R5 3600 açılış süresi ve sıcaklık

Dosya Ekleri

• IMG_20200130_120903_BURST002.jpg
    IMG_20200130_120903_BURST002.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 31
R5 3600x, cpb açık, hızlı on yükleme açık. Bilgisayarın açılma süresi 5.4 saniye. Anakartım da gigabayt b450m s2h.

Cpb bu kadar fark ettirir mi hocam?
Ben de biosa giremiyorum diye üzülüyordum /:

Hocam o dediğiniz olay sanırım fastbootun Ultra olmasından kaynaklı normalde benim de bilmediğim bir olay dün baktığımda fastboos kapalı açık ve Ultra ayarı var Ultra da bios ekranını atlıyor sanırım o seçili.

Cpb bu kadar fark ettirir mi hocam?

Hocam o dediğiniz olay sanırım fastbootun Ultra olmasından kaynaklı normalde benim de bilmediğim bir olay dün baktığımda fastboos kapalı açık ve Ultra ayarı var Ultra da bios ekranını atlıyor sanırım o seçili.

Cpb ve hızlı yükleme kapalıyken 9 saniye falan sürüyordu. Bios ekranına girmek için Shift+Yeniden başaat yapıp oradan direk biosa gidebilirsiniz.

Fastboot olayını Ultra da mı kullanıyorsunuz? Bu şekilde biosa giriş ekranı geçiyor windowstan geçiş var ama bir windows çökme işlemi falan olursa nasıl yapacağız?

Ben Fastboot ultra falan her ayarı denedim oradaki ama BİOS zamanım 9 saniyenin altına inmedi hiç.
Cpb ne işe yarıyor ve açık-kapalı olduğuna nasıl bakılıyor bilmiyorum. Bir araştırayım ve bakayım ben de.
Bu arada daha önceki benim açtığım konuya Recep Baltaş bi kaç çözüm önerisi sunmuştu. Sen de bi dene istersen:

Ben Fastboot ultra falan her ayarı denedim oradaki ama BİOS zamanım 9 saniyenin altına inmedi hiç.
Cpb ne işe yarıyor ve açık-kapalı olduğuna nasıl bakılıyor bilmiyorum. Bir araştırayım ve bakayım ben de.
Bu arada daha önceki benim açtığım konuya Recep Baltaş bi kaç çözüm önerisi sunmuştu. Sen de bi dene istersen:

Teşekkür ederim hocam konuya baktım biraz dediğiniz gibi aslında süre benim için yeterli ama diğer sürelere kıyasla uzun olunca bir problem mi var diye düşündüm oradaki ayarları da denicem aslında ama biosu kurcalamaktan korkuyorum.

Teşekkür ederim hocam konuya baktım biraz dediğiniz gibi aslında süre benim için yeterli ama diğer sürelere kıyasla uzun olunca bir problem mi var diye düşündüm oradaki ayarları da denicem aslında ama biosu kurcalamaktan korkuyorum.

Ben de kurcalamaktan korkuyordum, sonra kurcaladım bir şey olmadı.
Ama fastboot'u ultra yapınca bilgisayar açılırken anakart yazısı ekranı gelmiyor ya oradan bios'a giremiyorsunuz yani direkt orayı es geçtiği için.
Başlatta yeniden başlat seçeneğine SHİFT'e basılı tutarak giriş yapılabiliniyor sadece fastboot açıkken. Bilginiz olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı