RX 5700XT almak için nedenler

Dün arkadaş RX 5700 XT Nitro+ aldı. Kart gayet iyi, 63-64 dereceyi geçmiyor ve performansı da tatmin edici. İlerleyen dönemlerde sorunlarla karşılaşır mı bilemiyorum, ancak şu an için gerçekten iyi görünüyor.

Eskiden vardı ama şuan yok neredeyse tüm sorunları çözdüler.

AMD sorunların hepsini çözdü. Şuan da RX 5700 kullanıcısıyım ve 1 şikayetim bile kalmadı. İnsanları yanlış yönlendirmeyin.
Aynen aynen bütün sorunları çözdü, her yazılım güncellemesiyle eski sorunları çözüp yerine yenilerini ekliyorlar. Aynı lafları 6-7 ay önce RX590 siparişi verirken bende çok işittim ''Wattman hatası felan eskidendi, AMD şimdi çok iyi durumda'' diye. En basit örneği, şu anda forumda yeni açılan konulara bakıyordum ve karşıma çıkan konuya bakın.
asdasdasd.jpg

AMD ekran kartlarında tam anlamıyla bir stabilite yakalayana kadar AMD tarafından ekran kartı a-lın-maz. Kim ne derse desin bu böyle. 10 kullanıcı alıyorsa garanti 6-7 tanesi kesin sorun yaşıyor. Kobay faresi gibi güncelleme bekliyorsunuz sorunlar çözülsün diye. Wattman hatası oluyor çekirdek hızı düşürüyorsunuz, forumlarda millet dolaşıyor ''RX580 en stabil sürücü hangisi'' diye. Herşey apaçık ortadayken daha sorun yok diye şu kartları savunmak niye?

NVIDIA %100 Kusursuz diye bir şey de iddia etmiyorum ama NVIDIA hakkında daha az şikayet görüyoruz forumlarda. Ben kendim bile sorun yaşadım, aylar geçti hala AMD kullanıcılarının çoğu sorun yaşıyor. 1300 TL'ye aldığım RX590 S.E bana ''Keşke 300 TL daha verip NVIDIA alsaydım'' dedirtti bana fazlasıyla hemde. Yalan söylediğimi düşünen varsa internetten araştırsın yerli veya yabancı forumlarda AMD ekran kartları ile ilgili. Fanboy diyende demeye devam etsin umrumda değil.

Son düzenleme:
Ben de kullanıyorum daha bugün tam 4 arkadaşıma 5700 XT aldık sistem dizdik ne wattman sorunu ne de dalgalanma sorunu yaşadılar, ki ben de yaşamadım. Bu arkadaş her konuda AMD kötülemekten bıkmadı, fanboy değilim fakat Nvidia'nın fahiş fiyatlı kartlarına para yedirecek kadar zengin değilim.

2725 gibi bir fiyata korka çekine aldıgım RX5700 kartımı seve seve kullanıyorum bu ülkede herşeyin fiyat performans her zaman iyidir.

Ben de AMD kullanıcısıyım, hem işlemci yönünde hem de ekran kartı yönünde, GTX 1060 6 GB modelini kullanıyordum, daha sonrasında MSI RX 5700 XT Gaming X model ekran kartı aldım, sorunu hiç olmadı mı? Baron arkadaşımızın dediği gibi sorunlar muazzam baş gösterdi, sonrasında ne yaptım ettim kartı performanslı, siyah ekran hatası almadan, donmadan, takılmadan 144+ üzeri 1080P monitörde hem 1080P hem de VSR desteği ile 2K çözünürlükte kullanmaya başladım. Ve biliyorum ki bundan sonrasında sorun yaşamadan kullanırım bu kartı.

Tam emin değilim sanırım MSI evoke serisinde termal tasarım hatası vardı, almadan bir araştır istersen.

Aynen aynen bütün sorunları çözdü, her yazılım güncellemesiyle eski sorunları çözüp yerine yenilerini ekliyorlar. Aynı lafları 6-7 ay önce RX590 siparişi verirken bende çok işittim ''Wattman hatası felan eskidendi, AMD şimdi çok iyi durumda'' diye. En basit örneği, şu anda forumda yeni açılan konulara bakıyordum ve karşıma çıkan konuya bakın.
Eki Görüntüle 537724
AMD ekran kartlarında tam anlamıyla bir stabilite yakalayana kadar AMD tarafından ekran kartı a-lın-maz. Kim ne derse desin bu böyle. 10 kullanıcı alıyorsa garanti 6-7 tanesi kesin sorun yaşıyor. Kobay faresi gibi güncelleme bekliyorsunuz sorunlar çözülsün diye. Wattman hatası oluyor çekirdek hızı düşürüyorsunuz, forumlarda millet dolaşıyor ''RX580 en stabil sürücü hangisi'' diye. Herşey apaçık ortadayken daha sorun yok diye şu kartları savunmak niye?

NVIDIA %100 Kusursuz diye bir şey de iddia etmiyorum ama NVIDIA hakkında daha az şikayet görüyoruz forumlarda. Ben kendim bile sorun yaşadım, aylar geçti hala AMD kullanıcılarının çoğu sorun yaşıyor. 1300 TL'ye aldığım RX590 S.E bana ''Keşke 300 TL daha verip NVIDIA alsaydım'' dedirtti bana fazlasıyla hemde. Yalan söylediğimi düşünen varsa internetten araştırsın yerli veya yabancı forumlarda AMD ekran kartları ile ilgili. Fanboy diyende demeye devam etsin umrumda değil.
Ben size gelip burda RX 5000 serisi için konusuyorum siz gidip rx 500 serisi için açılmış bir konu atıyorsunuz. Cidden çok komiksiniz. Ve bana AMD fanboy muhabbeti yapmışsınız. Ben bu zaman a kadar 6 kere bilgisayar değiştirdim ve 5 ide intel sistemdi. 4 ay öncede fiyatları intel'e göre daha düşük ve daha performanslı olduklarını gördüğümde r5 2600 ve RX 5700 lü sistem topladım. İlk başlarda sıkıntıları yokmuydu? Vardı, vardı fakat bu sorunların bir güncelleme ile çözünülebilir olduğunu bildiğim için iade etmedim ve yaklaşık 1 ay kadar öncede o beklediğim güncelleme geldi. Şuanda hiçbir sorunum yok. Sistemim mükemmel bir oyun,yayın deneyimi veriyor bana.
Ben MSI Radeon RX 5700 XT evoke OC almayı düşünüyorumda nasıldır?
Avoke almayın. O serinin MSİ'dan kaynaklı kronik bir sıkıntısı var. Sapphire Nitro+ öneririm.

5700XT ile ilgili sorunlar çozulmuştur belki ama benim RX 570imde bir gelişme goremedim yeni Driver'larla almayin diyemem ama iyice araştirin bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı