Red Dead Redemption 2 | Overrated nedir?

Abartma kanka dandik işte😂

Kanka tamam RDR2 güzel oyun olabilir ama desperados gibi oyunlara dandik dersen ben sana fanboy derim. RDR2 20. saatteyim çok eğleniyorum ama mesajları okuyunca cidden bir şeyi yüceltmek için her şeyi gömmeye hazırsınız. Desperados, commandos gibi strateji gibi oyunlar sana göre değilse dandik diyemezsin. Bana hitap etmiyor desen hiçbir şey diyemeyiz ama çok büyük haksızlık yapıyorsun.

Beni iki oyun da sarmadı. Metronun ilk oyunu çok sıkıcı geldi. Vuruş hissini de beğenmedim.

Olabilir beni de ilk oynayışımda içerisine çekemedi ama biraz sabredince oyuna kapıldım bitirdim ve ilk haftada kitabını alıp okudum. Cidden çok iyi. Ayrıca RDR2 de çok iyi oyundur ama lütfen öbür oyunlarada haksızlık etmeyelim.

Kanka tamam RDR2 güzel oyun olabilir ama desperados gibi oyunlara dandik dersen ben sana fanboy derim. RDR2 20. saatteyim çok eğleniyorum ama mesajları okuyunca cidden bir şeyi yüceltmek için her şeyi gömmeye hazırsınız. Desperados, commandos gibi strateji gibi oyunlar sana göre değilse dandik diyemezsin. Bana hitap etmiyor desen hiçbir şey diyemeyiz ama çok büyük haksızlık yapıyorsun.

Olabilir beni de ilk oynayışımda içerisine çekemedi ama biraz sabredince oyuna kapıldım bitirdim ve ilk haftada kitabını alıp okudum. Cidden çok iyi. Ayrıca RDR2 de çok iyi oyundur ama lütfen öbür oyunlarada haksızlık etmeyelim.
Bunu bana değil diğer elemana anlatıcaksın.

RDR2 zaten güzel bir oyun fakat ben dahil herkese hitap etmiyor. 12 saat oynadım beni baydı.

Bunu bana değil diğer elemana anlatacaksın.

Desperados'a dandik diyen kişi sensin. Öbür arkadaşın yazdığı şeyleri çok okumadım bir oyunun iyi veya kötü tartışması için 22 sayfa şey okumak istemedim.

Asıl Stalker dediğin oyun yürüme simülasyonu, şunu al buraya götür bunu buraya getir, mutant kes factionlarla çatış. Bundan ibaret
RDR2 savunayım derken talihsiz olmuş bu. S.T.A.L.K.E.R'ın neyi yürüme simülasyonu? Ya da ''mutant kes-şunu getir/götür''e indirgenecek kadar basit mi? S.T.A.L.K.E.R'da yan görevler dışında dümdüz fetch quest yok gibi bir şey. Oyun sana bir şey getir-götür yaptırıyorsa da girdiğin mekanın atmosferi ve hikayesi o görevi düz getir-götürden çok kolay kurtarıyor. S.T.AL.K.E.R'ı ''mutant kes/factionlarla çatış''a indirgiyorsak RDR2'yi de ''at var sürüyon''a indirgeriz ki iki oyun için de yersiz bir yorum olur.

Bahsettiğiniz oyunlara bakınca zaten nispeten daha hızlı işleyişe sahip oyunlarla ilgilendiğiniz açıkça kendini belli ediyor hocam. Yanlış anlamazsanız bahsettiğiniz için söylüyorum; yaşınız gereği işten güçten eskisi kadar oyunlara vakit ayıramadığınız gerçeğini de göz önünde bulundurursak oyunun temposunun size ağır gelmesi çok doğal.

Ancak özellikle oyundaki çatışma ve vuruş hissiyatı için söylediklerinize katılmak kesinlikle mümkün değil. Özellikle ilk çıktığı dönem konsolda oynadığım için hemen her başına oturduğumda belki de en büyük isteğim bu oyunun PC platformuna çıkması ve bu çatışma mekaniklerini klavye ve mouse ile tecrübe etmekti. Çünkü auto-aim ile oynayınca tek yaptığınız kitlenip kitlenip adam vurmaktan ibaret oluyordu. Klavye mouse benim için şarttı :D Gavurun gunplay dediği silah mekanikleri tam olarak o dönemin silahlarına layık şekilde hazırlanmış ve hakkı verilmiş diye düşünüyorum şahsen.

Oyun size hitap etmeyebilir. Keyif almamış olabilirsiniz. Fakat bu oyunun aldığı övgüleri yersiz kılmıyor. Hatta yeni dönem oyunları arasında o kadar tamamlanmış, rafine bir oyun ki, başyapıt dersem çok da itiraz görmem diye düşünüyorum. Olumsuz olarak söyleyebileceğim tek yanı benim için üzerine yeterince düşülmemiş online kısmıdır. Heba edilmiş mükemmel bir potansiyeldir bana göre. Yazık edilmiştir. :) Saygılar.

Zamanında GTA 5 içinde aynılarını diyenler vardı (ki hala var). Tek ümidim GTA 6 çıkınca bu kitleden biraz da olsa uzaklaşabilmemiz, cidden soğudum oyundan dövmesini alnınıza yaptırın da bırakın şu oyunu övmeyi anladık en iyi oyun aynen öyle 👍 bir oyunun iyi olması onu eleştiremeyeceğimiz anlamına gelmez, illaki eksileri olacaktır. Ayrıca renkler ve zevkler tartışılmaz, benim için en iyi oyun Elden Ring'dir şu anda, PS2 zamanında ise God of War'dı, konu sahibinin metro serisini sevmesi neden rahatsız etti sizi? Demek isteyeceğim illaki daha iyi bir oyun çıkacak ve o zamanda o oyun en sevdiğiniz oyun olabilir, bir şeyi savunurken abartmamaya dikkat edin, ileride daha iyisini gördüğünüzde şu anki sözlerinizi tekrar okuyunca halinize gülersiniz cidden.

Hantallık;

World Of Tanks oynayıp tank yavaş gidiyor diyemezsin. Her oyun senin sevdiğin gibi hızlı başlamak zorunda değil. Gerçek hayatta ayağın taşa takılıdığında nasıl 1 saat debeleniyorsan oyunda da aynen öyle. Ağır oynanış senin tarzın değil o kadar.

Kaplamalarla ilgili birşey demeyeceğim. Hangi ayarda falan oynadığını bilmiyorum. 1080p Medium'da oynamama rağmen şahane grafikleri vardır. Sen beğenmeyebilirsin orası ayrı konu.
Şahsen oyunun hantal olmasına katılmıyorum, gerçekçi pek değil. Ben heriften (Arthur ve John) daha hızlı ve çeviğimdir net, sporcu değilim üstüne. Çok kanser ediyor bence.

Kaplama konusunda Ultra Graphic video'larını izle, kaplamalar cidden Half life 2 seviyesi.
Şahsi fikrim büyük ihtimalle boyutu büyük olmaması için, bi 50gb net artardı.
İleride gelir umarım güncelleme.

RDR2 savunayım derken talihsiz olmuş bu. S.T.A.L.K.E.R'ın neyi yürüme simülasyonu? Ya da ''mutant kes-şunu getir/götür''e indirgenecek kadar basit mi? S.T.A.L.K.E.R'da yan görevler dışında dümdüz fetch quest yok gibi bir şey. Oyun sana bir şey getir-götür yaptırıyorsa da girdiğin mekanın atmosferi ve hikayesi o görevi düz getir-götürden çok kolay kurtarıyor. S.T.AL.K.E.R'ı ''mutant kes/factionlarla çatış''a indirgiyorsak RDR2'yi de ''at var sürüyon''a indirgeriz ki iki oyun için de yersiz bir yorum olur.
Bak benim fikrim bu. Sen bu dediklerini diğer arkadaşa anlat at sürme simulasyonuymuş araba mı kullanacaktın 1800lü yıllarda.

4. Chaptera yeni geçtim. Bende oyunun overrated olduğunu düşünüyorum. Bir kere oyunda az aksiyon var. Chapter sonlarına geldiğimizde aksiyon artıyor ama onun dışında çok bayık ilerliyor. Bence oyunun at sürme simülasyonu olarak görülmesinin en büyük sebebi bu. Aksiyon doyurucu değil. Birde bence gereksiz detaylara takılmak yerine farklı etkinliklere çeşitli yan görevleri filan yer verseler daha iyi olurmuş. Herkes 4. Chapterdan sonra daha iyi oluyor diyor. O yüzden kesin konuşmak istemiyorum ama bence iyi cilalanmış gtadan farkı yok.

Bu 2018 yılında çıkan oyunlar bir türlü yüzümü güldürmedi. Spider Man'ide sevmemiştim. 5 saat oynayıp sıkılmıştım. Geriye bir God of War kaldı. Onunda beğenmezsem kendimden şüphe etmeye başlayacam 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı