RX 5700 XT 1080P'ye fazla mı gelir?

Bütçe
3000
Amazon.com dan alışveriş yapmayın. Amerika'ya daha fazla vergi ve kargo uygulanır. Yurtdışından alacaksanız Amazon.de (Almanya) şubesini öneririm.

Hocam Radeon kart alacaksanız Sapphire, MSI gaming X serisi ya da powercolor red dragon serisi alınmalı diğer kartlar çok ısınıyor. Özellikle XFX'den uzak durulması lazım bir çok testte sıcaklık değerleri çok yükseliyor. Elbet XFX'in sıcaklık değerleri normal olanlar da vardır ama sıkıntı çekme olasılığın yüksek. Ben XFX 5700xt almaktansa yakın fiyata MSI 5700 gaming X aldım ve çok memnunum. Witcher 3 ultra ayarlarda ortalama 65-70, max junction olarak 79 dereceyi gördüm ki kasamda 2 tane fan var ek fanlar henüz elime ulaşmadı.
1080P için fazlala mı gelir sorusuna gelecek olursak günümüz için fazla olsa bile 2 yıl sonra için yetersiz kalıyor bile denebilir 144Hz ya da 240 Hz monitörlerle kullanım için. Fakat F/P olarak 5700 daha mantıklı geliyor bana. MSI 5700 Gamin X 3 bin iken MSI 5700XT Gaming X 4 bin. 1000Tl farka değer mi bilemiyorum.
Yurtdışında bu iki ürün arasında genelde %15 civarı fark var iken Türkiye'de bu fark 5700XT ye olan talepten dolayı galiba %30 larda. (ucuz ürün üzerinden).
Son olarak MSI alınacaksa mesh serisi alınmaması gerek diye okumuştum bir çok yerde. Yine de iyi araştırın belki düzelmiştir sorunları.
Dostum monitör ne kullanıyorsun?

XFX çok ısınıyor demiştiniz fakat 3 fanlı modelinin inceleme videolarını izlediğimde 70'in üstüne çıktığını görmedim. Önerdiğiniz gibi "msi gaming x" almak isterim fakat 4000 tl'den aşağı rakam yok. Ayrıca aynı şekilde 2 fanlı 5700xt Sapphire Pulse en az 3600tl civarı ve beklenen bir indirim yok.
Cuma günü 5700xt xfx (aşağıda verdiğim link) sanırım 3.300gibi rakamlara inecek inmezsede 2 fanlı olan modeli gaming gecesinde 3000tl civarı oluyor onu almayı düşünüyorum. Kısaca 2 fanlı xfx'i alırsam sanırım 5-6 derece sıcaklık farkı için 700-800tl veremem..

XFX çok ısınıyor demiştiniz fakat 3 fanlı modelinin inceleme videolarını izlediğimde 70'in üstüne çıktığını görmedim. Önerdiğiniz gibi "msi gaming x" almak isterim fakat 4000 tl'den aşağı rakam yok. Ayrıca aynı şekilde 2 fanlı 5700xt Sapphire Pulse en az 3600tl civarı ve beklenen bir indirim yok.
Cuma günü 5700xt xfx (aşağıda verdiğim link) sanırım 3.300gibi rakamlara inecek inmezsede 2 fanlı olan modeli gaming gecesinde 3000tl civarı oluyor onu almayı düşünüyorum. Kısaca 2 fanlı xfx'i alırsam sanırım 5-6 derece sıcaklık farkı için 700-800tl veremem..

Toplu kıyaslama videoları var hocam. Onlara bakın isterseniz. Aşağıya bir örnek bırakıyorum bir çoğuna youtube üzerinden bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toplu kıyaslama videoları var hocam. Onlara bakın isterseniz. Aşağıya bir örnek bırakıyorum bir çoğuna youtube üzerinden bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodan çıkarılacak sonuç;

Best Overall = #1 Gigabyte Gaming OC, #2 Sapphire Pulse.
Best Cooling = Sapphire Nitro+ and PowerColor Red Devil.
Most Decidedly Average = MSI Gaming X.
Most Unique Feature = ASRock Taichi X for its 6 display out's.
Best Worst = XFX THICC Ultra II for its form over function.
Best PCB = ASUS ROG Strix

Aralarında en kötü seçilen; 2 fanlı "xfx thicc 2" demişler. Fakat 3 fanlı "xfx thicc 3"e iyi diyor kısaca xfx önceki modelinde problemleri farkedip 3 fanlıda iyi iş çıkarmış.
Sanırım 3000tl'ye iner dediğim 2 fanlı xfx biraz gölgede kaldı.
Linkini attığım 3 fanlı thicc iii modeli 3300 civarına inerse almayı düşünüyorum. Dediğim gibi "gaming x, nitro+, red devil" tarzı modeller maalesef 4000tl ve o kadar bütçem yok bütçesi olanlar önceliklerini onlara vermeli. Video için teşekkürler bu arada.

Videodan çıkarılacak sonuç;

Best Overall = #1 Gigabyte Gaming OC, #2 Sapphire Pulse.
Best Cooling = Sapphire Nitro+ and PowerColor Red Devil.
Most Decidedly Average = MSI Gaming X.
Most Unique Feature = ASRock Taichi X for its 6 display out's.
Best Worst = XFX THICC Ultra II for its form over function.
Best PCB = ASUS ROG Strix

Aralarında en kötü seçilen; 2 fanlı "xfx thicc 2" demişler. Fakat 3 fanlı "xfx thicc 3"e iyi diyor kısaca xfx önceki modelinde problemleri farkedip 3 fanlıda iyi iş çıkarmış.
Sanırım 3000tl'ye iner dediğim 2 fanlı xfx biraz gölgede kaldı.
Linkini attığım 3 fanlı thicc iii modeli 3300 civarına inerse almayı düşünüyorum. Dediğim gibi "gaming x, nitro+, red devil" tarzı modeller maalesef 4000tl ve o kadar bütçem yok bütçesi olanlar önceliklerini onlara vermeli. Video için teşekkürler bu arada.
Rica ederim.
3600TL Red Dragon:

100TL lik de bir bayram kuponu filan ayarlasan 3500e gelir. Bence 3300e thicc alacağına 3500'e bunu al

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı