PS5'mi Xbox Series X'mi?

Herkese merhaba. Aralık-ocak gibi PS4'ten yeni bir konsola yükseltmeyi düşünüyorum. Nintendo, PC ve Xbox Series S şimdilik düşünmüyorum. Şu anda belirttiğim gibi bir PS4'üm var. Aynı zamanda PS Plus extra aboneliğim de var. Hep aynı 3-5 oyunu art arda oynamak beni sıkıyor. PlayStation tarafında harika özel oyunlar olduğunu hepimiz biliyoruz. Uncharted, Horizon, God of War (2018), Spider-Man ve ratchet & clank gibilerini bitirmiş ve hatta bazılarında platin almışımdır. PS5'e özel olan ve oynamak istediğim oyunlar var Rift apart gibi. Oyun fiyatları bu ayki zamlardan dolayı şu anda Xbox'tan daha pahalı. O yüzden yeni oyun ihtiyacımı PS Plus'tan karşılamam gerekiyor. Onun dışında şu anki oyun kataloğum da boldur. Xbox tarafında Game Pass'i duymayan yoktur zaten. Onun dışında Activision'ın altın çağında çıkardığı Black Ops 1-2, transformers war for cybertron - fall of cybertron, crash bandicoot 1-2-3 gibi oyunları merak ediyorum. FPS Boost özelliği de evde 120Hz destekleyen televizyona sahip olduğum için bu özellik ilgimi çekiyor ama çoğunlukla odamdaki 60Hz olan eski televizyonda oynayacağım. Singleplayer multiplayer benim için fark etmez. Şimdi bu ekonomik koşullarda hangisi alınır? PS5'mi, Xbox Series X'mi?

Önerim her zaman PC almanızdır ama bu ikisi arasından kesinlikle PS5 sadece özel oyunlarından sebep bile alınır Xbox almayın içinde doğru düzgün oyun yok bende de Xbox One S var o yüzden diyorum PC'ye geçeceğim.

Hocam Sony Türkiye'den ses sistemleri ve televizyondan çekilmedi mi? Yani Türkiye'de oyun pazarında hala Sony yok mu?

Hala Sony var ama Türkiye'ye artık eskisi gibi önem göstermeyecekler. Yani gelmeme ihtimali çok yüksek. Yerel fiyatlandırma da muhtemelen olmaz. Sony yüksek fiyatları sever çünkü.

Önerim her zaman PC almanızdır ama bu ikisi arasından kesinlikle PS5 sadece özel oyunlarından sebep bile alınır Xbox almayın içinde doğru düzgün oyun yok bende de Xbox One S var o yüzden diyorum PC'ye geçeceğim.

Hocam özel oyuna gerek yok Game Pass'e eklenen 3.parti oyunlar için bile Xbox alınır.

@xefe Sony'nin çekilmesi konusunda net bir bilgi yok bende haberlerin yalancısıyım.

Sony eskisi gibi özel oyun çıkartmıyor ve oyun fiyatları ciddi oranda yükseldi. Zaten her zaman kazıktı tahtını geri aldı. Ayrıca özel oyunlar PC'ye gelmeye devam ediyor.

Hala Sony var ama Türkiye'ye artık eskisi gibi önem göstermeyecekler. Yani gelmeme ihtimali çok yüksek. Yerel fiyatlandırma da muhtemelen olmaz. Sony yüksek fiyatları sever çünkü.
Tamam hocam anladım fiyatlandırma konusunda haklısınız ve umarım diğer Playstation oyunlarında Türkçe görürüz.

Bu arada konuya eklemeyi unutmuşum. Arada sırada VPN ile Xbox Cloud kullanıyorum.

- + Listesine eklemeyi unuttuğum bir şey var oda day one olayı PS özel oyunları cıktıktan 2-3 yıl sonra PS Plus'a ekleniyor 2020 çıkışlı The Last of Us 2 hala PS Plus'da yok mesela ama Xbox ilk günden özel oyunlarını Game Pass'e getiriyor Game Pass alırsanız özel oyun masrafınız kalmaz Xbox tarafında ama PS tarafında oyunlara para yetiştirmeniz gerekecek.

Geri
Yukarı