PS5 vs Xbox Series X

Olmuyor maalesef öyle imkan olsa sormazdım bu soruyu kıyaslama da yapmaya gerek kalmazdı.

Sürpriz bozan içerisinde kendi fikrimi belirttim zaten. Exclusive oynarım para problem değil derseniz PS5 alın. Gerek yok derseniz series X.

Arkadaşlar merhaba. PS5 alacağım fakat YouTube'da bugün iki konsol arasında kıyaslama yapılmış yükleme süreleri arasında onu gördüm.
Xbox çoğu oyunda galip gelmiş hem de 10 saniyeyi geçik bir süre gibi önde PlayStation'dan. PS5 daha güncelleme yönünden falan eksik mi çünkü PS5'in SSD'si yaklaşık okuma yazma olarak 2 katı Xbox'un.
Arkadaşlar soru gayet net neden bana boyna Xbox'un artıları PS5'in artıları gibi şeyleri söylüyorsunuz?
Ben YouTube'da yapılan ikisi arasında aynı oyunlardaki yükleme sürelerini sordum sadece.
İlginç olanı PS5 5, 5GB gibi okuma yazmaya sahip, Xbox2, 4 GB okuma yazmaya sahip. İlginç olan normalde PS5 geçmesi gerekirken Xbox geçmiş onu soruyorum nedeni sizce ne olabilir diye?

O oyunlar geri dönük uyumluluk ile oynanan oyunlar yani yeni nesile optimize edilmiş değil dolayısıyla da yükleme süreleri fazla. Spiderman'in yükleme süresi videosu var ona bakın birde.

O oyunlar geri dönük uyumluluk ile oynanan oyunlar yani yeni nesile optimize edilmiş değil dolayısıyla da yükleme süreleri fazla. Spiderman'in yükleme süresi videosu var ona bakın birde.
Teşekkür ederim diyordum tam hayal kırıklığı mı olacak PS5 diye çünkü hep SSD üzerine vurgu yaptılar.Az önce baktım dikkat etmemişim eskiye dönük olduklarını.
Şunu da söylemek isterim Xbox geriye uyumluluk konusunda bence her türlü başarılı PS5'e göre. Açılışta bile göstermiş kendini. Tebrikler gerçekten. PS5 alacağım bu arada ama gene de tebrik hak ediyorlar ne diyorsunuz?

İlk gördüğümde bende anlamamıştım ilk. Sonra Spiderman'i gördüm dedim tamam dedikleri doğru. Xbox geri uyumluluk konusunda dediğin gibi gerçekten başarılı. İlk konsola kadar destek sunuyor. Taktir edilesi gerçekten ama senin de dediğin gibi Xbox çok iyi şeyler yapsa da insanın aklını PS hep alıyor oyunlarıyla.

İlk gördüğümde bende anlamamıştım ilk. Sonra Spider-Man'i gördüm dedim tamam dedikleri doğru. Xbox geri uyumluluk konusunda dediğin gibi gerçekten başarılı. İlk konsola kadar destek sunuyor. Taktir edilesi gerçekten ama senin de dediğin gibi Xbox çok iyi şeyler yapsa da insanın aklını PS hep alıyor oyunlarıyla.

Kesinlikle kalıyor o yüzden zaten biraz da PS5 alma sebebim küçük bir etken bile olsa bir sebep bence. Ben daha önce PS3 kullanmıştım zaten PS4'ü atladım şimdi 5 alacağım. Yani 2000-2006 yılları arası çıkan oyunlar da pek ilgimi çekmiyor zaten 2006-2013 neslini de oynadım yani benim için sadece PS4'e destek verse yetiyor onun da %99'unu veriyormuş. Bana mantıklı gelen PS5 o yüzden geriye uyumlulukta da.

Merhaba, PS5'te Xbox Series X'te birbirinden üstün özellikleri bulunuyor. Bu da aralarında beraberlik olduğunu gösteriyor. Xbox'ın 2K monitör desteklemesi ve monitörlerin FPS oyunlarda avantaj sağlamasıda tercihin Xbox tarafina kaymasını sağlayabilir. Dualsense ayrı bir hikaye. Kararı verdirecek olan oyunlar, hangisinin oyunları size sıcak geliyorsa onu tercih etmeliyiz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı