RTX 3060 vs RX 6600 XT

RX 7600 almak istemiyorum, yeni bir kart olduğu için sorunlu mu sorunsuz mu bilemeyiz. Ben kafamın rahat etmesini istiyorum. RX 6600 XT de RTX 3060 da artık nasıl olduğu belli. Çok fazla yazılımsal sorun çıkartmazlar. Bütçem ise dediğim gibi max 8500 olduğu için RTX 4060 alamıyorum.

İkinci el ise istemiyorum hocam sıfır alacağım.
Hocam eğer 3060 ti deseydiniz net oydu ama 3060 karşısına bence ya 6600xt yada rx 7600 filan

RX 7600 almak istemiyorum, yeni bir kart olduğu için sorunlu mu sorunsuz mu bilemeyiz. Ben kafamın rahat etmesini istiyorum. RX 6600 XT de RTX 3060 da artık nasıl olduğu belli. Çok fazla yazılımsal sorun çıkartmazlar. Bütçem ise dediğim gibi Max 8500 olduğu için RTX 4060 alamıyorum.

İkinci el ise istemiyorum hocam sıfır alacağım.

O zaman başka soru kalmadı 3060 al. Ben koyu NVIDIA taraftarı olmama rağmen 7600 alırım ne de olsa sorun çıksa 2-3 aya düzeltiyorlar ve TDP'si performansına göre çok cazip.

Hayir, sorunlu degil. Yeni ama cikali cok oldu. Bir sorunu bulunmuyor. FSR 3.0 garantisi var. Frame generation gibi ozellikleri de AMD ekleyebilir. 4060 rakibi kart.

Hiçbir sekilde RTX 3060 ve RX 6600 XT bu butceye sifir sekilde asla ve asla alinmaz!
Bilmiyorum hocam ya, hadi 7600'ü geçtim direkt 7000 serisi yeni bir seri. Yani sıcak bakamıyorum, garantisini veremezsiniz ki sorunlu olup olmadığını. FSR 3.0'ın başarılı bir teknoloji olup olmadığı da belli değil. Adamlar 2023 yılında çıkaracağız dediler, 2023 neredeyse bitecek hâlâ ses seda yok. Çıkarmayı bırakın bir tanıtım, bir haber, bir olay bile yok. Ben AMD'nin o konuda başarılı olacağına asla inanmıyorum. Frame Generation gelmesi ise acayip zor bir ihtimal gibi gözüküyor.

E 7600'ü attık. Geriye benim kriterlerime ve bütçeme göre sadece RTX 3060 ve RX 6600 XT kalıyor.

Bilmiyorum hocam ya, hadi 7600'ü geçtim direkt 7000 serisi yeni bir seri. Yani sıcak bakamıyorum, garantisini veremezsiniz ki sorunlu olup olmadığını. FSR 3.0'ın başarılı bir teknoloji olup olmadığı da belli değil. Adamlar 2023 yılında çıkaracağız dediler, 2023 neredeyse bitecek hâlâ ses seda yok. Çıkarmayı bırakın bir tanıtım, bir haber, bir olay bile yok. Ben AMD'nin o konuda başarılı olacağına asla inanmıyorum. Frame generation gelmesi ise acayip zor bir ihtimal gibi gözüküyor.

E 7600'ü attık. Geriye benim kriterlerime ve bütçeme göre sadece RTX 3060 ve RX 6600 XT kalıyor.

FSR 3.0 RX 6000 serisine gelmedigi zaman ne yapacaksin? 7000 serisine gelmesi sart ve %100 ihtimal.

Yeni olmasi patlak verecegi anlamina gelmiyor. O zaman neden millet 4090 aliyor, o da yeni cikmadi mi? 4060 yeni cikmadi?

@Prime777 Dediğim gibi, başarılı olup olmayacağı kesin bir şey değil. Gidip de sırf kesin olmayan bir teknoloji için RX 7600 almak istemiyorum.

4060 ise evet yeni ancak seri olarak yeni değil.

@Prime777 Ayrıca RX 7600 attığınız sitede hayır yok gibi gözüküyor. Babam öyle sitelerden almama izin vermez.

@Prime777 dediğim gibi, başarılı olup olmayacağı kesin bir şey değil. Gidip de sırf kesin olmayan bir teknoloji için RX 7600 almak istemiyorum.

4060 ise evet yeni ancak seri olarak yeni değil.

@Prime777 ayrıca attığınız sitede hayır yok gibi gözüküyor. Babam öyle sitelerden almama izin vermez.

RDNA 3 mimarisi... Yeni mimari. FSR 3.0, kesinlikle DLSS 2.0'dan basarili olacaktir. Her turlu mantiksiz 3060.

Peki, bu sefer siteye ne diyeceksin?

AMD, kucuk sirket degil. AMD Radeon kucuk seri degil. Guvenebilirsiniz.

RDNA 3 mimarisi... Yeni mimari. FSR 3.0, kesinlikle DLSS 2.0'dan basarili olacaktir. Her turlu mantiksiz 3060.

Peki, bu sefer siteye ne diyeceksin?

AMD, kucuk sirket degil. AMD Radeon kucuk seri degil. Guvenebilirsiniz.
Bence kesin olarak kimse güzel bir teknoloji olacağını söyleyemez.

AMD Radeon küçük seri değil biliyorum, ama 7000 serisi yeni bir seri. AMD zaten yazılımsal sorunlar çok çıkartan bir markaydı eskiden. 6000 serisinde biraz düzelttiler, ya şimdi 7000 serisinde yine bozarsa?

Yeni konular

Geri
Yukarı