Psikolojik sağlık nasıl korunur?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Her gün artık çok sıkılıyorum. Hayattan soğudum resmen. Psikolojim darmaduman oldu. Psikolojimi nasıl sağlam tutabilirim? Fikirler verir misiniz? Ne yapsam düzelir bu psikoloji?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendinize yeni hobiler bulun. Ve en önemlisi akıl sağlığınızı kaybetmeyin.
akıl sağlığını kaybettin, bugünlük bu kadar reddit yeter. : Psikoz

Bir işle meşgul olarak.

Bir Türk gencinin pandemi dönemindeki ortalama gününü düşünüyorum. 10 saatini uyusa, 14 saat vakti var. Bu 14 saatte evde olduğu için hazır içerikler ile (oyun, müzik, videolar) vakit geçiriyor birçok kişi fakat bunun da bir sınırı var, artık zevk almamaya başlıyorsun. Zira beynin zevk hissini sağlayan kısımları artık o rutin duruma alıştığı için farklılık istiyor. Önceden çok eğlenceli bulduğun bir şey eğlencesiz oluyor.

İnsan beyni bilgiye, çalışmaya açtır. Hazır içerikler bir süre sonra zihinsel yorgunluğa neden olur. Bu hissi üstünden atmak istiyorsan hangi alana ilgi duyuyorsan o alanla ilgili araştırmalar, denemeler yaparak zamanını değerlendirebilirsin. Akşamları yatağına yattığında bir şey yapmış olmanın, çalışmanın keyfiyle uykuya dalarsın.

Her gün artık çok sıkılıyorum. Hayattan soğudum resmen. Psikolojim darmaduman oldu. Psikolojimi nasıl sağlam tutabilirim? Fikirler verir misiniz? Ne yapsam düzelir bu psikoloji?
Medya takip etmeyi bırakın. Dengeli beslenin. Gerekmedikçe maske takmayın. Panik olmayın ve bu tip durumlarda dinlenmeyi unutmayın. Gerçi iyimser olursanız devamı gelir..

Geri
Yukarı