70 TL olmuştu. Açıkçası ayda PS Plus için 70 TL verilir mi biraz düşündürücü. PS5'ten bahsediyorsanız fiyatı 8500-9500 TL olacak diye yayılıyordu internette (diskli versiyonu). Disksiz olanı biraz daha uygun olur bir de 1 Ocak'tan sonra vergiler %20'ye inerse -inşallah iner- daha da ucuzlar fiyatı 1000 TL kadar diye düşünüyorum.

Evet de neden 8500 olsun Xbox geçen günlerde açıkladı vergi durumu aynıyken 7500 idi. PS5'te o civarda çıkmaz mı? Vergi değişmiyor neticede sadece kur var etken.

Para varsa PS5 tercih edilmeli, mutlaka oynanması gereken exclusive oyunlar PS5'te bulunuyor çünkü, ama bir oyuna 80 euro yani 720 TL olunca insan Game pass'e gidiyor, Bethesda oyunları Gamepasse mutlaka gelir, ama gerçektende oynanması gereken exclusive oyunları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı