Red Dead Redemption 2 | Overrated nedir?

İyi dinle.

Vuruş hissi;

Doom'un vuruş hissi güzel olabilir extra kanlı extra efektli olabilir ama gerçekçi değil. RDR 2 verilebilecek en gerçekçi vuruş hissiyatını veren oyundur. Bu oyundan daha fazlasını isteyemezsin, eğer istersen de leş gibi durur.

Hantallık;

World Of Tanks oynayıp tank yavaş gidiyor diyemezsin. Her oyun senin sevdiğin gibi hızlı başlamak zorunda değil. Gerçek hayatta ayağın taşa takılıdığında nasıl 1 saat debeleniyorsan oyunda da aynen öyle. Ağır oynanış senin tarzın değil o kadar.

At sürme simulasyonu;

Açık dünyası Ankara'dan daha çeşitli olmasına rağmen, boş boş geziyoruz demişsin. Geçtiği zamandan dolayı araba, uçak kullanamadığımız için heryere atla gitmek zorundayız. Rockstar'da oyuncular atla boş boş gezmesin diye random olaylar, gizli silahlar, gizli ödüller, çeşitli easter eggler' çeşitli kıyafetler koymuş. Random olaylar yüzünden ana göreve bile gidemediğimiz bir oyundur. Asıl Stalker dediğin oyun yürüme simülasyonu, şunu al buraya götür bunu buraya getir, mutant kes factionlarla çatış. Bundan ibaret

Kaplamalarla ilgili birşey demeyeceğim. Hangi ayarda falan oynadığını bilmiyorum. 1080p Medium'da oynamama rağmen şahane grafikleri vardır. Sen beğenmeyebilirsin orası ayrı konu.

Ek;

Oyunun overrated olması gayet doğal, Çünkü kimse hayatında böyle hikaye böylesine detaylı içinde gerçekten yaşayan bir dünya olduğunu hissettiren oyun görmedi o yüzden oyunun övülmesi gaaayet doğal. Oyun bitmeden inceleme yada eleştiri yapmaman gerekiyor. Oyun yavaş açılıyordu, benlik değilmiş dersin kimse sana birşey demez. Ama sen abi ne var şu oyunda dersen orda oyuna değil oyuncuya hakaret etmiş olursun. Çünkü herkes senin gibi FPS oyunu sevmek zorunda değil.

Son olarak oyunların kalitr seviyesi şu şekildedir;

Dosya Ekleri

• 1AD24E83-FF9E-419F-83A2-123E8ECB6676.jpeg
    1AD24E83-FF9E-419F-83A2-123E8ECB6676.jpeg
    52,5 KB · Görüntüleme: 29
  • 5A80E99E-FB37-4C0E-8B9D-39B6CD024AEE.jpeg
    5A80E99E-FB37-4C0E-8B9D-39B6CD024AEE.jpeg
    60,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 936FC147-8EC2-4241-868B-6B8BFD6B4F81.jpeg
    936FC147-8EC2-4241-868B-6B8BFD6B4F81.jpeg
    78,4 KB · Görüntüleme: 25
İyi dinle.

Vuruş hissi;

Doom'un vuruş hissi güzel olabilir extra kanlı extra efektli olabilir ama gerçekçi değil. RDR 2 verilebilecek en gerçekçi vuruş hissiyatını veren oyundur. Bu oyundan daha fazlasını isteyemezsin, eğer istersen de leş gibi durur.

Hantallık;

World Of Tanks oynayıp tank yavaş gidiyor diyemezsin. Her oyun senin sevdiğin gibi hızlı başlamak zorunda değil. Gerçek hayatta ayağın taşa takılıdığında nasıl 1 saat debeleniyorsan oyunda da aynen öyle. Ağır oynanış senin tarzın değil o kadar.

At sürme simulasyonu;

Açık dünyası Ankara'dan daha çeşitli olmasına rağmen, boş boş geziyoruz demişsin. Geçtiği zamandan dolayı araba, uçak kullanamadığımız için heryere atla gitmek zorundayız. Rockstar'da oyuncular atla boş boş gezmesin diye random olaylar, gizli silahlar, gizli ödüller, çeşitli easter eggler' çeşitli kıyafetler koymuş. Random olaylar yüzünden ana göreve bile gidemediğimiz bir oyundur. Asıl Stalker dediğin oyun yürüme simülasyonu, şunu al buraya götür bunu buraya getir, mutant kes factionlarla çatış. Bundan ibaret

Kaplamalarla ilgili birşey demeyeceğim. Hangi ayarda falan oynadığını bilmiyorum. 1080p Medium'da oynamama rağmen şahane grafikleri vardır. Sen beğenmeyebilirsin orası ayrı konu.

Ek;

Oyunun overrated olması gayet doğal, Çünkü kimse hayatında böyle hikaye böylesine detaylı içinde gerçekten yaşayan bir dünya olduğunu hissettiren oyun görmedi o yüzden oyunun övülmesi gaaayet doğal. Oyun bitmeden inceleme yada eleştiri yapmaman gerekiyor. Oyun yavaş açılıyordu, benlik değilmiş dersin kimse sana birşey demez. Ama sen abi ne var şu oyunda dersen orda oyuna değil oyuncuya hakaret etmiş olursun. Çünkü herkes senin gibi FPS oyunu sevmek zorunda değil.

"""Ama sen abi ne var şu oyunda dersen orda oyuna değil oyuncuya hakaret etmiş olursun."""

Hayır derim. Hakaret etmiş olmam da. Eğer karşıdaki bunu hakaret olarak alıyorsa, yani sevdiği birşeyin bir başkası tarafından eleştirilmesini hakaret olarak alıyorsa o kişi en basit deyimle "toy"dur, çiğdir ya da çocuktur.

Kaldıki bu forumda bile RDR2'nin overrated olduğunu düşünen ve mesajıma katılan 20'ye yakın kişi çıktı. %30'a yakın bir oran bu oyunun overrated olduğunu düşünüyor bu forumda bile.

"""Ama sen abi ne var şu oyunda dersen orda oyuna değil oyuncuya hakaret etmiş olursun."""

Hayır derim. Hakaret etmiş olmam da. Eğer karşıdaki bunu hakaret olarak alıyorsa, yani sevdiği birşeyin bir başkası tarafından eleştirilmesini hakaret olarak alıyorsa o kişi en basit deyimle "toy"dur, çiğdir ya da çocuktur.

Kaldıki bu forumda bile RDR2'nin overrated olduğunu düşünen ve mesajıma katılan 20'ye yakın kişi çıktı. %30'a yakın bir oran bu oyunun overrated olduğunu düşünüyor bu forumda bile.
Bu oyun senin tarzın değil o kadar. İster overrated de ister leş de ister beğen. Oyunun kalitesini bir tık aşağıya çekmez.

Üstte de dediğim gibi herkes FPS oyunu sevmek zorunda değil. Senin yaşın kadar CS oynamışlığım var ben bile oyunu beğendiysem bu adamlar çok iyi bir oyun yapmış demektir.

Sen Desperados"a devam. Bırak ağır oyunları.

İyi forumlar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    395,4 KB · Görüntüleme: 26
Bu oyun senin tarzın değil o kadar. İster overrated de ister leş de ister beğen. Oyunun kalitesini bir tık aşağıya çekmez.

Üstte de dediğim gibi herkes FPS oyunu sevmek zorunda değil. Senin yaşın kadar CS oynamışlığım var ben bile oyunu beğendiysem bu adamlar çok iyi bir oyun yapmış demektir.

Sen Desperados"a devam. Bırak ağır oyunları.

İyi forumlar.

Şu mesajın üstte yazdığım mesajımı nasıl da doğruluyor. Sevdiği şey kötü denilen çocuklar gibisiniz fanboylar :) Bu arada ben CS oynarken sen doğmamıştın. Lafın gelimi değil yani gerçekten :D Desperados'u sana da tavsiye ederim. Ama RDR2 gibi zorluk olarak çok kolay bir oyundan sonra zor gelebilir. Ve asgari miktarda da zeka gerektirir. RDR2 overrated bir oyundur bu arada. 🫠

Edit; CS dediği de CS:GO'ymuş :D

Şu mesajın üstte yazdığım mesajımı nasıl da doğruluyor. Sevdiği şey kötü denilen çocuklar gibisiniz fanboylar :) Bu arada ben CS oynarken sen doğmamıştın. Lafın gelimi değil yani gerçekten :D Desperados'u sana da tavsiye ederim. Ama RDR2 gibi zorluk olarak çok kolay bir oyundan sonra zor gelebilir. Ve asgari miktarda da zeka gerektirir. RDR2 overrated bir oyundur bu arada 🫠
Doğru dedin attan inip eşşeğe binmiş olurum. O yüzden kalitesiz ve dandik oyunlara bulaşmıyorum. Sana iyi eğlenceler.

İyi dinle.

Vuruş hissi;

Hantallık;

World of Tanks oynayıp tank yavaş gidiyor diyemezsin. Her oyun senin sevdiğin gibi hızlı başlamak zorunda değil. Gerçek hayatta ayağın taşa takılıdığında nasıl 1 saat debeleniyorsan oyunda da aynen öyle. Ağır oynanış senin tarzın değil o kadar.

At sürme simulasyonu;

Açık dünyası Ankara'dan daha çeşitli olmasına rağmen, boş boş geziyoruz demişsin. Geçtiği zamandan dolayı araba, uçak kullanamadığımız için her yere atla gitmek zorundayız. Rockstar'da oyuncular atla boş boş gezmesin diye random olaylar, gizli silahlar, gizli ödüller, çeşitli easter eggler' çeşitli kıyafetler koymuş. Random olaylar yüzünden ana göreve bile gidemediğimiz bir oyundur. Asıl stalker dediğin oyun yürüme simülasyonu, şunu al buraya götür bunu buraya getir, mutant kes factionlarla çatış. Bundan ibaret.

Kaplamalarla ilgili bir şey demeyeceğim. Hangi ayarda falan oynadığını bilmiyorum. 1080p Medium'da oynamama rağmen şahane grafikleri vardır. Sen beğenmeyebilirsin orası ayrı konu.

Ek;

Oyunun overrated olması gayet doğal, çünkü kimse hayatında böyle hikaye böylesine detaylı içinde gerçekten yaşayan bir dünya olduğunu hissettiren oyun görmedi o yüzden oyunun övülmesi gaaayet doğal. Oyun bitmeden inceleme ya da eleştiri yapmaman gerekiyor. Oyun yavaş açılıyordu, benlik değilmiş dersin kimse sana bir şey demez. Ama sen abi ne var şu oyunda dersen orada oyuna değil oyuncuya hakaret etmiş olursun. Çünkü herkes senin gibi FPS oyunu sevmek zorunda değil.

Vuruş hissine gelirsek vuruş hissi kütük gibi. Çok hantal. Ayrıca en gerçekçi vuruş hissiyatı veren oyun DL2'dir. Oyunda detay var diye kimse oyunu sevmek zorunda değil.

Eleştirilmek için eleştirilmiş. Metro serisi fanı olan birisi RDR'nin vuruş hissini eleştiriyor, fıkra gibi.

Metronun konuyla ne alakası var? Metro üçlemesini yeni bitirdim ve güncel olarak RDR2 oynuyorum. Şahsen metro beni daha çok içine çekti ve vuruş hissi olarak da bence daha iyi. Bu benim düşüncem ama bir oyunu yüceltirken öbür bir oyunu gömmek çok mantıksız.

Metronun konuyla ne alakası var? Metro üçlemesini yeni bitirdim ve güncel olarak RDR2 oynuyorum. Şahsen metro beni daha çok içine çekti ve vuruş hissi olarak da bence daha iyi. Bu benim düşüncem ama bir oyunu yüceltirken öbür bir oyunu gömmek çok mantıksız.

Beni iki oyun da sarmadı. Metronun ilk oyunu çok sıkıcı geldi. Vuruş hissini de beğenmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı