RX 5700XT Nasıl bir kart?

Burada cevap verecek çoğu kişi hayatında 1-2 tane ekran kartı görmüş/kullanmış kişiler olacak. Kulaktan dolma bilgilerle konuşanlar gerçekten bilgi verenlerden çok çok fazla.

Şöyle söyleyeyim kartı deneyimlediğim süre boyunca kasma, donma, mavi ekran vb. sorunları 3-5 kere yaşadım. FreeSync ve Enhanced Sync'e bağlı sorunlar gördüm. Donanımsal veya yazılımsal mı bilmediğim bir güç tüketim sorunu var. Bazen güç tüketiminde şaşırıp değişik şeyler yapabiliyor sonucunda mavi ekran veriyor.

Kartın sorunları veya karttan şikayetçi olanların sayısı son zamanlarda az. Ancak 4-5 ay önce iadeye gelen ve değişim yapılan onlarca kart gördüm. Şu anki durumda alınabilir bir kart olarak görünüyor. Benim de tavsiyem bütçe zorlayıp RTX 2070 Super alınmasından yana olacak. Sonuç olarak risk faktörünü göz önünde bulundurup alabilirsin.

Hiç tecrübem yok ama sözde güçlü bir kar. Bir de elektrik tarafı var. 375 Watt harcıyormuş, faturaya bayağı yansır diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayatımda bir kere AMD aldım RX470 3 ay sonra yarı fiyatına sattım çünkü oynadığım oyunlar hep Nvidia tabanlıydı hep sorunla karşılaştım, baş edemedim ikinci elide zaten avrupada AMD ölü pahasına gidiyor.

Hiç tecrübem yok ama sözde güçlü bir kar. Birde elektrik tarafı var 375 Watt harcıyormuş, faturaya baya yansır diyorum.
Kimden duydun bilmiyorum ama iyi sallamışlar sana. Benim 265W TDP değeri olan, oyunlarda 2000MHz’in altına düşmeyen fabrikasyon OC’li Nitro+ bile oyunlarda 200-220W çekiyor yük altında, yanlış bilgi.

Bu kart için yazılımsal olarak çok sorunlu diyorlardı. Günümüzde bu kart nasıl, alınabilir durumda mı?
Yazılımsal olarak geliştirildi mi?
Kartın herhangi bir sorunu var mı?

Aldığım ve memnun olduğum bir karttır. Sürücü sorunları zamanla çözülür 2060 yanında vız gider tırıs kalır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı