Sürprizbozan RDR 2 hayal kırıklığı

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Farklı unsurlar söz konusu olduğunda diğer firmalar da gayet iyi işler yapıyor. Mesela Elden Ring hem açık dünya hem de combat mekaniklerinde sunduğu çeşitlilik açısından muhteşem bir oyun.
Ama söz konusu yaşayan bir açık dünya, bu dünyada yapabildiklerin açısından sunulan mekanik çeşitlilik, çok iyi bir combat tasarımı bir de muhteşem bir görselliği aynı oyunda sunmak ise bunu Rocksar kadar iyi yapabilen başka bir firma yok.

Bu arada arka arkaya yorumlar geldğinden cevapları yanlış kişilere göndermiş olabilirim,
CapCom'u da unutmamak lazım ama gerçekten de prodüksiyon kalitesi anlamında Rockstar ve Sony stüdyolarından bazılarına yaklaşabilecek firma yok gibi gözüküyor. Gerçi bunun verilen bütçeyle de ilgisi olabilir bilmiyorum.

Fakat benim için prodüksiyon kalitesinden daha önemli şeyler var, bence olması gereken de bu hatta. Örneğin Uncharted oynuyorum prodüksiyon kalitesi anlamında muazzam bir iş fakat oynamak eğlenceli değil, 1.saatinde de bir yerlere tırmanıyorum 15.saatinde de, sanki oyun oynuyormuş gibi değil de film izliyormuş gibi hissediyorum ve bu benlik değil.

Ayrıca hocam yorumunuza "beğenmedim" gelmesinin sebebi Elden Ring'e laf etmeniz değil, aksine Elden Ring'i övüyor olmanız. Beğenmedim atan arkadaş Souls oyunlarından pek hazzetmiyor da.

CapCom'u da unutmamak lazım ama gerçekten de prodüksiyon kalitesi anlamında Rockstar ve Sony stüdyolarından bazılarına yaklaşabilecek firma yok gibi gözüküyor. Gerçi bunun verilen bütçeyle de ilgisi olabilir bilmiyorum.

Fakat benim için prodüksiyon kalitesinden daha önemli şeyler var, bence olması gereken de bu hatta. Örneğin Uncharted oynuyorum prodüksiyon kalitesi anlamında muazzam bir iş fakat oynamak eğlenceli değil, 1.saatinde de bir yerlere tırmanıyorum 15.saatinde de, sanki oyun oynuyormuş gibi değil de film izliyormuş gibi hissediyorum ve bu benlik değil.

Ayrıca hocam yorumunuza "beğenmedim" gelmesinin sebebi Elden Ring'e laf etmeniz değil, aksine Elden Ring'i övüyor olmanız. Beğenmedim atan arkadaş Souls oyunlarından pek hazzetmiyor da.
CapCom'u unutmadım, oyun sektörünün neredeyse başından beri var olan bir firma olduğu için bahsetmeye gerek duymadım, her zaman oradaydılar. Yoksa tabi ki DMC serisi mesela bir optimizasyon harikasıdır, mekanik olarak çeşitlidir.

Sony sinematik oyunlar yapmayı çok iyi biliyor, ama oynanışı hiçbir zaman sinematik deneyim kadar öne çıkartmıyorlar, ezelden beri böyleydi, bu yüzdendir.

Forumda eski olsamda çok aktif değilim, kim neyin fanıdır bilemem, fan, egzoz işleri için yaşlıyım.

Yahu tamam işte. Adama demek ki oyun kalitesiz gelmiş ne var bunda? Kalitesiz dedi diye Rockstar şirketi kapatacak mı tamamen? Ne saçma bir şey bu ya. Kalitesiz diyor diye konuyu uzattıkça uzatıyorsunuz. Sana kaliteli gelen oyun bana kaliteli gelmez bu böyle devam eder. Adamı boş yere linçliyorsunuz aslında.

Adama sabahtan beri gülücük atıyor diyorsunuz sende iki saattir beğenmedim atıp duruyorsun. Cins misiniz nesiniz anlamadım ki. Diğeri de gülücük atıp atıp duruyor hasta mıdır nedir :D adam engelli listem de şimdi fark ettim gülücük at dur kanka sevin biraz @Penetrator God.
Oyuna kalitesiz de diyebilir eyvallah. İfade tarzı yanlış, kullandığı dil yanlış daha kaç defa anlatacağız bir şeyi? “Yere göğe sığdıramadığınız oyun bu mu?” dersen burda linci yersin kusura bakma yani. 3 satır bir şey yazıp kalitesiz, kötü dersen üstüne de genel konuşursan olmaz. Sonra fanboy diyorsunuz. Fanboylardan tehlikelisi varsa o da hater’lardır.

Oyuna dün akşam başladım bende. (ilk defa bir oyunu orijinal oynuyorum). Tren soygununa kadar geldim bıraktım. Benim merak ettiğim online/hikaye modu arasında ne fark var? Cevaplarsanız sevinirim.

Hikayeyi anlamak için hikaye modunda Türkçe yama yaptım. Ban yerim diye Online tarafına bakamadım.

Oyuna dün akşam başladım bende. (ilk defa bir oyunu orijinal oynuyorum). Tren soygununa kadar geldim bıraktım. Benim merak ettiğim online/hikaye modu arasında ne fark var? Cevaplarsanız sevinirim.

Hikayeyi anlamak için hikaye modunda Türkçe yama yaptım. Ban yerim diye Online tarafına bakamadım.
Hikaye devam et kesinlikle.

Geri
Yukarı