Ryzen 5 3600 Isınma Sorunu Var mı?

ProofStriket

Kilopat
Yer
Ankara, MAMAK
Daha fazla  
Arkadaşlar yakında Ryzen 5 3600'ün içinde bulunduğu sistem toplayacağım. Ryzen 5 3600 hakkında bazı sorunlar duydum, gördüm. Bazı Ryzen 5 3600 kullanan kişiler, oyunlarda sıcaklığı 80, 90 boşta ise 50, 60 derece oluyor, bazı oyunlarda anlık FPS düşmesi oluyor diyorlar. Bu doğru mu? Ryzen 5 3600 kullanıp da bu sorunları yaşayan var mı?

Saçma sapan yorumlar yapmaya gerek yok. Kısaca sorun yazılımsal. Boşta iken çok voltaj çekiyor. Oyunda ikende bu şekilde ve bu yüzden çok ısınıyor. Hemen Intel fanboyları gelip "aMd ıSıNıYoR" demesin. Önümüzdeki güncellemeler ile bu sorun düzeltilecektir. Kısaca yazılımsal bir sorun, donanımsal değil.

Saçma sapan yorumlar yapmaya gerek yok. Kısaca sorun yazılımsal. Boşta iken çok voltaj çekiyor. Oyunda ikende bu şekilde ve bu yüzden çok ısınıyor. Hemen Intel fanboyları gelip "aMd ıSıNıYoR" demesin. Önümüzdeki güncellemeler ile bu sorun düzeltilecektir. Kısaca yazılımsal bir sorun, donanımsal değil.

Burada zaten aksini iddaa eden yok. Fan boyluk bir durum da göremedim. İnsanlar yaşadıkları deneyimleri ve konu hakkında düşüncelerini paylaşıyorlar.

Biostan işlemci ayar kısmından Core performans boost seçeneğini kapattım. Sıcaklık ve voltaj olarak daha stabil hale geldi. Yeni bios gelene kadar sıcaklık sorunu yaşayan arkadaşlar bu şekilde kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı