RX 5700 XT 1080P'ye fazla mı gelir?

Bütçe
3000
Merhaba, RX570 ekran kartımı satıp RX 5700 XT almayı düşünüyorum. Sanırım İncehesap'ta cuma günleri 2800'e kadar düşüyormuş. Monitörüm MSI Curved 27Inc 144Hz 1ms 1080P FreeSync. Bu ekran kartını alırsam 1080P'de kullanacağım için boşa mı almış olurum acaba? Tek istediğim yüksek grafiklerde yüksek FPS, işlemcim Ryzen 1500X fakat bunu ileride 3600 yapacağım ayrıca bu işlemci ile pek sorun olmuyormuş. Anakartımda B350M PRO, RAM'lerde 16 GB. RTX2060 Super ile arasında kaldım ama gözler görülür şekilde FPS ve fiyat farkı var kısaca 5700XT daha iyi gibi. Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.
İyi bir işlemci de olursa neden olmasın 😀

O kartı 1080P çözünürlükte beslemek için en az R5 3600X işlemci gerekiyor. R5 3600 bile nadiren ufak darboğazlar yapabiliyor.

Yeterli bir işlemcin varsa (mesela 9900K) istersen 1080P çözünürlükte 2080Ti kullan yine de bir sorun olmaz.
Boşa almış da olmazsın. Tabi bunu şimdi değil 2-3 sene sonra fark edersin 😀

Bende başlarda Sapphire RX 5700 XT Nitro Plus düşünüyordum ama Recep Baltaş bu marka için adi malzeme kullanıyorlar almanızı önermiyoruz söyleminden sonra ASUS ROG STRIX modeline yöneldim.
Hocam aksine Asus'un Radeon grafiklerinden uzak duruluyor genel kanı olarak ama. Siz memnun musunuz sıcaklık değerleriniz nedir? ayrıca Bende 8-9 yılıık sapphire HD7850 var taş gibi duruyor hala. Geçen Witcher 3 açtım low ayarlarda 2k da 20 fps aldım :) 1080P de 25 fps veriyordu.

Rica ederim.
3600TL Red Dragon:

100TL lik de bir bayram kuponu filan ayarlasan 3500e gelir. Bence 3300e thicc alacağına 3500'e bunu al
150tl'lik kupon buldum, sanırım dediğiniz gibi yaklaşık fiyatlarla xfx yerine bu model daha iyi olacaktır.

Hocam aksine ASUS'un Radeon grafiklerinden uzak duruluyor genel kanı olarak ama. Siz memnun musunuz sıcaklık değerleriniz nedir? Ayrıca Bende 8-9 yılıık Sapphire HD7850 var taş gibi duruyor hala. Geçen Witcher 3 açtım Low ayarlarda 2K'da 20 FPS aldım :) 1080P'de 25 FPS veriyordu.

Yöneldim derken alacağım yani 😀 Ama maksimum 78 dereceyi görmüş yapılan testlerde, fazla sıkıntılı görmüyorum değerleri.

Son düzenleme:
Dün İncehesap'tan 3400tl'ye RX 5700 XT Sapphire Nitro+ aldım. Yorum yapan, görüşlerini bildiren, bilgilerini aktaran herkese teşekkürler. Bu arada şuan kullandığım RX570 ekran kartı oyun oynarken birden gitti ve bilgisayar daha açılmadı. PC açılırken 1 kere uzun 2 kısa bip sesi geliyor, kısaca ekran kartı hatası veriyor. Eski kartımı aynı sisteme taktığımda çalıştı. Garantisi bitti fakat servise göndereceğiz, 800TL'ye satmayı düşünüyordum. Ayrıca dün indirimlerden R5 3600 alacaktım fakat stoklar anında bitti. Şuan R5 1500x işlemcim var sizce 3600 alana kadar idare eder mi?

Dün İncehesap'tan 3400tl'ye RX 5700 XT Sapphire Nitro+ aldım. Yorum yapan, görüşlerini bildiren, bilgilerini aktaran herkese teşekkürler. Bu arada şuan kullandığım RX570 ekran kartı oyun oynarken birden gitti ve bilgisayar daha açılmadı. PC açılırken 1 kere uzun 2 kısa bip sesi geliyor, kısaca ekran kartı hatası veriyor. Eski kartımı aynı sisteme taktığımda çalıştı. Garantisi bitti fakat servise göndereceğiz, 800TL'ye satmayı düşünüyordum. Ayrıca dün indirimlerden R5 3600 alacaktım fakat stoklar anında bitti. Şuan R5 1500x işlemcim var sizce 3600 alana kadar idare eder mi?

Tahminen darbogaz olabilir. Teknik detayini bilmiyorum ama.

Asagi yukari her hafta 3600 veya 3600X koyuyorlar takip edip alabilirsin. Bu haftanin indirimleri orta halli oyuncular icin oldukca iyiydi zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı