RTX 3060 Ti oyunlarda 85 derece

@yapiz beğenmedim atan arkadaş 3060 Ti için Reddit'te bunun gibi açılmış bir sürü konu var ve neredeyse herkes 90 altındaysa sorun olmayacağını söylüyor. Az bakınmanı tavsiye ederim.

NVIDIA'nın tjmax ı 87 derece 80'den sonra frekans kısmaya başlıyor. Ayrıca konu sahibi hiçbir şey yazmadığı için yorum yapamıyoruz.

Konu sahibine şunu söylüyorum kimse söylememiş kasanız mesh mi bende rtx 2060 var ve benim kasa mesh degilken ekran kartım 80 dereceleri görüyordu herkes normal dedi sonra gittim kasamı modladım 69 dereceyi gecmiyor ultra detaylarda god of war gibi oyunlarda bence konu sahibi arkadaş bir uzay montaj yapsın kasa kaynaklı olmadığına emin olsun sonra ona göre işlem yapsın zaten detay vermemiş

Kart hangi model? Sıfır mı, ikinci el mi? Kasanız nedir? Kasadaki ve karttaki tüm fanlar dönüyor mu kontrol ettiniz mi? İşlemci sıcaklığı ve işlemci soğutucusu nedir?

Kart ikinci el arecool RGB kasa kullanıyorum işlemci sıcaklığı maksimum 55 derece ve T6 Ultra kule tipi soğutucu kullanıyorum.

Konu sahibine şunu söylüyorum kimse söylememiş kasanız mesh mi bende RTX 2060 var ve benim kasa mesh degilken ekran kartım 80 dereceleri görüyordu herkes normal dedi sonra gittim kasamı modladım 69 dereceyi gecmiyor Ultra detaylarda God of War gibi oyunlarda bence konu sahibi arkadaş bir uzay montaj yapsın kasa kaynaklı olmadığına emin olsun sonra ona göre işlem yapsın zaten detay vermemiş.

Kasa açik sekilde test ettim hocam şu an ve 75 derecede tutunuyor.

NVIDIA'nın tjmax ı 87 derece 80'den sonra frekans kısmaya başlıyor. Ayrıca konu sahibi hiçbir şey yazmadığı için yorum yapamıyoruz.

Vallahi ne yalan söyleyim 85 derecede bile kartın MHz hızı düşmüyor hocam kart fanları sonuna kadara açıyor.

Arkadaş yeni ekran kartı tavsiyesi değil yardım istiyor.

Oyun içi değerler, ekran kartı modeli, sistemin diğer bileşenleri ve onların sıcaklıkları(direkt tüm sistemde sıkıntı olabilir), kasanız, ekran kartını ne zaman aldınız, bakım yapıyor musunuz, fanlar düzgün çalışıyor mu? Hiç bilgi vermeden nasıl bir tavsiye yapalım? Gidip termal macununu değiştir desek 10 gün önce sıfır olarak aldım kartı deme ihtimaliniz var.

Ekran kartını ikinci el aldım termal macunu 2 hafta oldu değiştireli kasanın cam kapağını çıkarınca kart 75 derecelerde sabit kalıyor hocam kasa modeli arecool areo Engine RGB.

Son düzenleme:
Benim kartta 82-83 derecelerde çok sesli çalışıyordu. Bende GPU undervolt + özel fan eğrisi + kasaya daha yüksek hava akışına sahip bir egzoz fan almıştım. Ve sıcaklıklar artık en fazla 63-64 derecelere kadar çıkıyor. Ayrıca kartın sesi hiç duyulmuyor bile. Özellikle undervolt yapmanı tavsiye ederim. Sıcaklıklarıma 8-10 derece katkısı olmuştu.

Düzenleme: Bu arada kasanın yan kapağını açınca 10 derecelik bir sıcaklık düşüşü yaşıyorsanız kasada özellikle egzoz fanların yeteri kadar iyi çalışmadığı anlamına gelebilir. Sıcak hava sistemden hızla tahliye edilmezse gpu içerideki sıcak havayı tekrar tekrar kullanıp bunalabilir.

Benim kartta undervolt olmadan ve otomatik fan eğrisinde kasanın önü mesh olmamasına rağmen maksimum gpu sıcaklığı 79 derece alıyordum. Ortalama ~75 derecelerde geziyordu. Kasa yan kapağı açık maksimum 77 derece ve ortalama 72-73 dereceler alıyorum. Sizde kasa kapağı açınca çok fark ediyor.

Son düzenleme:
Asus tuf gaming aldim 3060 var amd ryzen 7 6800h bilgisayar 0 ama aldigim gunden beri isinma sorunu var normal acarken bile program acmasam da 70 derecede aciliyo 120mb lik oyun acinca 90 dereceyi görüyo neden bilmiyorum

ASUS 3060 Ti Dual kartda yazin Max 65 derece gördüm.

Sorunu çözdüm hocam kartın arka plakasındaki vidaları iyi sıkmadığım için bakır blok GPU'ya tam temas etmemeiş şu an sabit 70 derece de hem de kasa kapalı halde.

Benim kartta 82-83 derecelerde çok sesli çalışıyordu. Bende GPU undervolt + özel fan eğrisi + kasaya daha yüksek hava akışına sahip bir egzoz fan almıştım. Ve sıcaklıklar artık en fazla 63-64 derecelere kadar çıkıyor. Ayrıca kartın sesi hiç duyulmuyor bile. Özellikle undervolt yapmanı tavsiye ederim. Sıcaklıklarıma 8-10 derece katkısı olmuştu.

Düzenleme: Bu arada kasanın yan kapağını açınca 10 derecelik bir sıcaklık düşüşü yaşıyorsanız kasada özellikle egzoz fanların yeteri kadar iyi çalışmadığı anlamına gelebilir. Sıcak hava sistemden hızla tahliye edilmezse gpu içerideki sıcak havayı tekrar tekrar kullanıp bunalabilir.

Benim kartta undervolt olmadan ve otomatik fan eğrisinde kasanın önü mesh olmamasına rağmen maksimum gpu sıcaklığı 79 derece alıyordum. Ortalama ~75 derecelerde geziyordu. Kasa yan kapağı açık maksimum 77 derece ve ortalama 72-73 dereceler alıyorum. Sizde kasa kapağı açınca çok fark ediyor.
Sorunu çözdüm hocam kartın arka plakasındaki vidaları iyi sıkmadığım için bakır blok GPU'ya tam temas etmemeiş şu an sabit 70 derece de hem de kasa kapalı halde.

Yeni konular

Geri
Yukarı