Sahte hesap açana hapis cezası geliyor

Başlık size çok cazip geliyor biliyorum ama durumlar pek öyle değil arkadaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Birin küfür veya hakaret ettiğinizde zaten ceza alırsınız. Sahte hesap olup olmaması neyi değiştirecek ki. Zaten bir şekilde buluyorlar sizi.

Yalnız bu kanun onaylanırsa zaten zararlı hiçbir şey yapmayın dolandırıcılık, hakaret, küfür, yalan haber yazma ceza yiyorsunuz.
Ayrıca show haber olunca fazla inandığım söylenemez.

Show haberde diğer haber kanalları da olsa doğru bilgi vermek zorundadırlar.

Sahte hesap bir başka kuruluş veya isim veya sahte kuruluş ve isim adına açılmış hesaplardır.
Tabela yapıp Twitter'in falan kapısına asmalık tanım yapmışsın. mrht1234 mesela senin kullanıcı adın, kimlikte öyle mi yazıyor, devlet seni böyle mi tanıyor? Cevabın hayırsa sen şu an sahte hesaba sahipsin ve hapis cezası alman gerek. Kapaliliktan kastim bu işte.

Yalnız bu kanun onaylanırsa zaten zararlı hiçbir şey yapmayın dolandırıcılık, hakaret, küfür, yalan haber yazma ceza yiyorsunuz.
Tasarıyı düzgün bir şekilde okudun mu? Ben tam olarak okuyamadım nereden ulaşacağım?

Umuyorum sahte hesap derken, başka birinin adı soyadı ve profil fotoğrafıyla o şahıs gibi davranarak üyeliğini sürdürenlerden bahsediliyordur. Yani fake hesap, anonim değil.

Arkadaşlar önergeyi düzgün bir şekilde okumadan sadece bir habere bakarak bir şey öğrenemeyiz. Ben artık bunların hiç bir şeyinden medet ummuyorum bu tasarı bizi kısıtlaya da bilir üstte attığım tweet floodunu okuyun.

Sahte hesap açanlara 6 aya kadar hapis cezası öngörülüyor geliyor Mhp'den gelen teklif ile sahte hesap açanlara ceza geliyor öncelikli amacı ise yalan haberle mücadele eğer sahte hesabı varsa bence sahte hesaplarınızı mümkün olduğunca kapatın.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hiç de adil davranılacağını sanmıyorum. Laik bükücüler ortada cirit atarken en ufak karşı görüşe sahip kişilerin hesapları TR ban yer bence.

Geri
Yukarı