Rusya, Ukrayna savaşı başladı!

Cidden putin gibi güçlü otoritesini sağlama almış birisinin sandıkta hile yapmayacağını mı düşünüyorsunuz.

Hile işini de duymuştum ama ne bileyim, günümüz halkı & insanlığı artık hileye de engel olmalı bir şekilde.

Birkaç zengin güç bütün ülkenin halkından daha güçlü olmamalı yani, halk bir şekilde dur demeli bütün bu hilelere, oyunlara vs.

Bu Amerika Orta Doğu da bir sürü masum insanın canını aldı bu kadar veryansın eden ülke olmadı ayrıca terör örgütlerini besleyerek, büyüterek şehitlerimizin kanları da elinde. Büyük şeytanı arıyorsanız Amerikaya bakıp görebilirsiniz. Ege de yaşayanlar Yunanistan tarafına bakmaları da yeterli olur Yunanistan küçük Amerika oldu nasılsa.

Hile işini de duymuştum ama ne bileyim, günümüz halkı & insanlığı artık hileye de engel olmalı bir şekilde.

Birkaç zengin güç bütün ülkenin halkından daha güçlü olmamalı yani, halk bir şekilde dur demeli bütün bu hilelere, oyunlara vs.

Rusya'da yolsuzluğu en kralı yapılıyor maalesef buna engel olabileceklerini sanmıyorum.
Bu Amerika orta doğu da bir sürü masum insanın canını aldı bu kadar veryansın eden ülke olmadı ayrıca terör örgütlerini besleyerek, büyüterek şehitlerimizin kanları da elinde. Büyük şeytanı arıyorsanız Amerika'ya bakıp görebilirsiniz. Ege de yaşayanlar Yunanistan tarafına bakmaları da yeterli olur Yunanistan küçük Amerika oldu nasılsa.

Şu anda konuyu nasıl Amerika'ya bağlıyorsunuz anlamıyorum bitmedi şu doğu seviciliğiniz arkadaş adam orada masumları bombalıyor sen hala Rusya'yı bırakıp Amerika'ya sallamaya çalışıyorsun.

Yazık umarım ABD ve AB ağır yaptırımlar uygular.

Bu arada, aralarda bir arkadaş 'Tarihini bilmeden Rusya seviciliği yapanlara...' gibi bir şeyler söylemişti. Amerika yıllardır senin sınırındaki terör örgütlerine yardım ediyor. Bırak tarihini, senin bugünündeki aslan gibi gençlerinin ölümüne sebep oluyor. Barış diye girdiği her ülkeyi daha çok karıştırıp istediği her şeyi sömürene kadar oradan çıkmıyor.
Arkadaş ben mesajım da "Amerika iyidir" falan mı demişim? Yazılmadık şeylerden üstünüze alınmayı kesin artık.

Şimdi de aklıma gelmiş iken, madem Rusya Ukrayna'yı zorla almak yerine oylamaya falan davet etsin, halkın oyları konuşsun, halk Rusya'nın bir parçası mı olmak istiyor yoksa bağımsız mı olmak istiyor bunu görsünler, orada ki halkın adına kaba kuvvetle bir seçim yapmaları da insanlık dışı gerçekten.

Şimdi de aklıma gelmiş iken, madem Rusya Ukrayna'yı zorla almak yerine oylamaya falan davet etsin, halkın oyları konuşsun, halk Rusya'nın bir parçası mı olmak istiyor yoksa bağımsız mı olmak istiyor bunu görsünler, orada ki halkın adına kaba kuvvetle bir seçim yapmaları da insanlık dışı gerçekten.

Hocam dediğiniz şeyler keşke gerçekleşse ama hükümet ile Rusya ters düştüğü için böyle bir şeyin yaşanması çok zor.

Rusya'yı yaptırım ile caydırabileceklerini sanmıyorum ):

Hocam ekonomik açıdan ağır yaptırımlar gelirse geri çekilmek zorunda kalır ki yarın somut bir adım geleceğini düşünüyorum. Bu kadar kısa bir süre de neredeyse tüm ülkeyi alan bir Rusya ya karşı ABD sessiz kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı