R5 5600X sistem için kesintisiz güç kaynağı önerisi

gurkang4

Kilopat
Daha fazla  
Selam, elektriklerin gitmesiyle arızalanan RX 6800 XT ekran kartım 2.kez arıza tespitinden olumsuz yanıt aldım. Çipi yanmış. Şu an yeni bir kart alacağım. Tahminen 7900XT. Bu kadar para verdikten sonra yine aynı talihsiz olayı yaşamak istemiyorum. Dolayısıyla yolum UPS ile kesişiyor. Daha önce hiç kullanmadım. Nedir, ne değildir bilmiyorum. Elektrikler gittiğinde PC'min arızalanmaması için fişten çekmeye vakit tanıyacak kadar bir süre yetmesi kafi. Önerilerinizi bekliyorum.

Sistem:
7900XT?
R5 5600X.
MSI B550M Pro.
16 GB Fury Beast RAM.
1TB PCI-e 3.0 SSD.
240mm AiO.
Sharkoon 650W 80+Gold tam modüler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha öncesinde kalitlei bir akım korumalı priz kullanıyor muydun? Çünkü tesisatın daha önce sıkıntı yarattıysa önlem almış olacağını düşünüyorum. Akım korumalı prize rağmen ekran kartını yakacak bir elektrik sıkıntısı aslında büyük bir sorun bence. UPS'ler genelde sesli çalışırlar. Elektrikler kesilince de bip bip ses çıkarıyorlar :D Çok rahatsız edebiliyor bazı modellerin sesleri. Ama genelde sadece kasa ve monitör bağlıysa bilgisayarını kapatmana yetecek süreyi sağlar. Bazı ürünlerin yorumlarında ısındıkça kokan, odada kokusunda duramıyorum diyenler falan vardı. Ömürleri de 2 3 sene içinde çok azalıyor ama dediğin gibi bence en etkili koruma yöntemi sistemini.

Daha öncesinde kalitlei bir akım korumalı priz kullanıyor muydun? Çünkü tesisatın daha önce sıkıntı yarattıysa önlem almış olacağını düşünüyorum. Akım korumalı prize rağmen ekran kartını yakacak bir elektrik sıkıntısı aslında büyük bir sorun bence. UPS'ler genelde sesli çalışırlar. Elektrikler kesilince de bip bip ses çıkarıyorlar :D Çok rahatsız edebiliyor bazı modellerin sesleri. Ama genelde sadece kasa ve monitör bağlıysa bilgisayarını kapatmana yetecek süreyi sağlar. Bazı ürünlerin yorumlarında ısındıkça kokan, odada kokusunda duramıyorum diyenler falan vardı. Ömürleri de 2 3 sene içinde çok azalıyor ama dediğin gibi bence en etkili koruma yöntemi sistemini.
Akım korumalı priz kullanmıyordum. Ona da çok güvenmiyorum açıkçası. Öneriniz var mı?

Geri
Yukarı