R5 3600X + RX 590 Nitro sistem nasıldır?

Sistem güzel de 3600X'in yanında RX 590 biraz güçsüz kalmış gibi. Üstelik Vengeance RAM alıp daha iyi bir ekran kartı da alınabilirdi işlemciden de kısıp.

RGB ram yerine, ekran kartı güçlendirilebilir. Ben de rx590 kullanıcısıyım, yazılım gereği hata yaşayanlarda var donanım konusunda çok sıkıntısı yok. Lakin hatayıda geçtim o işlemciye o kart olmaz.
En azından 5600xt gelirse stoklara onu tercih edebilirsiniz, 2060 fiyatları indirilcek deniyordu bence bir kaç hafta beklemenizde fayda var.

RGB ram yerine, ekran kartı güçlendirilebilir. Ben de rx590 kullanıcısıyım, yazılım gereği hata yaşayanlarda var donanım konusunda çok sıkıntısı yok. Lakin hatayıda geçtim o işlemciye o kart olmaz.
En azından 5600xt gelirse stoklara onu tercih edebilirsiniz, 2060 fiyatları indirilcek deniyordu bence bir kaç hafta beklemenizde fayda var.
Arkadaş 3 ay önce topladım demiş zaten.

1-Tomahawk Max kendi bazında en iyi anakart vrmleri olsun herşeyi kusursuz kafana takma.
2-RX590 Nitro rahatlıkla günümüz oyunlarını 1080P'de oynatır. Sağlam bir kart :)
3-Dostum SSD için bütçeni belirtmen lazım.
4- İşlemcine ufak bir OC'yle mükemmel performans elde edebilirsin. Hem anakartının OC performansıda çok iyi. :)
500tl civarlarında yorumunuz için teşekkürler bu arada.
O anakartları o işlemciyi güzel bir sıvı soğutmayla 4.4 GHZ’e çıkaranlar var :) Sisteminiz gayet güncel sizi bir kaç yıl daha götürür.
cm ml240l rgb modelini kullanıyorum oc yapmaya gerek duymadım ve bu konu hakkında bilgim yok ufaktanda olsa yönlendirme imkanınız varmıdır ?

500tl civarlarında yorumunuz için teşekkürler bu arada.

cm ml240l rgb modelini kullanıyorum oc yapmaya gerek duymadım ve bu konu hakkında bilgim yok ufaktanda olsa yönlendirme imkanınız varmıdır ?
Gerek duymadıysanız yapmayın bence. Yapacaksanız da Youtube’da bir sürü rehber var bununla alakalı. Forumda konu da açabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı